Mapa strony Polityka prywatności

Czy mogę uprawiać seks z wysokim ciśnieniem krwi

Wiele osób uważa, że ​​nadciśnienie i seks nie są kompatybilne. Jednak przy rozsądnym podejściu nadciśnienie nie może naruszać intymnej bliskości.

Nadciśnienie tętnicze jest stanem patologicznym, w którym wzrasta ciśnienie krwi.

Pacjent zostanie zdiagnozowany z nadciśnieniem, jeśli jego ciśnienie krwi utrzyma się na poziomie 140/90 milimetrów rtęci (mmHg) przez długi czas.

Wysokie ciśnienie krwi stało się ostatnio główną przyczyną wczesnej śmiertelności.

Każdego roku o wiele więcej ludzi umiera na tę chorobę niż łącznie z onkologii i AIDS. Według statystyk ten problem dotyczy w przybliżeniu co piątego mieszkańca naszego kraju.

Niebezpieczeństwem choroby jest nie tylko zły stan zdrowia, ale także poważne komplikacje, na przykład:

    

 1. zawał mięśnia sercowego;
 2.   

 3. stroke;
 4.   

 5. kryzys nadciśnieniowy.

Nie jest już tajemnicą, że nadciśnienie staje się jedną z głównych przyczyn szybkiego pogorszenia funkcji erekcji u mężczyzn, czyli impotencji. Co więcej, wraz z wiekiem prawdopodobieństwo problemów zwiększa się natychmiast kilka razy.

Przy podwyższonym ciśnieniu ważne jest, aby ćwiczyć swoje zdrowie nie tylko w celu zapobiegania skutkom nadciśnienia, nadciśnienia, ale także aby utrzymać dobre życie seksualne.

Ponadto istnieje bezpośredni związek między ciśnieniem krwi a impotencją.

Nadciśnienie źle wpływa na serce, stwarza dodatkowe obciążenie. Dlatego wielu pacjentów jest bardzo zaniepokojonych pytaniami:

    

 • czy można uprawiać sekswysokie ciśnienie krwi;
 •   

 • co zagraża w przyszłości.

Aktywne życie seksualne powoduje poważny stres w układzie krążenia, chociaż w praktyce niebezpieczne problemy podczas stosunku są dość rzadkie. Ale to nie znaczy, że musisz lekko potraktować ten problem.

Pacjent może mieć zawał serca, zapaść się, a nawet udar podczas seksu z wysokim ciśnieniem krwi. Szczególnie zagrożeni są mężczyźni w podeszłym wieku, którzy starają się wywrzeć przyjemne wrażenie na młodszym partnerze.

Możliwe, że nawet jedna awaria łóżka powoduje, że mężczyzna się martwi. Obawiając się powtórzenia, niektórzy pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi pod każdym względem unikają seksu, co niekorzystnie wpływa na relacje.

Kobiety również mają problemy. Wysokie ciśnienie krwi zmniejsza dopływ krwi do pochwy:

    

 1. tępe pożądanie seksualne, podniecenie;
 2.   

 3. prowokowanie suchych narządów płciowych;
 4.   

 5. powodując trudności w osiągnięciu orgazmu.

Podobnie jak mężczyźni, kobiety w tej sytuacji często odczuwają niepokój. Nerwowe uczucia mogą również powodować świadome odmawianie kontaktów seksualnych. To znacznie zwiększa obciążenie serca, prowadząc do gwałtownego pogorszenia samopoczucia pacjenta.

Ciągłe opóźnianie seksu „na jutro” to zła taktyka, ponieważ wielu lekarzy uważa, że ​​seks z nadciśnieniem tętniczym jest bardziej korzystny niż szkodliwy. Z patologiami serca i naczyń krwionośnych, wysokim ciśnieniem krwi lekarze zalecają seks 2-3 razy w tygodniu.

Wyjaśnia się to po prostu: podczas stymulacji stref erogennych puls przyspiesza do 120 uderzeń na minutę, a podczas orgazmu do 170-180. Takie tętno występuje u sportowców podczas szybkiego biegania. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że seks jest idealnym symulatorem serca nadciśnienia, które obniża ciśnienie krwi. Gdy zbliża się orgazm:

    

 • bicie serca przyspiesza;
 •   

 • proiopada mięsień gładki narządów wewnętrznych i naczyń krwionośnych.

Nie będzie nie na miejscu podkreślanie, że istnieje wiele sposobów na kochanie się z wysokim ciśnieniem krwi. Hypertonic zawsze będzie mógł wybrać najlepszą dla siebie opcję, która wymaga mniej stresu i aktywności.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Środki ostrożności

Czy osoby z nadciśnieniem mogą uprawiać seks – to ważne pytanie zadawane przez wielu rozsądnych pacjentów z wysokim ciśnieniem. Oczywiście musisz skupić się na swoim samopoczuciu, przestrzegaj środków bezpieczeństwa:

    

 • nie uprawiać seksu w dniach, w których ciśnienie się zmienia;
 •   

 • unikaj zbyt gwałtownego seksu, aby ciało nie odczuwało stresu;
 •   

 • nie ćwicz pozycji, w których głowa jest poniżej.

Ponadto nie można zignorować ogólnych zaleceń dotyczących nadciśnienia. Aby pozbyć się wysokiego ciśnienia krwi, powinieneś najpierw rzucić palenie, jeśli pacjent ma taki nawyk.

Dym tytoniowy niekorzystnie wpływa na ściany naczyń krwionośnych, uszkadzając je.

Ponieważ impotencja jest często związana z odkładaniem się płytek cholesterolowych, u mężczyzn z wysokim ciśnieniem krwi przestrzega się diety z nadciśnieniem i obowiązkowym ograniczeniem tłuszczów:

    

 1. warzywo z recyklingu;
 2.   

 3. zwierzęta.

Kolejnym warunkiem pełnego życia seksualnego, gdy ciśnienie krwi wzrasta, całkowite wykluczenie samoleczenia. Zabrania się przyjmowania leków przeciwko chorobie, jeśli doradzają im przyjaciele, reklamy telewizyjne lub krewni. Te same leki nie są odpowiednie dla wszystkich. Dlatego w przypadku skoków ciśnienia należy udać się do lekarza.

W przypadku, gdy radykalna zmiana stylu życia nie pomogłaRozwiązuje problemy z ciśnieniem, jego wydajność wciąż przekracza 140/90 mm. Hg. Art., Przepisuj specjalne nowoczesne leki. To leczenie obniża ciśnienie krwi w krótkim okresie.

Leki na nadciśnienie i seks

Penis składa się z gąbczastych i ciał jamistych, które zapewniają erekcję. Jeśli uszkodzenie naczyń lub układu krążenia nastąpi z powodu ciśnienia, problemy występują również w naczyniach penisa.

Dość częstą przyczyną patologii może być nadmierne napięcie mięśni w ścianach naczyń krwionośnych, których zmniejszenie wywołuje:

    

 • spadek przepływu krwi;
 •   

 • wzrost ciśnienia.

Jeśli dopływ krwi do tkanek penisa zostanie zakłócony, zaczynają się problemy z życiem seksualnym. W przypadku nadciśnienia mechanizm wypływu krwi z penisa przez żyły jest mylony. Czasami mężczyzna nie może uprawiać seksu w przypadku naruszenia wydzielania niektórych hormonów, aktywnego odkładania się płytek cholesterolu.

Problem polega na tym, że na potencję negatywnie wpływa nie tylko samo wysokie ciśnienie krwi, ale także przyjmowanie leków niezbędnych do normalizacji ciśnienia krwi.

Wiele leków przeciwnadciśnieniowych może powodować zaburzenia seksualne. Jeśli pacjent przyjmuje leki moczopędne, może zmniejszyć przepływ krwi do penisa, co utrudnia uzyskanie erekcji. Ponadto dochodzi do zniszczenia cynku, niezbędnego do wydzielania testosteronu, głównego męskiego hormonu.

Jeśli wysokie ciśnienie krwi jest korygowane przez beta-blokery, leki wpływają również na reakcje układu nerwowego, a zwłaszcza na erekcję. Leki z tej grupy mogą hamować rozszerzanie się tętnic prącia, zatrzymywać przepływ wystarczającej ilości krwi.

Przeczytaj artykuł -   Nielekowe leczenie nadciśnienia tętniczego

Aby zminimalizować ryzyko działań niepożądanych tych leków, w tym problemów seksualnych, w tym, są one przyjmowane ściśle zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem w sprawie innych metod terapii.

Istnieją środki, które nie zagrażają seksowi. Obejmuje to:

    

 1. enzym konwertujący angiotensynę;
 2.   

 3. blokery kanału wapniowego;
 4.   

 5. blokery receptorów angiotensyny 2;
 6.   

 7. blokery alfa.

Lekarz będzie mógł przepisać najbardziej odpowiedni lek, jeśli pacjent z nadciśnieniem tętniczym opowie o wszystkich przyjmowanych lekach. Zdarza się, że zaburzenia erekcji są wywoływane przez pewne kombinacje leków.

Lekarz prowadzący może zalecić przerwanie na pewien czas stosowania leku obniżającego ciśnienie krwi. Dzięki temu dowiesz się, jak poprawić seks bez przyjmowania leków. Jeśli dana osoba martwi się o swoje zdrowie, aby upewnić się, że jego ciśnienie utrzymuje się w granicach normy, należy ją częściej mierzyć.

Główny wniosek, jaki można wyciągnąć, jest następujący: przy wysokim ciśnieniu krwi seks nie jest konieczny do uniknięcia, ponieważ umiarkowana aktywność fizyczna pomaga wzmocnić mięsień sercowy, powrócić do normalnej aktywności fizycznej.

Wyjątek od reguły należy nazwać zdekompensowanymi formami nadciśnienia, gdy nadmierna aktywność może wywołać zaostrzenie problemów zdrowotnych. Specjalista od wideo w tym artykule opowie o życiu seksualnym z nadciśnieniem tętniczym.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )