Mapa strony Polityka prywatności
reanimacyjny w nadciśnieniowego mieć, próbując jak najszybciej, aby zmniejszyć ciśnienie krwi pacjenta, inaczej uniknąć
Jakie są peptydy wiadomo białko są klocki dowolnego żywego organizmu. Białka składa się z
Ogólna koncepcja żywienia w nadciśnieniu tętniczym Główne cechy nadciśnienia pierwotnego – ból głowy, szum
kryzys nadciśnieniowy – jest ostry, znaczny wzrost ciśnienia krwi, charakteryzuje się pewnymi objawami i
nadciśnienie – choroby układu sercowo-naczyniowego, głównym objawem którym jest wzrost ciśnienia krwi. przyczyny: stres
Tabletki na ciśnienie: niektóre z nich najbardziej dobry? Omówmy i zbadać, razem z wami.
Wysokie ciśnienie krwi, że nie towarzyszą inne objawy, może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych,
retinopatię nadciśnieniową zaproponowano wiele nazw: albuminurichesky zapalenie siatkówki, zapalenia siatkówki i siatkówki angiospastic miażdżycową,
nadciśnienie tętnicze klasa 2: objawy, leczenie i powoduje, dieta Nadciśnienie jest związane ze wzrostem
Dieta dla Nadciśnienie: jak zmniejszyć spożycie soli i obniżyć poziom cholesterolu Mówiąc o wysokim
Klasyfikacja chorób serca nadciśnieniowy to następującą klasyfikację choroby potęg:    1 stopni – bardziej
jelito dyskineza – określenie to definiuje złożonych chorób jelitowych, które powstają na skutek zaburzeń

Nadciśnienie tętnicze lub wysokie ciśnienie krwi jest częstą chorobą naczyniową. Z każdym uderzeniem serce wlewa krew do naczyń, podczas gdy nacisk wywierany jest na ścianki naczyń. Jeśli ciśnienie to stale wzrasta w tętnicach, tj. przez długi czas utrzymuje się na poziomie 140/90 mm Hg, a następnie mówią o nadciśnieniu tętniczym. Ponieważ ciśnienie krwi podlega pewnym wahaniom – w zależności od pory dnia lub aktywności fizycznej – konieczne jest długotrwałe monitorowanie w celu wykrycia patologii.

Najniebezpieczniejszą rzeczą w nadciśnieniu jest to, że może powoli i niedostrzegalnie prowadzić do chorób takich jak udar, zawał serca lub niewydolność nerek. W zależności od ciężkości choroby leczenie przeprowadza terapeuta lub kardiolog.

Jakie są przyczyny nadciśnienia?
Istnieją dwie formy nadciśnienia tętniczego.

Nadciśnienie pierwotne
Możesz mówić o pierwotnym nadciśnieniu, gdy wysokie ciśnienie krwi nie ma podstawowej choroby jako przyczyny. Można powiedzieć, że wysokie ciśnienie krwi istnieje „samoistnie”. Ta forma nadciśnienia może być spowodowana różnymi czynnikami, a dokładna przyczyna nie jest znana.

Czynniki ryzyka rozwoju pierwotnego nadciśnienia obejmują predyspozycje genetyczne, otyłość, spożywanie alkoholu, brak aktywności fizycznej, palenie tytoniu, wiek, niedobór potasu i wysokie spożycie soli. U kobiet nadciśnienie może być również związane z początkiem menopauzy.

Z nadciśnieniem w połączeniu z cukrzycą typu 2, otyłością i wysokim poziomem cholesterolu mówią o zespole metabolicznym, który znacznie zwiększa ryzyko udaru mózgu.

Wtórne nadciśnienie tętnicze
Wtórne nadciśnienie jest zawsze konsekwencją innej choroby, na przykład chorób nerek i naczyń, zaburzeń metabolicznych itp. Ponadto niektóre leki, takie jak pigułki antykoncepcyjne lub leki na reumatyzm, mogą prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi.

Jakie są objawy nadciśnienia tętniczego?
Nadciśnienie nazywane jest również „ukrytym” zagrożeniem, ponieważ przez długi czas pozostaje niezauważone i bezobjawowe. Wczesne wykrycie i leczenie choroby jest szczególnie ważne, ponieważ może prowadzić do poważnych powikłań i uszkodzenia narządów.

Typowe objawy wysokiego ciśnienia krwi obejmują bóle głowy, szczególnie z tyłu głowy, zawroty głowy, nudności i zaczerwienienie skóry. Ponadto może pojawić się bezsenność i nerwowość, które często są związane z menopauzą u kobiet, ale w rzeczywistości nadciśnienie może być ukryte pod spodem. U mężczyzn nadciśnienie tętnicze może być przyczyną zaburzeń erekcji.

Jakie są metody diagnostyczne?
Ponieważ nadciśnienie często przebiega bezobjawowo, bardzo ważne jest wczesne wykrycie tej choroby. W wieku 35 lat zaleca się samokontrolę ciśnienia krwi.

Jeśli podejrzewa się nadciśnienie, główną metodą diagnostyczną jest pomiar ciśnienia krwi. Co więcej, pojedynczy pomiar nie wystarczy do wykrycia choroby. Ponieważ ciśnienie krwi u zdrowej osoby podlega wahaniom w zależności od pory dnia, aktywności fizycznej oraz spożywania kawy lub alkoholu, konieczny jest długoterminowy pomiar co najmniej 24 godzin.

Jeżeli powtarzane pomiary ciśnienia często wykazują wartość powyżej 140/90 mmHg lub pacjent skarży się na bóle głowy i nudności, konieczne jest podstawowe badanie.

Takie badanie obejmuje szczegółowy wywiad z pacjentem (wywiad), badanie fizykalne, pomiar ciśnienia krwi, badania krwi i moczu, EKG oraz długoterminowe monitorowanie ciśnienia krwi. W przypadku podejrzenia wtórnego nadciśnienia tętniczego przeprowadza się dodatkowe badania w zależności od indywidualnego obrazu klinicznego.

Jak leczyć nadciśnienie tętnicze?
Przy terminowej diagnozie nadciśnienia tętniczego, która nie miała czasu powodować poważnych powikłań, pacjentowi zaleca się najpierw zmianę stylu życia. Zdrowe odżywianie, utrata masy ciała, aktywność fizyczna, zapobieganie stresowi, unikanie nikotyny i alkoholu – wszystko to zwykle prowadzi do dobrych wyników.

Jeśli po zastosowaniu tych środków nie nastąpi poprawa lub choroba jest już w zaawansowanym stadium, lekarze stosują leczenie farmakologiczne. Leczenie jest indywidualne dla każdego pacjenta i powinno być przeprowadzone przez lekarza prowadzącego, biorąc pod uwagę możliwe współistniejące choroby.

Standardowa terapia w leczeniu nadciśnienia, indywidualnie lub w połączeniu ze sobą, obejmuje następujące leki:

Leki moczopędne mają działanie rozszerzające naczynia krwionośne. Zmniejszają objętość płynu w organizmie, co zapobiega wydalaniu chlorku sodu. Często stosuje się je w celu wzmocnienia innych leków.

Beta-adrenolityki hamują receptory hormonów stresu adrenaliny i noradrenaliny, a tym samym osłabiają działanie współczulnego układu nerwowego (część autonomicznego układu nerwowego, który odpowiada za zwiększoną reakcję organizmu na stres).

Antagoniści wapnia rozluźniają mięśnie naczyń krwionośnych i poprawiają ich elastyczność, zmniejszając w ten sposób nacisk na ściany naczyń krwionośnych.

Inhibitory ACE działają na układ renina-angiotensyna-aldosteron, który jest odpowiedzialny za regulację ciśnienia krwi.

Środki rozszerzające naczynia krwionośne powodują rozszerzenie lub rozluźnienie naczyń krwionośnych, a tym samym zmniejszenie w nich oporu. Obniża to ciśnienie krwi i pozwala krwi łatwiej przepływać przez ciało, poprawiając objawy.

Tabletki Recardio stosuje się w celu łagodzenia bólu w klatce piersiowej (dławica piersiowa)