Mapa strony Polityka prywatności

Ćwiczenia terapeutyczne nadciśnienia

choroba nadciśnieniowa

W tym artykule mówimy o wykorzystaniu kultury fizycznej jako środka do zapobiegania i leczenia pierwotnych i słabo płynących form choroby starszych (ale powinien najpierw skonsultować się ze specjalistą). Najczęstszym średnim wieku i chorób w podeszłym wieku: niewydolność serca (niewydolność krążenia), miażdżyca, nadciśnienie tętnicze.

w trakcie terapii ćwiczeniem zwiększa przepływ krwi do serca, naczyń krwionośnych mięśnia serca (mięśnia sercowego) rozszerzają normalny metabolizm, zmniejszenie zatorów w wątrobie i innych narządach, poprawia działanie układu oddechowego i przewodu pokarmowego. Wysiłek fizyczny jest bardzo przydatna w zawale Duchenne’a, kardiosklerosis, kompensowanych chorób serca, z nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową (w między napady), po zawale serca.

Choroby starszych. . Ćwiczenia terapeutyczne
niewydolność serca:

Przyczyny niewydolności serca: nadmiernego wysiłku fizycznego i psychicznego, chorób zakaźnych, przykrych doświadczeń, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu i innych. W tych przypadkach działalność statków oraz mięsień sercowy jest osłabiony. Serce nie może dostarczyć wystarczających naczynia krwionośne, spowalnia swój ruch, zastój krwi występuje w narządach wewnętrznych. W rezultacie, narządy i tkanki cierpią pozbawienie tlenu, zaburzenia metabolizmu.

Pierwsze objawy niewydolności serca, osłabienie, zmęczenie, kołatanie serca, duszność i uczucie dyskomfortu w sercu, nawet z małym wysiłkiem fizycznym. Później może pojawić się uczucie ciężkości w prawym boku ze względu na zastój krwi w wątrobie, aw wieczory obrzęk nóg. Znaki te wskazują, że istnieje potrzebakręgosłupa wyrównać jego reżimu. Po konsultacji z lekarzem, dokonać racjonalnego zasilany i prawo wykonywania dawki.

Należy zauważyć, że starsi ludzie poczuła kołatanie serca i duszność, starając się poruszać tak mało jak to możliwe, nie wychodzić na świeże powietrze, a tym samym spowodować szkody dla serca. Naukowcy udowodnili, że brak świeżego powietrza i długi odpoczynek zmniejszyć metabolizm tłuszczu w sklepie ciała, co jest dodatkowym obciążeniem dla osłabionego serca. Kiedy choroba sercowo-naczyniowa wymaga stałej umiarkowanej aktywności fizycznej.

Jednym ze sposobów zapobiegania i leczenia (nie w ostrej niewydolności serca okres) jest systematyczne ostrożny zastosowanie fizykoterapii. Oto przykład trybu ruchu

normy kultury fizycznej w niewydolności serca:

      

  1. Codzienny poranny Gimnastyka w zwolnionym tempie. Przerwa dopuszcza się 1 raz w tygodniu.
  2.   

  3. pieszych walking codziennie.
  4.   

  5. dodatkowe zajęcia 2 razy w tygodniu, pływanie, narciarstwo, łyżwiarstwo, sport.

kąpielowe (pływanie) na otwartych wodach rozpoczęto w temperaturze 20-22 ° ustawienie z wodą o temperaturze – nie poniżej 17-18 ° C. Czas kąpielowy przez 3-5 minuty. Do hartowania ciała, na miesiąc przed kąpiel w basenie, szybkość rubdowns chłodnej wody wydać. Wellness pływać można uprawiać przez cały rok w zamkniętych zbiornikach wodnych (baseny).

Narciarstwo biegowe, aby zrobić lepiej na płaskim terenie, pogoda jest dobra. Wczesnym czas podróży sezon narciarski 1 godziny, pod koniec sezonu, w zależności od stopnia sprawności fizycznej – do 2 godzin. Nie powinno być narciarstwo biegowe na wysoką wilgotność śniegu.

Gry sportowe (siatkówka, itd.) – 30-40 minut.

Łyżwiarstwo – nie więcej niż 1 godzinaace, w spokojnym tempie, robiąc przerwy na odpoczynek.

Choroby starszych. Ćwiczenia terapeutyczne.

miażdżyca

W sercu tej choroby jest zaburzenie kory mózgowej. Ściany miażdżyca naczyń określone substancje tłuszczowe (jak cholesterol), a następnie przez kiełkowanie tkanki łącznej. W wyniku tego ściany zamknięte naczynie, traci swoją elastyczność, zwęża światło naczyń krwionośnych, przepływ krwi jest utrudnione i zaburzeniem odżywiania tkanek.

Na początku, przede wszystkim, jest uszkodzenie naczyń, które karmią mięśnie serca i mózgu. W przyszłości może rozwinąć cardio – rozsiane samego mięśnia sercowego.

Wcześniej miażdżyca uznano chorobą tylko osób starszych. Ale teraz choroba występuje u coraz młodszych osób.

Przeczytaj artykuł -   Jak obniżyć ciśnienie krwi w domu

Profilaktyka Miażdżyca: szacunek dla Tryb z pracy i odpoczynku, wystarczającą śnie, prawo zasilany nie ma potrzeby, aby umożliwić również system nerwowy ponad napięcia, monitorowanie pracy. jelito,, aby połączyć pracę umysłową z aktywności fizycznej, więcej niż spacer na świeżym powietrzu.

fizyczne ćwiczenia treningowe zalecane są w początkowej fazie miażdżycy

poranna gimnastyka,

pływać w wodach otwartych w ciepłe dni lub w basenie,

turystyka,

łyżwach,

narty biegowe,

Gry sportowe spokój.

dawkowania jest taki sam jak w niewydolności serca.

Choroby starszych. Ćwiczenia terapeutyczne.

nadciśnienie

choroba nadciśnieniowa serca kiedyś, jak miażdżyca, choroba ludzi starszych. Ale tempo współczesnego życia nadciśnienie nie oszczędza młodych. Powoduje silne nadciśnieniowa choroby są: działanie na centralny nerwowegoSystem th, nadmiernego wysiłku, długotrwały stres, urazy psychiczne. W związku z tym, kora staje się bardziej pobudliwe i wrażliwa na podrażnienia i silnie pobudza ośrodek naczynioruchowy. W związku z tym, włókna mięśni gładkich, włączone w ścianach tętnic, dojść do stanu silnego pobudzenia i cięcia, zwężenie światło naczyń krwionośnych. Zwężenie tętnic małych powoduje wzrost ciśnienia krwi.

zwiększenie ciśnienia krwi, zmniejszenie wydajności, ponieważ trudno jest się skoncentrować, bóle głowy, zawroty głowy, uderzenia gorąca, bezsenność. Choroba nadciśnieniowa serca obserwowano głównie u pracowników nierobotniczych po 40 lat.

Zapobieganie samoistnym nadciśnieniem tętniczym: racjonalna organizacja pracy, pełnego wypoczynku prawej władzy, ćwiczenia, masaż.

w początkowym stadium nadciśnienia ćwiczeń terapeutycznych poprawia sercowo-naczyniowy i układ nerwowy, metabolizm, wzmacnia całe ciało. W efekcie zmniejsza drażliwość, bóle i zawroty głowy, duszność.

Przydatne turystyka, gimnastyka i ćwiczenia oddechowe. Gimnastyka powinna składać się z prostych ćwiczeń, które nie wymagają napięcia układu nerwowego i równomiernie rozłożyć obciążenie na cały organizm.

Choroby starszych. Ćwiczenia terapeutyczne.

zestaw ćwiczeń porannych na nadciśnienie:

powinien znajdować się w pozycji siedzącej, w pozycji leżącej, czasami nadciśnieniowa wykonywać ćwiczenia – stałego. Tempo spokoju, bez dużego wysiłku, a wytężając siły. To nie jest zalecany do podejmowania szybkich, gwałtownych ruchów, co powoduje przypływ krwi do twarzy i głowy. Oddech – darmowa, pełna. Pomiędzy ćwiczeniami konieczne robienie krótkich przerw. Zapewnić dopływ świeżego powietrza. Pod koniec treningu zaleca self-masaż.

1.Sest na krześle, ręce położyć na kolanacha. Ramiona w bok, do tyłu, wyprostuj nogi – wdech, powrót do pozycji wyjściowej – wydech. Powtórz 4 razy.

2.Sest na krześle, z rękami na głowie. Wyprostuj nogi, podnieś ręce – wdech, powrót do. N -. wydechu. Powtórz 4 razy.

3.Vstat, rozkroku, ręce na pasie. Śledź krąży ciała o 2 razy w każdym kierunku.

4. Przysiady. Początkowo można trzymać ręce na wsparcie (stół, krzesło), jak i równowagi rozwoju – do wykonywania przysiadów bez używania rąk. Powtórz 4 razy.

5.Lech na sofę lub na podłogę, górny korpus nieznacznie podniesione. Na przemian zginać nogę w kolanie i stawów biodrowych. W zależności od stanu zdrowia, to ćwiczenie może być wykonywane w pozycji stojącej. Powtórz z każdą nogę do 4 razy.

6.Hodba przez 1,5-2 minut, a następnie przez zwiększenie tempa w środku i spowolnienia na koniec spaceru.

W przyszłości, wraz z rozwojem treningu fizycznego, można przejść do zwykłych kompleksów ćwiczenia .

Przypomnienie: ćwiczenia rano odbywa się bez wysiłku, w spokojnym tempie, oddychając głęboko, bez zwłoki. Po wykonaniu 2-3 ćwiczenia robić przerwy na odpoczynek – 1-2 minuty.

Choroby starszych. Ćwiczenia terapeutyczne.

ćwiczenia oddechowe na nadciśnienie:

Ćwiczenia w spokojnym oddechem (statycznego).

1.Sest na krawędzi krzesła, z rękami w pasie. Po pierwsze, spokojny oddech, potem głęboki oddech.

2.Lech na plecach, ramiona wzdłuż tułowia. Po pierwsze, spokojny oddech, potem głębiej.

Przeczytaj artykuł -   Jak zastosować opatrunek z nadciśnieniem

3.Vstat stopy razem lub osobno, ręce na jego pasa – spokojnego oddychania, głębokie oddychanie.

Ćwiczenia aktywnego (dynamiczny) oddychania.

1.Sest na krawędzi krzesła, ręce wzdłuż tułowia, nogi zgięte. Podnoszenie proste ramiona do siebie i nieznacznie – wdech, niższy – wydech.

Pozycja 2.Iskhodnoe jest taka sama. Podnoszenie proste ramiona boczne i maksymalnie do wysokości – wdech, niższy – wydech.

3. A. n. samo. Podnieść proste ramiona na bok-up – wdech, opuść ramiona prosto do przodu podczas pochylania tułowia w przód – wydech.

4.And. n. jest taka sama, ale ręce na kolanach. Lekko przechylić ciało do przodu – wydech, wyprostować – głęboki wdech.

5.And. n. są takie same, lecz ramiona wygięte w przedniej części skrzyni. Ramiona w bok – wdech, ugnij ramiona w przedniej części klatki piersiowej i lekko pochylić się do przodu – głęboki oddech.

6.I. n. jest taka sama, ale położyć palce na podbródku. Rozcieńczyć łokcie na boki – głęboki oddech i wrócić. . N i lekko zakręt – głęboki oddech.

7.And. n. są takie same, a dłonie są wygięte i ramiona dociśnięte do ciała. Zrób półkolisty ruch ramion do przodu i do góry – wdech, półkolisty ruch ramion na boki iw dół – wydech.

ćwiczenia te mogą być również przeprowadzane stojącej, 1, 5, 6, 7 i ćwiczenia mogą być wykonywane w pozycji leżącej.

Podsumowując, chcę powiedzieć: nie daj chorób osób starszych (niewydolność serca, miażdżyca, nadciśnienie), aby wygrać siebie, nie bądź leniwy, prowadzą siedzący tryb życia, zaangażowanych w fizykoterapii. Ćwiczenia – gwarancja zdrowia i długowieczność.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )