Informacje o stronie Recardio.info

Witamy na portalu „Recardio.info” ! Nasz cel: dostarczenie odpowiednich i cennych informacji na temat zapobiegania chorobom układu sercowo-naczyniowego i nowoczesnych metod leczenia nadciśnienia.

Nie opowiadamy się za samoleczeniem w domu, wręcz przeciwnie, jesteśmy za tym, że specjalnie wyszkoleni ludzie powinni leczyć. Niemniej jednak czasami musisz wiedzieć, jak możesz pomóc sobie i swoim bliskim z wysokim ciśnieniem krwi.

Misją projektu jest zwiększenie wiedzy medycznej ludności. Poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego osoby poprzez działania informacyjne w ramach projektu, promocja i popularyzacja zarówno wiedzy medycznej w ogóle, jak i zawodu medycznego w szczególności. Projekt jest przeznaczony przede wszystkim dla przeciętnego użytkownika, który jest zainteresowany jego dobrostanem medycznym i społecznym.

Oferujemy naszym czytelnikom jedynie obiektywne informacje oparte na medycynie opartej na dowodach. Tutaj znajdziesz opinie wykwalifikowanych lekarzy i renomowanych gości, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami ze wszystkimi czytelnikami.

Naszym głównym zadaniem jest poinformowanie czytelnika, którego celem jest znalezienie optymalnego rozwiązania problemów zdrowotnych. Jednocześnie portal medyczny nie jest przewodnikiem do samoleczenia!

Kardiologia jest dziś obszerną gałęzią medycyny, która bada strukturę i rozwój serca i naczyń krwionośnych, funkcje, przyczyny i mechanizmy rozwoju ich chorób. Kardiologia bada objawy kliniczne, rozwija diagnostykę, metody leczenia, profilaktykę, problemy i metody rehabilitacji osób ze zmianami serca i naczyń.

Choroby układu sercowo-naczyniowego mają smutny prymat wśród najbardziej niebezpiecznych i groźnych chorób XXI wieku. Statystyki odnotowują do 30% zgonów na świecie z powodu chorób serca i naczyń krwionośnych w wyniku choroby wieńcowej, zawału mięśnia sercowego i udaru mózgu.

Kardiolog jest zaangażowany w leczenie chorób serca, który jest świadomy głównych objawów patologii serca: bólu w okolicy serca za mostkiem, promieniującego do łopatki, obojczyka, lewego ramienia i przedramienia, dolnej szczęki po lewej stronie. Geneza chorób naczyniowych i serca jest bardzo zróżnicowana: wady wrodzone, urazy odniesione w określonych okolicznościach, procesy zapalne, zatrucie, miażdżycowe zmiany naczyniowe. Niekorzystne warunki pracy, silny stres fizyczny i psychiczny, stres, warunki środowiskowe mogą również wpływać na występowanie patologii serca.

Arytmia, nadciśnienie i niedociśnienie, kardiomiopatia, zawał mięśnia sercowego, udar, zapalenie osierdzia, dławica piersiowa, zapalenie wsierdzia i inne choroby serca i naczyń krwionośnych czasami nie mają widocznych niepokojących objawów, ale jednocześnie im wcześniej choroba może zostać wykryta przez kardiologa, tym bardziej wiarygodne i leczenie będzie łatwiejsze. Dlatego wiele uwagi poświęca się profilaktyce, regeneracji i adaptacji pacjentów z chorobami serca i naczyń.

Rozpoznanie chorób serca jest często nieinwazyjne, oparte na rejestracji sygnałów elektrycznych i dźwiękowych wysyłanych przez mięsień sercowy, chociaż istnieje szereg procedur interwencyjnych, na przykład sondowanie komór serca. Nowoczesne osiągnięcia kardiologii, monitorowania Holtera, EKG, USG serca pozwalają nam wykryć uszkodzenie zastawek serca i upośledzoną czynność serca.

Należy pamiętać i zrozumieć, że tylko dzięki terminowej wizycie u kardiologa współczesna medycyna skutecznie rozpoznaje niebezpieczną patologię kardiologiczną i jej powikłania.

Nasi autorzy

Plahotnaya TatyanaRedaktor naczelny magazynu internetowego „Recardio”, doktor kardiolog Jakowenko-Plahotnaya Tatyana. Autor ponad 950 artykułów naukowych, w tym w zagranicznych czasopismach medycznych. Od ponad 12 lat pracuje jako kardiolog w szpitalu klinicznym.

Posiada nowoczesne metody diagnozowania i leczenia chorób sercowo-naczyniowych i wprowadza je w życie. Stosuje metody resuscytacji pacjentów kardiologicznych, usuwanie i dekodowanie EKG serca, testy funkcjonalne, ergometrię rowerową i bardzo dobrze zna echokardiografię.

Od 10 lat aktywny uczestnik licznych sympozjów medycznych i kursów mistrzowskich dla lekarzy – rodziny, terapeutów i kardiologów.
Ma wiele publikacji i przemówień w mediach na temat zdrowego stylu życia, diagnozowania i leczenia chorób serca i naczyń.

Regularnie monitoruje nowe publikacje w najważniejszych europejskich i amerykańskich czasopismach dotyczących kardiologii, pisze artykuły naukowe, przygotowuje raporty na konferencjach naukowych i bierze udział w europejskich kongresach kardiologicznych.

Informacje o stronie Recardio.info Informacje o stronie Recardio.info Informacje o stronie Recardio.info

 

Informacje o stronie Recardio.infoDr. med. Borzhavich Svetlana Vasilievna – główną specjalizacją jest lekarz ogólny, kardiolog, z aktywną pracą w terapii, gastroenterologii, kardiologii, reumatologii, immunologii z alergologią.

Posiada zaświadczenia lekarskie ze specjalizacji „kardiologia”, „terapia”. „Diagnostyka ultradźwiękowa”. Biegle posługuje się ogólnymi klinicznymi metodami diagnozowania i leczenia, a także elektrokardiografią, echokardiografią, monitorowaniem EKG choletry i codziennym monitorowaniem ciśnienia tętniczego.

Obszary o szczególnym znaczeniu: echokardiografia, nadciśnienie tętnicze, metody zwiększania przestrzegania zasad leczenia chorób układu krążenia, dyslipidemia, badanie czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Opracowany przez autora kompleks leczenia znacznie pomaga w wypadkach mózgowo-naczyniowych, zaburzeniach metabolicznych w mózgu i chorobach naczyniowych – nadciśnieniu, powikłaniach cukrzycy

Autor jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Terapeutów, stałym uczestnikiem konferencji naukowych i kongresów w dziedzinie kardiologii i medycyny ogólnej. Wielokrotnie był uczestnikiem programu badawczego (programu badawczego) na prywatnym uniwersytecie w Japonii (Jikei Univ., Tokyo.Japan) w dziedzinie medycyny rekonstrukcyjnej.

Informacje o stronie Recardio.info Informacje o stronie Recardio.info Informacje o stronie Recardio.info Informacje o stronie Recardio.info Informacje o stronie Recardio.info  Informacje o stronie Recardio.info

Informacje o stronie Recardio.info

ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca