Mapa strony Polityka prywatności

Ciśnienie nie maleje – przyczyny i co zrobić, aby zmniejszyć

Dlaczego ciśnienie krwi nie spada po zażyciu tabletek? Takie pytanie jest często kierowane na fora i lekarzy pacjentów z nadciśnieniem tętniczym.

Endokrynolodzy i lekarze ogólni zalecają zakup ReCardio.

Nadciśnienie tętnicze jest patologią, której nie można całkowicie wyleczyć. Ale pacjent z nadciśnieniem nie może obejść się bez tabletek przeciwnadciśnieniowych, ponieważ grozi mu kryzys nadciśnieniowy i inne niebezpieczne komplikacje.

Ponieważ pigułki normalizujące ciśnienie powinny stale znajdować się w kieszeni lub torebce.

W większości przypadków ciśnienie krwi po przyjęciu leku jest normalizowane w ciągu 15-30 minut, jeśli nie było krytyczne.

Ale czasami pacjenci skarżą się, że po zażyciu tabletek przepisanych przez lekarza ciśnienie krwi i tak nie spada. Co zrobić w tym przypadku, dlaczego tak się dzieje? Powody i zalecenia dotyczące wyboru tabletek na ucisk poniżej.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Dlaczego ciśnienie krwi nie spada po zażyciu pigułek

Jeśli po przyjęciu leku ciśnienie krwi pozostało wysokie (dolne cyfry nie mniej niż 105 mm Hg) i nie uparcie upada, przyczyną może być elementarne nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich. Według statystyk co drugi pacjent przyjmuje tylko 80% leków przepisanych przez lekarza.

Tak, i to nie jest regularne, ale tylko wtedy, gdy twoje zdrowie się pogarsza. Często trudno jest się tego dowiedzieć, pacjenci otwarcie kłamią, aby uniknąć przekonania lekarza i rodziny. Co dzieje się w rezultacie? Lekarz przepisuje nowe badania i nowe kombinacje leków, podczas gdy poprzednie byłyby skuteczne, gdyby zostały wykonane.

Bez skrupułów pacjentZaczyna się przyjmować nowe skuteczne pigułki na ucisk, co najprawdopodobniej nie pomoże – zwykle jeden lek pomaga pacjentom z nadciśnieniem tętniczym, zastępując je innymi bez wyjątkowego powodu. Pozytywny efekt leczenia nie został ponownie osiągnięty.

Warto zauważyć, że przyczyny nieprzestrzegania recept lekarskich nie zawsze wynikają z niedbałego stosunku pacjenta do własnego zdrowia. Leki przeciwnadciśnieniowe są drogie, a nadciśnienie to patologia, na którą cierpi większość osób starszych żyjących z tej samej emerytury. Po prostu nie stać ich na leki, dlatego ich nie biorą, lecz zastępują je środkami ludowymi.

Co zrobić w tym przypadku?

    

 1. Porozmawiaj z pacjentem, znajdź z nim kontakt i dowiedz się, jak często i ile razy dziennie naprawdę bierze pigułki.
 2.   

 3. Dowiedz się, jakich innych procedur lub środków ludowej używa do normalizacji ciśnienia krwi.
 4.   

 5. Podaj wskazówki dotyczące analizy moczu i krwi oraz przeprowadź dodatkowe badania – wyniki pokażą, kiedy i ile leków zażywał pacjent. Leki blokujące receptory beta-adrenergiczne znacząco wpływają na częstość akcji serca i częstość akcji serca. A po przyjęciu leków moczopędnych poziom kwasu moczowego w surowicy zmienia się, a poziom potasu maleje.
 6.   

 7. Wyjaśnij, że leki muszą być przyjmowane, aby uratować życie. A jeśli zaniedbujesz leczenie, możesz dostać poważne komplikacje, które doprowadzą do jeszcze większych kosztów finansowych i być może inwalidztwa.
 8.   

 9. Dostosuj schemat leczenia. Często pacjenci nie mają czasu lub zapominają przyjmować lek trzy razy dziennie. W takim przypadku możesz go zastąpić lekiem długo działającym, który można przyjmować raz dziennie, na przykład rano lub wieczorem.

Warto również wyjaśnić, czy przyczyną odrzucenia pigułek są ich skutki uboczne. Następnie musisz wyjaśnić, jak z nimoraz walczyć i co robić, aby w miarę możliwości ograniczyć niepożądane zjawiska. Skutecznie obsługuje system przypomnień przez SMS lub e-mail.

Ważne jest, aby po rozmowie pacjent zrozumiał, że nadciśnienie jest nieuleczalne, jest to stan na całe życie, więc jeśli chce pozostać aktywny i maksymalnie wydłużyć swoje życie, powinien ponownie przemyśleć swoje poglądy i nawyki oraz dostosować się do zupełnie nowego sposobu bycia.

Niewłaściwa kombinacja leków

Jeśli lekarstwo na ciśnienie nie jest skuteczne, logiczne jest założenie, że jego mechanizm działania jest tłumiony przez działanie innego leku, który jest pobierany w tym samym czasie. Pacjenci często zapominają powiedzieć lekarzowi, że przyjmują inne leki. Tego nie da się zrobić.

Przeczytaj artykuł -   Nadciśnienie w nocy - co robić i jak leczyć

Na przykład większość niesteroidowych leków przeciwzapalnych tłumi działanie leków przeciwnadciśnieniowych. Najczęstsze leki, które starsi pacjenci często przyjmują, na przykład na bóle głowy lub bóle stawów:

Doustne hormonalne środki antykoncepcyjne i leki przeciw przekrwieniu również mają działanie hamujące. Pacjent nie będzie w stanie samodzielnie tego ustalić i wyśledzić, po których lekach zmniejsza się skuteczność tabletek przeciw naciskowi. Co robić Zbierz wszystkie regularnie przyjmowane leki i zabierz je do swojego lekarza. Opracuje nowy schemat leczenia na podstawie otrzymanych informacji.

Brak skuteczności leków pierwszego rzutu

Nowoczesne farmaceutyki oferują najszerszą gamę leków przeciwnadciśnieniowych. Wszystkie są podzielone na różne grupy zgodnie z mechanizmem ich działania. Istnieją leki pierwszego rzutu – to znaczy najczęściej stosowane, w większości przypadków są dobrze tolerowane imają zauważalny efekt.

To oni są przepisywani przede wszystkim po zbadaniu pacjenta i postawieniu dokładnej diagnozy. Ale lekarz nie jest w stanie przewidzieć, czy przepisany lek zadziała w każdym przypadku – w końcu ciało każdej osoby jest indywidualne.

Dlatego zaleca się pobyt w szpitalu przez co najmniej 2 tygodnie. Umożliwi to obserwowanie dynamiki choroby i sprawdzenie, jak skuteczna jest wybrana taktyka leczenia. W razie potrzeby dokona korekty i zbierze inne leki przeciwnadciśnieniowe.

Ale zdarza się również, że pigułki, które wcześniej pomogły, nagle przestały działać. Jakie są tego przyczyny? Najprawdopodobniej choroba przeszła do następnego etapu lub dołączyły do ​​niej inne patologie, dlatego lek należy zastąpić innym, silniejszym. Jeśli to nie pomoże, należy dokładnie zbadać pacjenta w szpitalu.

Przede wszystkim należy wykluczyć lub potwierdzić objawowe nadciśnienie, ponownie zrewidować wcześniej przepisany schemat leczenia, obserwować odżywianie pacjenta i jego nawyki.

W większości przypadków w środowisku szpitalnym, nawet bez zmiany leku lub dodania nowych do schematu leczenia, ciśnienie krwi wraca do normy – i jest to również wyraźny znak, że pacjent nie zastosował się do zaleceń lekarza w domu.

Zatrzymywanie soli w organizmie

Wszyscy pacjenci z nadciśnieniem są dobrze świadomi: zatrzymanie sodu w organizmie przyczynia się do zwiększenia objętości krwi obrzęk i utrzymujący się wzrost ciśnienia. Dlatego należy przestrzegać diety bez soli. Jednak przyczyną nieuleczalnego wysokiego ciśnienia krwi nie zawsze jest powód, dla którego pacjent nie odmawia sobie przyjemności z jedzenia śledzia lub marynowanych ogórków.

EJeśli po zażyciu dwóch lub więcej leków przeciwnadciśnieniowych jednocześnie wystąpi obrzęk i ciśnienie nie spadnie, sugeruje to, że tabletki zmniejszające ciśnienie należy uzupełnić lekami moczopędnymi. Jeśli już zażywasz leki moczopędne, musisz zastąpić je silniejszym.

Innym powodem jest zaburzenie czynności nerek. To nerki wytwarzają enzym, który usuwa sód z organizmu. Jeśli to nie wystarczy, nadmiar płynu zostaje zatrzymany w ciele, zwiększa się objętość krwi, a także wskaźniki ciśnienia krwi. Leki przeciwnadciśnieniowe tutaj po prostu nie mogą działać, ponieważ zdolność naczyń krwionośnych do rozszerzania się jest zablokowana.

Jeśli tętnice nerkowe zwężą się z powodu dysplazji lub miażdżycy, z grubsza dzieje się to samo. Aby zrekompensować niedostateczny dopływ krwi do nerek, organizm zaczyna zwiększać przepływ krwi, a to prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi.

W związku z utrzymującym się nadciśnieniem tętniczym, które nie jest podatne na leczenie farmakologiczne, lekarze, między innymi testami i badaniami, przepisują również badanie ultrasonograficzne nerek.

Pheochromocytoma jako przyczyna utrzymującego się wysokiego ciśnienia krwi

Pheochromocytoma to choroba nadnerczy, w której zaczynają uwalniać hormony adrenaliny i noradrenaliny w dużych ilościach. Oba z nich przyczyniają się do gwałtownego i ciągłego wzrostu ciśnienia – takie skoki często obserwuje się u sportowców po aktywnym treningu.

Objawy guzów chromochłonnych można mylić z objawami kryzysu nadciśnieniowego:

    

 • Niekontrolowane uczucie strachu i paniki;
 •   

 • Zwiększone pocenie się;
 •   

 • Kołatanie serca;
 •   

 • Suszenie błony śluzowej jamy ustnej;
 •   

 • Ból głowy;
 •   

 • Niestabilny nastrój emocjonalny;
 •   

 • Gorączka.

Konsekwencje tego stanu mogą być najpoważniejsze: krwotok mózgowy, obrzęk płuc, poważne zaburzenia mózgowego przepływu krwi. Nieprawidłowe działanie nadnerczys mogą wystąpić spontanicznie po stresie lub dużym wysiłku fizycznym.

To po raz kolejny sugeruje, że przy nadciśnieniu pacjent musi monitorować swoje zdrowie i unikać sytuacji i czynników, które mogłyby go skrzywdzić.

Inne przyczyny utrzymującego się wysokiego ciśnienia krwi

Zdrowy styl życia to pierwsza rzecz, o której pacjenci z nadciśnieniem powinni zawsze pamiętać. Każdy wypalony papieros, każdy wypity kieliszek wina może odegrać decydującą rolę w przebiegu choroby i doprowadzić do kryzysu nadciśnieniowego. Regularne przyjmowanie leków przeciwnadciśnieniowych nie ma sensu, jeśli jednocześnie pacjent nie może rzucić palenia.

Przeczytaj artykuł -   Lewatywa nadciśnieniowa - algorytm i technika formułowania

Nie ma sensu zastępować jednego leku innym i stosować się do najbardziej rygorystycznej diety, jeśli jednocześnie pacjent z nadciśnieniem tętniczym spożywa piwo lub inne napoje alkoholowe codziennie. Jeśli pigułki ciśnieniowe przepisane przez lekarza nie pomogą, najpierw sprawdź swoje nawyki i zachowanie.

Nadwaga i brak ruchu są kolejnym czynnikiem, który może powodować, że ciśnienie nie reaguje na leki. Warto próbować przez co najmniej 2-3 tygodnie nie palić, nie pić całkowicie soli, codziennie chodzić i całkowicie zrezygnować z alkoholu – rezultaty z pewnością będą szokujące nawet bez zmiany leku.

Czasami zdarza się, że pacjent został całkowicie zbadany, ale nie ujawniono żadnych towarzyszących patologii. Pacjent przestrzega diety, nie narusza harmonogramu przyjmowania leków, ale ciśnienie krwi pozostaje wysokie. Jaki jest powód Odpowiedź może być bardzo prosta – pacjent nie mierzy prawidłowo ciśnienia.

Zalecenia będą:

    

 1. Zabierz ze sobą domowy monitor ciśnienia krwi do gabinetu lekarskiego i zademonstruj, jak to się robipomiar ciśnienia. Wielu pacjentów po prostu nie wie, jak to zrobić poprawnie, dlatego powstają takie nieporozumienia.
 2.   

 3. Sprawdź, czy urządzenie działa prawidłowo i dopasowuje rozmiar mankietu do objętości ramienia.
 4.   

 5. Przed pomiarem ciśnienia nie pij kawy i herbaty, nie jedz czekolady, nie ruszaj się. Musisz siedzieć cicho i zrelaksować się przez 5-10 minut. I dopiero wtedy przystąpimy do pomiaru ciśnienia krwi.
 6.   

 7. Podczas zabiegu musisz usiąść prosto, a nie stać lub kłaść się. W takim przypadku stopy należy opuścić całą stopą na podłogę, a dłoń należy trzymać ściśle na wysokości serca.

Zgodnie z tymi prostymi zasadami pomiar ciśnienia będzie prawidłowy i prawidłowy, pod warunkiem, że tonometr jest w dobrym stanie technicznym. Wielu pacjentów doświadcza wielkiego podniecenia przed wizytą u lekarza, co wpływa również na wskaźniki ciśnienia krwi.

W dniu wizyty lepiej przyjść do kliniki nieco wcześniej, usiąść przed biurem, uspokoić się, mieć pozytywny nastrój, a dopiero potem udać się do lekarza i wykonać wszystkie niezbędne manipulacje. Film w tym artykule pomoże Ci rozpoznać nadciśnienie i wyjaśnić, dlaczego ciśnienie się nie zmniejsza.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )