Mapa strony Polityka prywatności

15 produktów, które mogą obniżyć wysokie ciśnienie krwi

Zmiana diety może znacznie obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Badania wykazały, że pewne Produkty może niższe ciśnienie krwi, zarówno bezpośrednio jak iw dłuższej perspektywie.

nadciśnienia lub wysokiego ciśnienia kroyavyanoe u około jednej trzeciej dorosłych.

Lekarstwa, zmiany w diecie i stylu życia innych zmian może obniżyć wysokie ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko chorób współistniejących. Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko chorób serca, udaru mózgu oraz choroby nerek.

W tym artykule prezentujemy produkty, które mogą pomóc zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi, oraz do dostarczenia dowodów naukowych (odniesienie do źródła w tekście)

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Piętnaście produktów, które pomagają obniżyć ciśnienie krwi

1. Jagody

Wiele naukowcy odkryli, że niektóre pokarmy mogą obniżyć wysokie ciśnienie krwi i pomóc z nadciśnieniem. Przyglądamy się, jakie produkty działają i jak włączyć je do zdrowej diety.

Jagody i truskawki zawierają antocyjany, które mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi danej osoby.

korzyści z jagód i truskawek nadciśnienie, że takie owoce zawierają związki przeciwutleniające zwane antocyjany, typu flawonoidów.

Naukowcy z amerykańskiej firmy spożywczej przeprowadził duże badania ponad 34.000 osób cierpiących na nadciśnienie.

Okazało się, że te, które spożywały najwięcej antocyjany – głównie z jagód i truskawek – wysokie ciśnienie krwi, ryzyko to jest zmniejszone o 8% w porównaniu z tymi, które spożywały niski poziom antocyjanów z.

Ciesz jagody jako przekąskai czy słodka uczta po posiłku, lub dodać je do koktajli i płatków owsianych.

2. Banany

Banany zawierają dużo potasu, minerału, który odgrywa istotną rolę w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Zgodnie z American Heart Association, potasu, sodu i efekt usenshaet łagodzi naprężenie w ścianach naczyń krwionośnych.

dorosłych należy dążyć codziennie spożywać 4700 mg potasu. Inne spożywcze bogate w potas są:

    

 • awokado
 •   

 • melon melon
 •   

 • halibuta
    
 • grzyby
 •   

 • batat
 •   

 • pomidory
 •   

 • tuńczyk
 •   

 • ziarna

Ludzie z chorobą nerek powinni porozmawiać ze swoim lekarzem na temat potasu, ponieważ jest zbyt w diecie może mieć wiele szkodliwe.

3. Burak

sok z buraków mogą obniżać ciśnienie krwi, w krótkim, jak i długim okresie.

W 2015 roku, naukowcy stwierdzili, że picie soku z buraka ćwikłowego doprowadziła do obniżenia ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem tętniczym, którzy pili 250 mililitrach około 1 szklanki soku codziennie przez 4 tygodnie. Naukowcy odkryli pewne pozytywne efekty w ciągu 24 godzin.

W badaniach tych, którzy pili 1 kubek soku buraczanego codziennie, nie było Średni spadek ciśnienia krwi od około 8/4 milimetrach słupa rtęci (mm Hg). Dla wielu ta zmiana spowodowała ich ciśnienie krwi w granicach normy. Średnio jeden lek ciśnienie krwi zmniejsza się do 9/5 mm Hg.

badacze sugerowali, że wysoki poziom nieorganicznego buraków azotanu powodował obniżenie ciśnienia krwi.

To może pomóc, aby wypić szklankę soku buraczanego codziennie, dodając buraki do sałatek, lub gotować warzyw jako pożądanego dekoracji.

4. Ciemna czekolada

czekolada może również obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Przegląd 15 badań wskazuje, że kakao bogate czekolada obniża ciśnienie krwi u osób znadciśnienie lub prehypertension.

wybrać czekoladę o wysokiej jakości, który zawiera co najmniej 70 procent kakao i zużywają kwadratu lub fragment o wielkości około 30 gramów dziennie.

5. Kiwi

Zgodnie z jednym z badań, dzienna porcja kiwi może zmniejszyć ciśnienie krwi u osób z umiarkowanie podwyższonych poziomach.

Naukowcy porównali efekty jabłka i kiwi na ludzi z lekko podwyższonym ciśnieniem krwi.

Okazało się, że jedzenie trzy kiwi dziennie przez 8 tygodni spowodowało znaczne zmniejszenie skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego w porównaniu ze spożyciem jednego jabłka dziennie w tym samym okresie. Autorzy podejrzewają, że substancja biologicznie czynna kiwi spowodowało redukcję.

Kiwi jest również łatwo dodać do obiadu lub koktajli.

kiwi są także bogate w witaminy C, co może znacząco zwiększyć ciśnienie krwi u osób, które spożywały około 500 mg witaminy codziennie przez 8 tygodni.

6. Arbuz

arbuz zawiera aminokwas o nazwie cytrulina, które mogą pomóc w kontrolowaniu nadciśnienia.

Cytrulina pomaga tlenkiem azotu wytwarzać korpus, który rozluźnia naczyń krwionośnych i sprzyja tętnic elastyczność. Efekty te poprawiają przepływ krwi, co może obniżyć wysokie ciśnienie krwi.

W jednym z badań z otyłością dorosłych i prehypertension lub łagodnym nadciśnieniem, którzy wzięli ekstrakt z arbuza, zaobserwowano spadek ciśnienia tętniczego w kostkę i barkowych tętnic. tętnicy ramiennej głównym tętnicy w ramieniu.

Naukowcy również stwierdzili, że zwierzęta leczone z diety bogatej w arbuz, miał lepsze zdrowie serca.

U myszy, które piły roztwór arbuza również 50 procent mniejszą holesaterina lipoprotein o niskiej gęstości, których wiele opisano jako złego cholesterolu i sąCasali przyrost masy ciała u 30 procent mniej niż u zwierząt kontrolnych.

7. Owies

owies zawiera włókna o nazwie P-glukanu, który może obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Beta-glukan może również obniżenie ciśnienia krwi, według niektórych badań.

Przegląd 28 badań stwierdzono, że wysokie spożycie beta-glukan błonnika może zmniejszyć zarówno skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi. Jęczmień zawiera również błonnik.

Rozpocznij dzień wolny z miską płatków owsianych lub użyć płatki owsiane zamiast bułki tartej dać teksturę mięsa lub wegetariańskie kotlety.

8. Zielone warzywa liściaste

Zielone warzywa liściaste są bogate w azotany, które pomagają kontrolować ciśnienie krwi. Niektóre badania wskazują, że spożywanie 1-2 porcji warzyw bogatych w azotany, każdy dzień może zmniejszyć nadciśnienie do 24 godzin.

Przykłady zielonym arkusza obejmują:

9. Czosnek

Zastosowanie czosnek może zwiększyć poziom tlenku azotu.

Czosnek – jest naturalnym przeciwgrzybicze antibiotk i jedzenie. Jego główny składnik aktywny, allicyny, jest często odpowiedzialny za związane z tym korzyści dla zdrowia.

Niektóre badania sugerują, że czosnek zwiększa produkcję tlenku azotu w organizmie, która pomaga zrelaksować mięśnie gładkie i rozszerzają naczynia krwionośne. Zmiany te mogą zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi.

W jednym badaniu stwierdzono, że wyciąg z czosnku zmniejszona zarówno skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem tętniczym.

Czosnek może poprawić smak wielu pikantnych potraw, w tym pieczeni, zup i omletów. Korzystanie z czosnkiem zamiast soli może poprawić zdrowie serca.

10. Sfermentowanej żywności

fermentowane etc.odukty bogaty w probiotyki, które są pożyteczne bakterie, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowia jelita. Według przeglądu dziewięciu badań, stosowanie probiotyków może mieć umiarkowany wpływ na wysokie ciśnienie krwi.

Naukowcy odnotowano silniejszy efekt, gdy uczestnicy badania spożywane:

    

 • kilka typów
 • Bakterie probiotyczne
    

 • probiotyki na regularnie przez ponad 8 tygodni,
 •   

 • nie mniej niż 100 miliardów jednostek tworzących kolonie dziennie

sfermentowanej żywności, aby dodać do swojej diety to:

    

 • naturalny jogurt
 •   

 • Kimchi
 •   

 • Kombucha
 •   

 • Ocet jabłkowy
 •   

 • MISO
 •   

 • tempeh

Niektórzy ludzie wolą wziąć skoncentrowany suplement probiotyczny codziennie.

11. Soczewica i inne rośliny strączkowe

Soczewica jest podstawą wielu diet na całym świecie, ponieważ są one doskonałym źródłem białka i błonnika wegetariańskiej.

W 2014 roku, naukowcy badali wpływ diety bogatej w częstości akcji serca u szczurów odnotowano spadek ciśnienia krwi i cholesterolu. W sumie 30 procent diety szczurów rośliny strączkowe, takie fasola, groch, soczewica i groch.

Soczewica jest bardzo wszechstronne. Wiele osób używa ich jako alternatywy do wegetariańskiej mielona wołowina lub jako dodatek do sałatek, gulaszu i zup.

12. Jogurt naturalny

American Heart Association poinformował, że jogurt może zmniejszyć ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego u kobiet.

Naukowcy odkryli, że kobiety w średnim wieku, którzy jedli pięć lub więcej porcji jogurtu co tydzień przez 18-30 lat, wykazały zmniejszenie ryzyka nadciśnienia tętniczego o 20 procent w porównaniu z kobietami w podobnym wieku, którzy rzadko jadły jogurt.

Mężczyźni w badaniu nie wydaje się mieć same korzyści, ale spożywanie jogurtu z regułyOch, to było poniżej.

Ważne jest, aby pamiętać, że przemysł mleczarski w Radzie Narodowego USA finansuje te badania.

niesłodzone jogurty, takie jak jogurt naturalny lub greckiego z reguły mają więcej zalet. Ciesz się nimi z owoców, orzechów lub nasion dla zdrowego przekąskę lub deser.

13. Granaty

pić 1 szklanka soku z granatów dziennie przez 28 dni może obniżyć wysokie ciśnienie krwi w krótkim okresie, według badań przeprowadzonych w 2012 r. Naukowcy przypisują ten efekt do zawartości przeciwutleniaczy w owocach.

Chociaż granaty można cieszyć się całość, niektórzy ludzie wolą sok. Przy zakupie pakowane sok z granatów, upewnij się, że nie ma dodatku cukru.

14. Cynamon

cynamon może obniżyć ciśnienie krwi, przynajmniej w krótkim okresie czasu.

analizy trzech badań wykazały, że cynamon sposobstvovoala przejściowy spadek skurczowego ciśnienia krwi o 5,39 mm Hg i rozkurczowe ciśnienie tętnicze o 2,6 mm Hg. Jednak potrzebne są dalsze badania.

Dodać cynamon w diecie, posypać płatki owsiane lub świeżych owoców, jako alternatywa dla cukru.

15. Pistacjowy

spożycie pistacjowy może zmniejszyć ryzyko nadciśnienia u ludzi.

pistacjowych – przydatne nakrętki, co może zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi.

W jednym badaniu stwierdzono, że włączenie pistacjami w diecie o umiarkowanej zawartości tłuszczu może zmniejszyć ciśnienie krwi podczas stresu.

Ważne jest, aby pamiętać, że Komisja pistacji w Kalifornii z Fresno i amerykańskich producentów pistacji finansowane to małe badanie.

Inne badania wykazały, że inne orzechy, takie jak migdały miał podobny efekt.

Otów, aby uniknąć nadciśnienia tętniczego

Podczas gdy niektóre pokarmy mogą obniżyć wysokie ciśnienie krwi, inni mogą powodować znaczny wzrost ciśnienia krwi.

Ludzie, którzy chcą, aby zapobiec lub zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), należy unikać następujących czynności:

Sól kuchenna

sodu może znacznie zwiększyć ciśnienie krwi. Według badań roku 2013, zmniejszenie spożycia soli o 4,4 g znacząco zmniejszyło skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi.

Kofeina

kofeina w kawa, herbata, cola i napoje energetyczne mogą spowodować spadek krótkoterminowych ciśnienia krwi.

przegląd pięciu badań wskazują, że zastosowanie do dwóch silnych filiżanek kawy można podnosić zarówno skurczowego jak i rozkurczowego ciśnienia krwi w ciągu 3 godzin po spożyciu X.

Wyniki te nie wskazują, że kawa zwiększa ciśnienie krwi i ryzyko chorób sercowo-naczyniowych w dłuższej perspektywie.

Alkohol

Zastosowanie umiarkowanej ilości czerwonego wina, może być korzystne dla zdrowia, ale duże ilości alkoholu może vyzvatrezkoe wzrost ciśnienia krwi.

Nadmierne spożycie alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia niewydolności serca, udaru, raka ri otyłość.

Wnioski

Zdrowy styl życia i dieta może pomóc zmniejszyć ryzyko wysokiego ciśnienia krwi.

produkty, które mogą obniżać ciśnienie krwi, to owoce, warzywa, owies, orzechy, soczewica, zioła i przyprawy.

Włącz je do zrównoważonej diety i odpowiednia aktywność fizyczna prowadzi do leczenia nadciśnienia i poprawić ogólny stan zdrowia.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )