Mapa strony Polityka prywatności

Izolowane nadciśnienie skurczowe

Izolowane nadciśnienie skurczowe często rozwija się u pacjentów w podeszłym wieku z powodu związanych z wiekiem zmian w sercach i naczyniach krwionośnych.

Nadciśnienie tętnicze jest częstą chorobą, która stale się rozwija. Jednocześnie odnotowano ten trend – im starszy wiek osoby, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie on miał problemy z układem sercowo-naczyniowym, co zwiększa rozkurczowe i skurczowe ciśnienie krwi.

Ale nie zawsze wysokie i niższe ciśnienie krwi wzrasta jednocześnie. Często podnosi się tylko jeden wskaźnik, na przykład skurczowy.

Stanem charakteryzującym się wzrostem ciśnienia górnego, gdy niższe wartości są nieco niedoszacowane lub normalnym jest izolowane nadciśnienie skurczowe.

Podczas przeprowadzania badań okazało się, że osoby cierpiące na tego typu choroby czasami zwiększają prawdopodobieństwo powikłań związanych z układem sercowo-naczyniowym, co powoduje zwiększone ryzyko zgonu.

W końcu nawet niewielki wzrost ciśnienia krwi w sercu negatywnie wpływa na pracę serca i naczyń krwionośnych.

Często izolowane nadciśnienie skurczowe występuje u osób starszych. Taka diagnoza zostaje postawiona, gdy wskaźniki górnego ciśnienia krwi od 140 mm RT. Art. i więcej. Poziom niższego ciśnienia jest mniejszy niż 90 mm RT. st.

W przypadku izolowanego nadciśnienia ważne jest nie tylko skurczowe ciśnienie krwi, ale także ciśnienie tętna. Jego wskaźniki rosną, gdy ISH rozwija się u młodych lub starszych pacjentów.

Pomimo faktu, że nadciśnienie tętnicze jest często diagnozowane u osób starszych, toi nie jest obowiązkowym przejawem procesu starzenia, więc ta choroba może rozwinąć się także u młodych ludzi i pacjentów w średnim wieku. Jednak na wzrost ciśnienia krwi nadal często wpływają zmiany związane z wiekiem, które wpływają na funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Ponadto czynniki rozwoju ISH mogą obejmować zaburzenia neurohormonalne i zmiany hemodynamiczne. Tak więc w podeszłym wieku tętnice nadciśnieniowe stają się mniej elastyczne i dochodzi do odkładania się glikozaminoglikanów, wapnia, elastyny ​​i kolagenu.

Z tych powodów statki nie mogą właściwie reagować na zmiany. Dlatego w miarę starzenia się organizmu dochodzi do nieprawidłowego działania nerek, serca i naczyń krwionośnych, w wyniku czego:

Przeczytaj artykuł -   Jakie pigułki na nadciśnienie drugiego stopnia

    

 1. zmniejszona wrażliwość adrenoreceptorów i baroreceptorów;
 2.   

 3. zmniejszona pojemność minutowa serca;
 4.   

 5. pogarsza się krążenie krwi w mózgu;
 6.   

 7. nerkowy przepływ krwi staje się mniej aktywny.

Należy zauważyć, że w wieku pięćdziesięciu lat objętość przedsionków wzrasta i dochodzi do stwardnienia kłębuszków nerkowych, w wyniku czego pogarsza się w nich filtracja. Wszystkie te procesy niekorzystnie wpływają na wskaźniki górnego ciśnienia.

Zdarza się izolowane nadciśnienie skurczowe:

    

 • Drugorzędne. Z reguły w tej formie zwiększa się objętość serca. I często łączy się to z niewydolnością zastawki, niedokrwistością, blokadą przedsionkowo-komorową i innymi chorobami.
 •   

 • Podstawowy. Ta forma jest ustalana, jeśli okaże się, że pacjent ma chorobę, która przyczyniła się do rozwoju nadciśnienia.

Główne powody, dla których prowokuje pojawienie się ISH, to:

    

 1. Stres. W szczególności taki czynnik jest szczególnie szkodliwy, jeśli łączy się go z uzależnieniami i regularnym spożywaniem słonych, tłustych i pikantnych potraw.
 2.   

 3. Predyspozycje genetyczne. Ze względu na szczególne cechy anatomiczne przepływ krwi jest trudny,znacząco wpływa na stabilność ciśnienia krwi.
 4.   

 5. Słone i tłuste potrawy.
 6.   

 7. Siedzący tryb życia. Kiedy naczynia nie są wystarczająco obciążone, stają się nieelastyczne i pod obciążeniem nie są w stanie wytrzymać silnego nacisku.
 8.   

 9. Obecność innych chorób. Często wskaźniki ciśnienia podskakują z powodu obecności patologii, nerek, wątroby, cukrzycy i innych chorób.
 10.   

 11. Zła ekologia.

Ponadto, czynniki przyczyniające się do pojawienia się izolowanego nadciśnienia u osób starszych i młodych to niedobór minerałów. Zatem do normalnego funkcjonowania serce potrzebuje magnezu (zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi) i potasu (usuwa nadmiar soli i przewodzi impuls)

Również przyczyny nadciśnienia często leżą w otyłości. Często nadwaga wzrasta z powodu niedożywienia.

Gdy masa jest większa niż normalna, ciało potrzebuje znacznej ilości krwi. W takim przypadku naczynia powinny się rozszerzać, ale nie spełniają swoich funkcji, zaczynając pracować w trybie intensywnym pod wysokim ciśnieniem.

Palenie jest kolejnym czynnikiem wpływającym na ciśnienie krwi. Z powodu tego nawyku naczynia krwionośne zaczynają działać nieprawidłowo i tworzą się w nich skrzepy krwi.

Zatem pod wpływem szkodliwych substancji obecnych w papierosie naczynia nie rozszerzają się, lecz kurczą, co ma niekorzystny wpływ na cały układ sercowo-naczyniowy.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Przeczytaj artykuł -   Ile wody do picia z nadciśnieniem tętniczym - czy można dużo pić

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )