Mapa strony Polityka prywatności

Hipertoniczny i hepatatoniczny

nadciśnieniu

wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) – jest przewlekłą chorobą charakteryzującą się przewlekłym, w początkowych etapach – okresowy wzrost ciśnienia krwi. Podstawą nadciśnienie zwiększa napięcie ścian małych tętnic, powodując zmniejszenie ich światła, utrudniania promocji krwi przez naczynia. W tym ciśnienia krwi na ścianach naczyń wzrasta.
Jak wiadomo, serce pcha ciśnienie krwi w układzie krążenia. Podczas skurczowego ciśnienia występuje w czasie skurczu mięśnia sercowego (górnej) podczas relaksacji – rozkurczowe ciśnienie krwi (poniżej). Różnica między nimi powoduje powstanie fali tętna, która porusza się przez naczynia krwionośne i może być wyczuwalny na szyi, ramion, nóg i mają smukłe ludzi – nawet w żołądku. Ad względnie stałą wartość. Ustaw światła wibrować w górę lub w dół. Jest to konieczne dla normalnego dopływu krwi do tkanek. Kiedy obciążenie fizyczne, takie jak ciśnienie krwi nieco wzrasta. Gdy znika konieczność zwiększonych dostaw krwi, ciśnienie zmniejsza się do normalnych ilościach.
trwały wzrost ciśnienia tętniczego krwi występuje z różnych powodów. Po pierwsze, konieczne jest nadciśnienie. Po drugie, jest szereg chorób, które uwalniają krwi substancji, skurcz naczyń krwionośnych, lub przeszkody mechaniczne dla przepływu krwi: choroby nerek (nadciśnienie nerkowo-naczyniowe), guzy nadnerczy (pheochromocytoma), zwężenie tętnicy (koarktacja) lub dużych naczyń (choroby Takayasu), choroby serca, nadmierny tarczycy itp
normalne ciśnienie krwi u ludzi w wieku 20-50 lat .: skurczowego (górną) – 110-140 mm Hg, rozkurczowe (niższy) – 60 -90 mm Hg Wartości podane powyżej i poniżej wskazują, albo choroby lub przejścia do stanu choroby. Nie wszyscy ludzie BP jest klasycznym – 120/80 mm Hg Dość często zauważatsya zmniejszonym ciśnieniem (100/70 lub 100/60 mm Hg) lub umiarkowanie podwyższonej (150/100 lub 140/110 mm Hg). Takie odchylenia nie są nienormalne, jeśli jednak ich tło swojego ciała są jakieś problemy, należy skonsultować się z lekarzem.
Nadciśnienie tętnicze jest obecnie bardzo powszechne, zwłaszcza w krajach uprzemysłowionych. Wysokie ciśnienie krwi często występuje już w okresie dojrzewania, choroba szybko się coraz młodsi, jak większość chorób układu sercowo-naczyniowego. Nadciśnieniowa choroba serca i miażdżyca tętnic jest główną przyczyną przedwczesnych zgonów. nieleczone nadciśnienie skraca swoje życie. Najczęstsze powikłania nadciśnienia – niewydolność serca, mózgu i nerkach.

Objawy nadciśnienia: wysokie ciśnienie krwi, co klinicznie objawia się bólem głowy, szum w uszach, migające „leci” w oczach, ból w sercu, pulsu.
Bóle głowy są w okolicy potylicznej, głównie w godzinach porannych iw obszarach ciemieniowych i skroniowych. Ból pogarsza stres psychiczny i fizyczny. Bardzo silny ból występuje w nadciśnieniowego – nagły i wyraźny wzrost ciśnienia krwi. Jednocześnie pacjent jest bardzo zaniepokojony zawroty głowy i zaburzenia widzenia. Ból serca i nadciśnienie może być inna – kompresji w klatce piersiowej, takie jak dusznica bolesna, przedłużonego na bóle, lecz także w krótkim czasie, zwykle kłujący. Długo istniejące nadciśnienie komplikuje pracę serca, dlatego jest często ograniczona, przyspiesza tętno, wzrost wielkości serca.

Przeczytaj artykuł -   Rodzaje nadciśnienia tętniczego - formy nadciśnienia tętniczego

Co powoduje nadciśnienie?
przyczynach występowania nadciśnienia to negatywne skutki psychologiczne i emocjonalne, restrukturyzacji wiekowej narządów wydzielania wewnętrznego, dieta przeciążenia soli kuchennej. Te okoliczności w życiu są bardzo powszechne, dlatego, dla rozwoju gipertonichesChoroba Coy niezbędne czynniki ryzyka (więcej dziedziczne i nabyte). Głównym z nich – zmiany w błonach komórkowych, zwiększenie aktywności ośrodków nerwowych regulacji osłabienie funkcji regulacyjnej nerek.
W chorobie nadciśnieniowej łańcucha pierwszym ogniwem jest zwykle doświadczenie emocjonalne. Nie jest tajemnicą, że nawet osoba zdrowa silny wstrząs emocjonalny towarzyszy różnorodnych reakcji fizycznych na części ciała. Przypomnijmy, na przykład, typowa reakcja strachu. Najprawdopodobniej zawiera zaczerwienienie twarzy, lub, wręcz przeciwnie, można się zimno, zaczynasz się trząść nogi, krew, jak mówią, „walenie w skroniach,” i tak dalej. D. Coś podobnego dzieje się, gdy ktoś jest bardzo silne emocje , Niektóre ciała doświadczenie odpowiada, w szczególności, zwiększone ciśnienie krwi.
Osoba, która ma predyspozycje do choroby nadciśnieniowej lub już zachorowania przez nią, te reakcje przebiegają nieco inaczej. Głęboka emocjonalna reakcja, która występuje najczęściej ze względu na niewystarczające, co może być nieznaczna. I ta odpowiedź jest zawsze towarzyszy znaczny wzrost ciśnienia tętniczego. Ponadto, jeśli osoba zdrowa wysoko na tle emocjonalnym ciśnienia szybko wraca do normy, a następnie staje się chory z nadciśnieniem tętniczym jest stan utrzymuje się przez długi czas. Jest jeszcze inna cecha: jako powtórzenia takiej reakcji (i powtarzany częściej dla najbardziej nieistotnych powodów) nadciśnienie stopniowo stała się na rosnącym okres.

Leczenie nadciśnienia tętniczego
leczeniu nadciśnienia – sprawą skomplikowaną, wymagającą wiedzy lekarskiej i doświadczenie i pacjent – cierpliwości. Nadciśnienie tętnicze jest również można leczyć z zastosowaniem pijawki (girudoterapii). Trzeba iść około 6-10 sesji. W leczeniu nadciśnienia tętniczego odgrywa istotną rolę i wpływ na układ nerwowy. Uspokajające we wczesnych stadiach choroby pomaga pacjentomul zmniejszenia ciśnienia do normalnych ilościach.
Dla tych, którzy nie chcą być chory

    

 • Konieczne jest, aby regularnie ćwiczyć.
 •   

 • Nie jest konieczne, aby utrzymać wagę w normalnym zakresie otyłości nie tylko prowadzi do nadciśnienia tętniczego, ale również do choroby wieńcowej, cukrzycy, a także przyczynia się do rozwoju raka.
 •   

 • Należy okresowo wziąć w analizie cukru.
 •   

 • Nie smucić znacznie ponad niczego: długi „przewijanie” w głowie plotki, oświadczenia zagranicznych w swoim adresem, „skośnymi” poglądy prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi.
 •   

 • Należy regularnie mierzyć poziom ciśnienia krwi; obecnie na rynku są wyposażone w nowoczesne urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi, które pozwalają, aby ten proces prosty nawet dla dziecka.
 •   

 • Nie próbuj przechodzić wakacje ze względu na pracę. Raz (najlepiej dwa razy w roku) muszą odpoczywać przez dwa do trzech tygodni. Zaleca się, aby całkowicie zmienić sytuację: jeśli pracujesz w ciszy i siedzi, lepiej aktywnego wypoczynku, czy w pracy, „pęka głowa” z dialogu, powinny być preferowane do mierzonego odpoczynku w sanatorium.
 •   

 • Palenie nie sprzyja zdrowiu w ogóle, a normalizację ciśnienia krwi w szczególności. Nikotyna zwęża naczynia krwionośne, co prowadzi do zwiększonego ciśnienia. Mówić o tym, że palenie uspokaja, a tym samym przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia nie należy lekceważyć. Okazuje się, że wysokie ciśnienie krwi nie można palić. Alkohol w umiarkowanych dawkach może zmniejszyć napięcia naczyniowego i ciśnienia redukujący, odpowiednio. Nawet piwo (oczywiście nie w dużych dawkach), wbrew powszechnemu przekonaniu nie prowadzi do pogorszenia nadciśnienia (oczywiście trzeba mieć zdrowe nerki).
Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Przeczytaj artykuł -   Retinopatia nadciśnieniowa - objawy i leczenie choroby

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )