Mapa strony Polityka prywatności

Leczenie nadciśnienia homeopatycznego

Homeopatia na wysokie ciśnienie krwi zyskuje coraz większą popularność. Opiera się na dwóch zasadach – „jak lubię” i niskiej koncentracji

ReCardio jest obecnie najlepszym lekarstwem na nadciśnienie i choroby układu sercowo-naczyniowego.

We współczesnym świecie istnieje dość szeroki wybór leków, które są objęte reżimem leczenia wysokiego ciśnienia krwi.

Jednak leczenie nie zawsze daje wymagane wyniki, objawy są usuwane, ale przyczyna choroby pozostaje.

Często zdarza się, że tylko jeden lek pomaga pacjentowi, nie reaguje na inne leki. Jednocześnie nie można wykluczyć efektu uzależnienia od leku, w wyniku czego zmniejsza się skuteczność leczenia.

Zasadniczo leki tylko obniżają ciśnienie krwi, działając na naczynia i rozszerzając je. Atak choroby łagodzi lub jest nieco opóźniony.

W związku z tym wielu pacjentów, którzy są zmęczeni nieskutecznością leczenia zachowawczego, coraz częściej preferuje leczenie nadciśnienia za pomocą homeopatii.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Leczenie homeopatii

Homeopatia jest rodzajem medycyny alternatywnej, która obejmuje leczenie bardzo rozcieńczonymi lekami, które rzekomo są zdolne do wywoływania objawów u zdrowej osoby, podobnie jak obraz kliniczny samej choroby pacjenta. Koncepcja leczenia opiera się na dwóch zasadach:

    

 • Pierwszym z nich jest twierdzenie, że „podobne mogą być traktowane tylko przez podobne”.
 •   

 • Drugi opiera się na teorii, że lek da wyraźniejszy efekt, jeśli będzie mniej skoncentrowany.

Środki homeopatyczneLeki są wytwarzane zgodnie z określonymi technologiami i przepisami. Źródłami funduszy mogą być substancje roślinne, tkanki zwierzęce, różne elementy. Z reguły główną substancję czynną rozcieńcza się alkoholem, zwykłą wodą i laktozą.

Hodowla jest wielokrotnością dziesięciu i jest oznaczona przez x1, x2 i tak dalej. Jeśli rozcieńczenie jest wielokrotnością stu, oznacza to po prostu liczbę, na przykład 1, 2 i więcej.

Na podstawie badań homeopatów możemy stwierdzić, że wyciągnięto takie wnioski – skuteczność użycia substancji, które są wielokrotnościami trzech, czyli 3, 6, 12 lub x3, x6, x12. Warto zauważyć, że nie można przyjmować leków homeopatycznych jednocześnie z jedzeniem.

Wszystkie wizyty związane z lekami są wykonywane wyłącznie przez wysoko wykwalifikowanego lekarza homeopatycznego, który naprawdę wybiera skuteczne lekarstwo na wysokie ciśnienie krwi u tego pacjenta.

Jest to ważna zaleta tej metody, ponieważ lekarz wybiera leki na podstawie indywidualnych cech swojego pacjenta. Co powinieneś wiedzieć o leczeniu homeopatii:

    

 1. Leczenie stosuje się, gdy pacjent nie przyjmuje leków.
 2.   

 3. Oprócz homeopatii stosuje się również inne nietradycyjne metody leczenia wysokiego ciśnienia krwi.
 4.   

 5. Korekta stylu życia jest koniecznie uwzględniona w schemacie leczenia.
 6.   

 7. U pacjentów ze średnim ryzykiem wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych może to być jedyna terapia.
 8.   

 9. Jeśli ryzyko jest wysokie, włączenie tradycyjnej terapii nie jest wykluczone.

Przy umiarkowanym do ciężkiego nadciśnieniu leki homeopatyczne mogą być dodatkowym leczeniem, ale jednocześnie nie wykluczają, ani też nie zastępują leków przeciwnadciśnieniowych.

Warto zauważyć, że sumienny homeopata nigdy nie zaleca leczenia ciężkiego nadciśnienia wyłącznie homeopatią, zapominając o leczeniu zachowawczym.

Ważne jest to, że z ostrymprzypadki choroby – zawał serca, udar mózgu, kryzys nadciśnieniowy, homeopatia, ponieważ jedyne leczenie jest prawie bezużyteczne.

W tej opcji należy bez problemu stosować silne leki.

Baritowo-węglowy

Lek homeopatyczny o nazwie Barita carbonica jest taki sam jak nienaładowany węglan baru.

Przeczytaj artykuł -   Historia nadciśnienia tętniczego

Mechanizm działania jest dość znaczący, wpływa na wszystkie tkanki miękkie, narządy i układy ludzkiego ciała. W wyniku badań stwierdzono, że to narzędzie pomaga zmniejszyć małe tętnice, w wyniku czego zwiększa się nacisk na ściany naczyń krwionośnych i rozszerzają się.

Przedawkowanie Karbonity barytowe mogą powodować zagęszczenie gruczołów, a także ich stan przerostowy.

Gdy przepisany jest lek:

    

 • Trzeci stopień nadciśnienia, obecność poważnych powikłań, takich jak udar lub zawał serca.
 •   

 • W upośledzeniu umysłowym i fizycznym.
 •   

 • Leczy ogólne osłabienie, niezależnie od wieku pacjenta.
 •   

 • Problemy percepcyjne i problemy z pamięcią.

Dobre działanie wykazuje ten lek na ostre ogniska zapalne migdałków z miażdżycą w starszym wieku. Lekarz homeopatyczny często przepisuje go na starczą astmę, suchy kaszel z atakami astmy, tętniak.

Z tego wszystkiego możemy wywnioskować, że ten lek homeopatyczny jest skuteczny w przypadkach wielu chorób, głównie u dzieci i osób starszych.

Przy podwyższonym ciśnieniu zaleca się węglan barytu w trzecim i szóstym rozcieńczeniu. Ponadto warto pamiętać, że hodowla jest przepisywana tylko przez homeopata, który zna obraz kliniczny pacjenta. Z reguły czas przyjmowania wynosi co najmniej miesiąc.

Samochód BaritaBonica jest sprzedawana w sklepach internetowych, cena waha się od 500 do 700 rubli.

Acidum aceticum

Acidum aceticum jest rozcieńczonym kwasem octowym, dostępnym tylko w postaci płynnej. Jest stosowany w następujących przypadkach:

    

 1. Wysokie ciśnienie krwi, jego wahania.
 2.   

 3. Kryzys nadciśnieniowy.
 4.   

 5. Konsekwencje strachu, silne bicie serca.
 6.   

 7. Z gwałtownym wzrostem ciśnienia.
 8.   

 9. Kryzysowi towarzyszą takie czynniki, jak lęk paniczny, pobudzenie, ból w mostku, skrajny niepokój.
 10.   

 11. Migrena, zawroty głowy.
 12.   

 13. Wysokie niższe ciśnienie.

Zastosowanie leku homeopatycznego wynosi x3, czyli w rozcieńczeniu dziesięciokrotnym. Nalewka może być również używana jako mielenie, w tym celu należy wziąć pięć kropli roztworu na 105 ml wody, przetrzeć ją kilka razy dziennie.

Odpowiedni dla dzieci i osób starszych, ponieważ głównym celem jest bladość skóry z ciężką niedokrwistością. Średnia cena nalewki wynosi od 45 do 80 rubli.

Magnez fosforowy

Fosforan magnezu to lek homeopatyczny, dostępny w białych tabletkach. Magnez fosforowy D6 jest stosowany jako główny składnik aktywny, stearynian magnezu i skrobia pszenna są pierwiastkami pomocniczymi. Ważne informacje o lekach:

    

 • Skuteczność tego leku polega na utrzymaniu pełnego funkcjonowania organizmu poprzez eliminację nierównowagi soli mineralnych na poziomie komórkowym, a następnie przywrócenie funkcji tkanek.
 •   

 • Lek homeopatyczny charakteryzuje się łagodnym działaniem na pacjenta.
 •   

 • Używany zarówno w leczeniu nadciśnienia tętniczego, jak i w jego zapobieganiu.
 •   

 • Składniki roślinne są dobrze tolerowane przez pacjentów, są w pełni rozmieszczone w organizmie, poprawiają procesy metaboliczne w tkankach.

Wskazania do stosowania są następujące:

    

 1. Ból głowy u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym.
 2.   

 3. Reumatyczne, bóle zębów.
 4.   

 5. Bezsenność.
 6.   

 7. Stresujące warunki, niepokój, napięcie nerwowe.
 8.   

 9. Patologia sercowo-naczyniowa.
 10.   

 11. Drażliwość, temperament.

W niektórych przypadkach mogą wystąpić indywidualne reakcje organizmu, o których należy natychmiast powiadomić lekarza. Przeciwwskazania obejmują tylko indywidualną nietolerancję leku lub jego poszczególnych składników.

Jest używany jako x3, a także 3, 6, 12. Można go kupić w aptece lub aptece, cena wynosi około 75 rubli.

Opinie ludzi są w większości pozytywne, wielu pacjentów z nadciśnieniem twierdzi, że ciśnienie naprawdę spada, ból głowy ustępuje, a ogólny stan zdrowia się poprawia.

Inne leki homeopatyczne

Jeśli pacjent cierpi na wysokie ciśnienie krwi i ma również historię miażdżycy, zaleca się Barita Yodata w takim rozcieńczeniu – 3, 6, 12.

Przeczytaj artykuł -   Wysokie ciśnienie krwi i temperatura ciała 37 i wyższe

Gdy wysokiemu ciśnieniu towarzyszy silny ból w okolicy potylicznej głowy lub osteochondroza szyjna, Strontian Carbonica jest przepisywany w rozcieńczeniu takim jak 3, 6, 12.

Fosfor z reguły jest przepisywany w przypadku przedłużonego nadciśnienia tętniczego, gdy pacjent ma upośledzenie pamięci, zmniejsza się zdolność do pracy, pojawia się ogólne osłabienie i apatia. Hodowla 3, 6, 12. Również przy takich objawach zaleca się wapń fosforowy. Często przepisywane są następujące skuteczne leki:

    

 • Jeśli nadciśnienie pojawiło się w wyniku patologicznego stanu nerek, zaleca się stosowanie Plumbum w następującym rozcieńczeniu – 3 i 6, 12.
 •   

 • Plumbum Metallicum przyjmuje się, jeśli rozwinęły się zmiany miażdżycowe tętnic obwodowych – 6, 12, 13.
 •   

 • Gdy nadciśnienie tętnicze obserwuje się u pełnego, niskiego i wczesnego mężczyzny, zaleca się rozpoczęcie przyjmowania Carbonica Kalkarei – 6, 12, 13.
 •   

 • W wielu przypadkach, przy podwyższonym ciśnieniu, stosuje się również Nux vomica (rozcieńczenie jest przepisywane przez lekarza), magnezja fosforowa w takich rozcieńczeniach jak x3 i 3.
 •   

 • Jeśli w okolicy potylicznej występuje silny ból spowodowany wysokim ciśnieniem krwi, Strontian Carbonica stosuje się w rozcieńczeniu 6, 12, 13.

Jeśli wraz z wysokim ciśnieniem krwi występuje astma oskrzelowa, leczenie rozpoczyna się od przyjęcia takiego lekarstwa – album Viskum rozcieńczony x3, a także 3 i 6.

Leczenie nadciśnienia za pomocą środków homeopatycznych obejmuje ponad sto różnych leków. A głównym zadaniem lekarza jest wybranie takiego narzędzia, które najbardziej odpowiada pacjentowi, jednocześnie pomagając wyeliminować wszystkie dolegliwości pacjenta.

W związku z tym warto zauważyć, że nadciśnienie tętnicze nie tylko jednak, ale także inne choroby, nie mogą być leczone niezależnie za pomocą homeopatii.

Tylko homeopata powinien zalecać lek, który bierze pod uwagę wszystkie indywidualne cechy jego pacjenta, w tym jego grupę wiekową, płeć, objawy, nasilenie i stadium choroby. Zostanie to szczegółowo opisane przez specjalistów w filmie w tym artykule.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )