Mapa strony Polityka prywatności

Czy buraki pomagają w nadciśnieniu

soku z buraków pomaga obniżyć ciśnienie

buraków stosowana od wieków średnich do leczenia chorób, zwłaszcza chorób związanych z krwią i trawienia.

Naukowcy medyczne Niedawno wróciliśmy do tego produktu rośliny w celu zbadania jego wpływu na ciśnienie krwi oraz zbadać możliwości jej zastosowania w nowoczesnej medycynie i w domu.

Badacze doszli do wniosku, że jeden kieliszek sok buraczany dziennie wystarczy, aby znacząco niższe ciśnienie krwi u osób z wysokim ciśnieniem krwi. Przeprowadzili kontrolowanym placebo badaniu z kilkudziesięciu uczestników.

Według Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC), wysokie ciśnienie krwi jest główną przyczyną, czy przyczyną ponad 1000 zgonów w Stanach Zjednoczonych każdego dnia.

Naukowcy analizują dowolnej prostej interwencji dietetycznych, które potencjalnie mogłyby skorzystać.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Badanie buraki dobre na nadciśnienie

sok buraczany badano za silnym wpływem azotan na ciśnienie krwi.

buraczana zawiera duże ilości azotanu pokarmowego (NO3), że jednostka staje się biologicznie czynnego azotanu (NO2) i tlenek azotu (NO). U ludzi, NO rozluźnia i rozszerza naczynia krwionośne.

Pozostałe warzywa liściaste takie jak sałata i kapusta, mają również wysoki poziom tych substancji. Dostają azotanów z gleby poprzez korzenie.

W metaanalizie 16 badań opublikowanych w Journal of Nutrition w 2013

Badacze stwierdzili, że „suplementacja nieorganicznego azotanu buraków soku była związana ze znaczącą redukcją ciśnienia skurczowego».

Jedna duża próba odbyła się w Queen Mary University w Londynie (QMUL) w ConnectedPan Brytania i opublikowane w czasopiśmie Nadciśnienie tętnicze. Badanie zostało sfinansowane przez British Heart Foundation.

pokazała następujące wyniki:

«Jest to ciekawy Badanie opiera się na wcześniejszych badaniach tej grupy i pokazuje, że codziennie szklankę soku z buraków może obniżać ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem tętniczym – nawet tych, których wysokie ciśnienie krwi nie jest kontrolowane przez leki»

Dr Shannon Emoils, Brytyjska Fundacja Serca, Senior Consultant Badanie

W badaniu, profesor Amrita Ahluwalia wydziału farmakologii układu sercowo-naczyniowego w QMUL i jej współpracowników wybrano 64 osoby w wieku od 18 do 85 lat.

Połowa uczestników wziął przepisanych leków na nadciśnienie, ale nie osiągnął poziomu docelowego ciśnienia tętniczego, a reszta ma wysokie ciśnienie krwi została zdiagnozowana, ale nie są lekarstwa na to.

uczestnicy byli losowo przydzielono do jednej z dwóch grup. Jedna grupa spożywane na 250 mililitrów (ml) szkła soku buraczanego, a druga grupa miała to samo, z tym, że ich sok z buraków nie zawiera azotany.

Przeczytaj artykuł -   Leczenie nadciśnienia tętniczego

sok buraczany bez azotanów podstawą grupie placebo.

Wszystkie grupy stosowany soku dziennie przez 4 tygodnie. monitorować również na 2 tygodnie przed i po zakończeniu badania, w wyniku całkowitego okresu badania wynosił 8 tygodni.

Badanie było podwójnie ślepą próbą, co oznacza, że ​​ani lekarze, ani pacjenci wiedzieli, czy otrzymywały placebo soku z buraków lub suplementu.

4 tygodni, podczas których miały sok pacjenci z suplementami diety grup, których sok buraczany zawarte nieorganicznego azotanu, doświadczony obniżenie ciśnienia krwi do 8/4 milimetra rtęci (mm Hg)..

pierwsza liczba – skurczowe ciśnienie, które występuje, gdy serce pompy krwi, a druga cyfra – rozkurczoweCiśnienie cal generowany kiedy serca i rozluźnia wypełnienia krwią. Spadek o 8/4 mmHg doprowadziły do ​​tego, że wielu z uczestników ciśnienia krwi powrócił do normalnego poziomu.

Po 2 tygodnie po tym, jak przestał pić sok, ich ciśnienie krwi powraca do wyższych poziomów obserwowanych na początku badania.

Jest to pierwsze badanie, które wskazuje na długotrwałe użytkowanie suplementów żywieniowych z azotanami u pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi.

Wysokie ciśnienie krwi jest powszechnym problemem, a akty sok buraczany jak naturalny pomocy.

Pacjenci w suplementach grupowych również doświadczonych około 20 procent poprawy w zdolności do rozszerzenia naczyń krwionośnych i sztywności tętnic zmniejszyła się o około 10 procent.

Badania wykazały, że zmiany te są związane ze zmniejszeniem ryzyka chorób serca.

W grupie placebo nie było zmiany w ciśnieniu krwi, funkcjonowanie naczyń krwi tętniczej lub sztywności.

Autorzy zauważają, że redukcja osiągnięte w grupie blisko, że suplementy osiągnąć za pomocą leków. Średni spadek ciśnienia krwi spowodowany przez jeden środek przeciwnadciśnieniowe 9/5 mm Hg.

«Dane te wskazują na rolę azotanów i szczególnie soku buraczanego w diecie jako niedrogie i łatwo dostępnej pomocy w leczeniu pacjentów z nadciśnieniem».

Aby podkreślić znaczenie tych wyników w kontekście: Autorzy zauważają, że badania obserwacyjne na szeroką skalę pokazują, że dla każdego 2 mm Hg Wzrost ciśnienia krwi ryzyko zgonu z powodu choroby serca o 7 procent, a ryzyko wystąpienia udaru mózgu. – 10 procent

buraków do konkluzji podwyższonym ciśnieniem

Wypowiadając się na temat wyników, profesor A.hluvaliya mówi:

«Badania wykazały, że dzienna dawka azotanów nieorganicznych może być równie skuteczny jak interwencja w celu obniżenia ciśnienia krwi, a co najważniejsze, możemy dostać go z buraków i innych zielonych warzyw liściastych.”

Mówi, że jednym z powodów, dlaczego wyniki tego badania są ekscytujące jest to, że zapewniają one możliwość dla osób z wysokim ciśnieniem krwi, zwiększenia zawartości azotanów w diecie w taki sposób, że mogą być łatwo wykorzystane w codziennej życie, zapewniając korzystny efekt w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi.

«Ludzie są bardzo przydatne, aby móc kontrolować swoje ciśnienie krwi przy pomocy metod non-klinicznych, takich jak korzystanie z warzyw” – dodaje profesor Ahluwalia. „Wiemy, że wielu ludzi nie lubi brać leki przez całe życie, kiedy czują się dobrze, i dlatego, że przestrzeganie leczenia jest duży problem».

Przeczytaj artykuł -   Duża różnica między ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym

«Możliwość korzystania naturalny produkt, a nie inną pigułkę, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi, jest bardzo atrakcyjna„, dodaje dr Amoyls.

prof Ahluwalia przypomina ludzi, którzy chcą zwiększyć swoje dzienne spożycie azotanów, należy unikać warzyw gotowania, ponieważ azotan rozpuszcza się w wodzie. Zamiast tego, „na parze, smażenie lub w postaci soku – wszystko to ma pozytywny wpływ”, zauważa.

Co do następnego etapu potwierdzające związek między sokiem z buraków i spadek ciśnienia krwi, powiedziała, że ​​była to mała próba. Następnym krokiem będą badania na dużą skalę, które próbuje odtworzyć wyniki za okres dłuższy o znacznie większej grupy ludzi, którzy mają wysokie ciśnienie krwi.

Zatwierdził: dr Debra Rose Wilson, PhD, MSN, RN, IBCLC, AHN-BC, CHT

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )