Mapa strony Polityka prywatności

Kwas foliowy (witamina B9) może pomóc pacjentom z nadciśnieniem tętniczym

Badania wykazały, że u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym z małą liczbą płytek krwi i wysoki poziom homocysteiny zmniejszyło ryzyko wystąpienia pierwszego udaru mózgu o 73 procent przy pomocy witaminy B.

Według badania opublikowanego w American College of Cardiology Journal w dorosłym choroby nadciśnieniowej, mała liczba płytek krwi, które codziennie podaje łączny dzienny enalapryl pigułkę i kwas foliowy, ryzyko pierwszego udaru mózgu zmniejszyła się o 73% w porównaniu z pacjentami, którzy otrzymywali tylko enalapryl codziennie.

Udar mózgu jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie i najczęstszą przyczyną śmierci w Chinach. O 77 procent udarów dzieją się po raz pierwszy, dzięki czemu konieczność lepszej prewencji pierwotnej tej strasznej choroby.

W uprzednio opublikowanym raporcie na badaniu profilaktyce pierwotnej udaru mózgu w Chinach (CSPPT) naukowcy stwierdzili, że leczenie za pomocą kwasu foliowego może zmniejszyć ryzyko wystąpienia pierwszego udaru mózgu średnio o 21% dorosłych z nadciśnieniem tętniczym poprzez zmniejszenie ogólnego poziomu homocysteiny. Podwyższony poziom homocysteiny są czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Badanie to jest pierwszym i największym w swoim rodzaju, w którym badamy połączenia podwyższony poziom homocysteiny i liczbę płytek krwi. Oba te czynniki odgrywają ważną rolę w rozwoju chorób sercowo-naczyniowych i udaru mózgu w szczególności.

Naukowcy przeanalizowali 10,789 uczestników z CSPPT – mężczyzn i kobiet w wieku od 45 do 75 lat, którzy cierpieli z powodu nadciśnienia lub biorąc leków hipotensyjnych. W badaniu, pacjenci zostali wykluczeni z wywiadem udaru lub innych poważnych chorób sercowo-naczyniowych.

uczestnicy byli losowo przypisano do Ni dwie grupy. W pierwszej grupie pacjentów otrzymywało 5408 połączone dziennej dawki doustnej 10 mg enalaprilu i 0,8 mg kwasu foliowego, a w drugiej grupie 5381 pacjent otrzymywał dzienną dawkę samego enalapril.

Wśród Łączna liczba uczestników w pierwszych 371 uderzeń wystąpił w okresie obserwacji 4,2 lat. Łącznie 210 uderzeń miało miejsce w pierwszej grupie tylko enalapril i 161 pierwszego ruchu w grupie z kwasem enalapryl-foliowego.

«Nasza analiza wykazała, że ​​początkowe liczy się niska liczba płytek i podwyższony poziom homocysteiny może być dzielona na zwiększenie ryzyka wystąpienia pierwszego udaru mózgu” – powiedział Yong Huo, MD, dyrektor Centrum Kardiologii Peking University pierwszy szpital w Chinach i główny autor badania. „Jeżeli wyniki zostały potwierdzone w badaniach prospektywnych, możemy zwiększyć prawdopodobieństwo identyfikacji pacjentów z wysokim ryzykiem udaru pierwszej mierząc płytek i homocysteiny, możemy znacznie zmniejszyć ryzyko udaru mózgu w tej podgrupie pacjentów z kwasem foliowym. Jest to proste, bezpieczne i niedrogie leczenie. »

Przeczytaj artykuł -   Ćwiczenia na nadciśnienie - czy można uprawiać sport

Naukowcy odkryli, że ryzyko udaru pierwszy spadł z 5,6 procent do 1,8 procent u pacjentów z małą liczbą płytek krwi i wysoki poziom homocysteiny, co doprowadziło do spadku ryzyka 73 procent. Jednak, kwas foliowy nie miał wpływu u pacjentów z wysokim liczby płytek i niskiego poziomu homocysteiny.

«Jeśli te wyniki się potwierdzą, będzie to miało ogromny wpływ na zdrowie publiczne, biorąc pod uwagę wysoką częstość występowania udaru mózgu w wielu krajach rozwijających się, oprócz Chin” – powiedział Huo. „Na podstawie naszych wyników, możemy zidentyfikować dorosłych z nadciśnieniem tętniczym w szczególnie wysokim ryzykiem udaru mózgu, a to suplement kwasu foliowego z uwzględnieniem indywidualnych cech genetycznych, diety i klinicznych. Jesteśmy na dobrej drodze identyfikacji opłacalnepodstawowe strategie prewencji udaru mózgu w Chinach i poza nią. »

W towarzyszącym artykule wstępnym, John. David Spence, MD, dyrektor Centrum Badawczego w profilaktyce udaru mózgu i miażdżycy w Instytucie Badawczym Robarts, zauważył, że „pacjenci z niższymi liczby płytek krwi i wyższy poziom homocysteiny są bardziej narażone na wyższe ryzyko, ponieważ mieli niedobór witaminy B12». Wśród osób z wysokim poziomem kwasu foliowego głównym wyznacznikiem żywności jest wysoki niedobór homocysteiny witaminy B12».

Spence powiedział: „powszechne przekonanie, że witaminy z grupy B nie zmniejszają ryzyko udaru mózgu, błąd. Badanie to nie tylko oferować potwierdzenie stosowania witamin z grupy B, ale również otwiera drogę do szerszego zastosowania. »

W analizie obserwacji CSPPT ograniczenia badania jest fakt, że pozostałe zamieszanie nie można całkowicie wykluczyć. Wyższe dawki kwasu foliowego powinny być oceniane pod kątem dodatkowych użytecznych efektów. Dalsze badania powinny zbadać parametry płytek ciągu okresu obserwacji, a przydatność 5-metiltetrafolata, bardziej naturalnego kwasu foliowego niż kwas foliowy.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Dzienny wskaźnik zużycia i dietetyczne źródła witaminy B9 (kwas foliowy)

Aby utrzymać prawidłowy poziom witaminy B9 we krwi, konieczna jest dawka dzienna. Optymalna dawka dzienna kwasu foliowego dla dorosłych wynosi 400 mikrogramów dziennie, a kobiety w ciąży potrzebować trochę – 600 ug.

Przeczytaj artykuł -   Nadciśnienie tętnicze - niskie lub wysokie ciśnienie krwi

W naturalnych produktach przede wszystkim witaminy B9 w zielonych zwłaszcza szpinak, sałata i kapusta. Witamina B9 jest również bogate w zielone cebula, brokuły i ogólnie wszystkie ciemnozielone warzywa. Znaczna ilość kwasów foliowego zawarta w orzechy włoskie, orzechy ziemne, pomidory, owoce cytrusowe, buraki, kiełkujących pszenicy, fasola, gryka, wołowiny i wątróbki drobiowej.

Jeśli nie ma wystarczającej ilości witaminy B9, to warto dalej. Na sprzedaż wiele odpowiednich kompleksów witaminowych i suplementów diety i leków czysta witamina B9.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )