Mapa strony Polityka prywatności

Fizjoterapia nadciśnienia – elektroforeza nadciśnienia

Fizjoterapia nadciśnienia może czasem być bardziej skuteczna niż leczenie niektórymi lekami przeciw nadciśnieniu.

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą wieloczynnikową, której głównym objawem jest uporczywie wysokie ciśnienie krwi. Obecnie częstość występowania nadciśnienia tętniczego wśród osób w średnim wieku wynosi od 50 do 60%.

Początkowe objawy choroby zwykle nie są szczególnie niepokojące dla pacjentów i często przypisują ból głowy, ciągłą senność i zmęczenie zwykłemu przepracowaniu. Z tego powodu pacjent idzie do lekarza, gdy objawy nasilają się, nadciśnienie osiąga 2 stopnie.

W przypadku zaostrzenia choroby konieczne jest kompleksowe leczenie w warunkach szpitalnych. Z powodzeniem stosuje się zarówno tradycyjne leki, jak i fizjoterapię. Metody fizjoterapeutyczne są dość różnorodne i w pełni zgodne ze stadium patologii.

Główne zadanie procedur zalecanych w przypadku wysokiego ciśnienia krwi:

    

 1. poprawa mięśnia sercowego;
 2.   

 3. zmniejszone napięcie naczyniowe, wzmocnij ich ściany;
 4.   

 5. normalizacja stanu układu nerwowego odpowiedzialnego za regulację ciśnienia.

W tych celach fizjoterapia jest zalecana pacjentom z nadciśnieniem: wegetatywne metody korekcyjne, przeciwnadciśnieniowe, uspokajające. Lekarz wybiera konkretny schemat w zależności od stanu pacjenta, jego wieku, indywidualnych cech i wyników diagnozy ciała.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Zabiegi korygujące wegetatywność

Wpływ tych metod ma na celu wytworzenie biologicznie aktywnych związków, które są niezbędne do rozluźnienia naczyń krwionośnych, poprawy przepływu krwivi. Z tego powodu krążenie krwi jest znormalizowane, obciążenie mięśnia sercowego jest zmniejszone.

Pacjent po terapii zauważy spowolnienie akcji serca, ciśnienie krwi i osłabienie bólu serca.

Fizjoterapia oferuje kilka opcji leczenia choroby:

    

 • galwanizacja;
 •   

 • elektroforeza;
 •   

 • magnetoterapia niskoczęstotliwościowa;
 •   

 • terapia ultra wysokiej częstotliwości (UHF);
 •   

 • podczerwień.

Podczas galwanizacji rozładowanie słabego prądu wpływa na mózg nadciśnienia. Elektrody (specjalne małe metalowe płytki) są umieszczane z tyłu głowy, oczodołów lub whisky osoby. Procedura trwa mniej niż 20 minut, a sesje należy powtarzać codziennie przez 2 tygodnie.

Przeczytaj artykuł -   Czym jest makroangiopatia hipertoniczna - objawy i leczenie

Inną metodą skuteczną w nadciśnieniu jest elektroforeza. Przeprowadza się go za pomocą leków przeciwnadciśnieniowych, na przykład Aminazine, Obzidan. Leki wstrzykuje się przez skórę pacjenta za pomocą prądu elektrycznego.

Elektroforeza wymaga użycia tego samego sprzętu, co w galwanizacji. Jedyną różnicą jest to, że pod elektrodami należy umieścić podkładki wykonane z bawełnianej szmatki nasączonej lekami. Elektroforeza jest odpowiednia dla pacjentów w każdym wieku.

Elektroforeza ma kilka zalet:

    

 1. możliwość wprowadzenia niewielkich, ale dość skutecznych dawek leków;
 2.   

 3. gromadzą się substancje czynne, tworząc magazyn dla długotrwałego działania;
 4.   

 5. możliwość wytworzenia zwiększonego stężenia leku bez nasycania krwi i innych płynów ustrojowych;
 6.   

 7. podawanie leków bezpośrednio na dotknięty obszar;
 8.   

 9. lek nie został zniszczony;
 10.   

 11. słaby prąd pozytywnie wpływa na reaktywność, status immunobiologiczny tkanek.

Jeśli równolegle stosujesz elektroforezę, możesz uzyskać stabilny wynik i pozytywną dynamikę choroby. Elektroforeza nie wpływa na funkcjonowanie przewodu pokarmowego, nie może być przyczyną przedawkowania zastosowanego leku.

Zastosowanie zmiennego pola magnetycznego opiera się na magnetoterapii niskoczęstotliwościowej. Procedura jest niezbędna do przyspieszenia reakcji chemicznych organizmu. W przypadku nadciśnienia należy z tyłu głowy zainstalować induktory elektromagnetyczne, które pobudzą ośrodki naczyniowe w mózgu. W rezultacie możesz osiągnąć:

    

 • poprawa przepływu krwi;
 •   

 • zmniejszenie tętna.

Innym rodzajem elektroterapii będzie terapia ultradźwiękowa, która polega na wykorzystaniu pulsacyjnego prądu przemiennego. Terapia zmniejszy prawdopodobieństwo zakrzepów krwi, poprawi procesy metaboliczne w naczyniach i zwiększy ich światło.

Elektrody tarczowe należy umieścić na splotu słonecznym i trzymać przez 6-8 minut, kurs będzie trwał od 7 do 10 procedur.

Gdy zajdzie potrzeba poprawy funkcjonowania mięśnia sercowego, rozszerzenia naczyń wieńcowych, lekarz przepisze laseroterapię na podczerwień. Skoncentrowana wiązka światła działa na skórę nadciśnienia, obszar drugiej przestrzeni międzyżebrowej po lewej stronie klatki piersiowej jest narażony na napromieniowanie.

Istnieją jeszcze 2 metody leczenia fizjoterapeutycznego:

Technologia procedur jest w przybliżeniu taka sama, ale w pierwszym przypadku stosuje się prądy impulsowe niskiej częstotliwości, aw drugim – prądy sinusoidalne.

Przeczytaj artykuł -   Nefropatia nadciśnieniowa - objawy i leczenie nerek

Dzięki diadynamometrii elektrody są przykładane do obszaru nerki. Z powodu działania impulsów elektrycznych dochodzi do zmniejszenia produkcji hormonu angiotensyny, co powoduje zwężenie światła w naczyniach.

Podczas leczenia prądy z modulacją krótkotrwałą i ciągłą przemienną. Czas trwania terapii wynosi 7 minut, kurs składa się z 8-12 manipulacji.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )