Mapa strony Polityka prywatności

Leczenie nadciśnienia tętniczego

Przyczyny

Jeśli nie można określić dokładnej przyczyny wysokiej BP, mamy nadciśnienie wtórne lub objawowego, występuje wtedy, gdy:

    

 • choroby nerek (zapalenie kłębuszków nerkowych, hypernephroma, torbielowatość nerek, nefropatię cukrzycową, itd.);
 •   

 • zaburzenia endokrynologiczne (zespół Cushinga, zespół podwzgórze, akromegalii barwiaka, itd.);
 •   

 • choroby sercowo-naczyniowe (wad struktury aorty, wady serca, bloku pełnego AV, etc.);
 •   

 • zaburzeń neurogennych (miażdżyca tętnic mózgu, encefalopatia, zaburzenia obwodowego układu nerwowego, itd.);
 •   

 • choroby krwi (erythremia).

Dodatkowo jedną z przyczyn wysokiego ciśnienia krwi może być przy niektóre leki, takie jak trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, kortykosteroidy, steroidy anaboliczne, leki rozszerzające oskrzela, leki litu i innych.

Objawy

Zawroty głowy, szum w uszach. Jedną z oznak upośledzenia mózgu pełnego obiegu krwi w przypadku braku leczenia nadciśnienia.

głowy. bóle przy podwyższonym ciśnieniu są głównie związane z skurcz naczyń żylnych i zatorów. Dla większości z nadciśnieniem charakteryzuje się występowaniem bólu w tylnej części głowy i skroni z uczuciem bije je.

Podwójne widzenie. Generalnie, podwójne widzenie i zaburzenia widzenia (przód zabytków przed oczami) spowodowane przez zwężenie naczyń krwionośnych siatkówki i nerwu wzrokowego. Przy wysokich poziomach zbiorników ciśnieniowych i kruchości może doprowadzić do krwotoku do spojówek, a nawet czasową ślepotę.

Duszność i anginy. W większości przypadków objawy te występują u pacjentów w podeszłym wieku, z dodatkowymi chorobami serca. Kiedy nadmiar płynów w organizmie staje się twarde serca prokachivats wysokiej głośności, który ostatecznie prowadzi do zastoju w płucach, duszność objawia. Jeśli tętnice wieńcowe zaburzenia przepływu krwi, może powodować ból w sercu.

Nudności i wymioty. Kiedy kryzys nadciśnieniowa nudności i wymioty spowodowane przez wysokie ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Funkcja – wymioty w czasie kryzysu często nie przynosi ulgę.

Stopień nadciśnienia

łagodny. łagodną chorobę nadciśnieniową, charakteryzuje się stosunkowo małym wzrost skurczowego ciśnienia krwi do 140-159 mm Hg. Art. a rozkurczowe – do 90-99 mm Hg. Art. BP odczyty niestabilne, po odpoczynku może obniżać ciśnienie krwi, ale choroba jeszcze dostępne. Nieleczone nadciśnienie pacjentów martwi o ból głowy, zaburzenia snu, szum w uszach, zmniejszenie sprawności umysłowej. Czasami zdarzają się kryzysy nadciśnieniowe, są zawroty głowy i krwawienia z nosa. Na tym etapie choroby nie występują objawy przerostu lewej komory serca, EKG rzadko odbiega od normy, ale czasami odzwierciedla hypersympathicotonia państwa. Dna oka pozostaje prawie niezmieniona, nerek nie jest osłabiona.

Średni stopień. W tym przypadku, ciśnienie krwi jest większa i bardziej stabilny spoczywa skurczowego ciśnienia krwi osiąga 160-179 mm Hg. Art. a rozkurczowe – 100-109 mm Hg. Art. Nieleczone nadciśnienie, mające na celu zmniejszenie wysokiego ciśnienia krwi, pacjenci zaniepokojeni ból głowy, zawroty głowy, bóle serca (często niedokrwienny). Na tym etapie, znamienny nadciśnieniowego. Średni stopień światła rozróżnione przez obecność narządów docelowych: przerost lewej komory, zmniejszenie przepływu krwi przez nerki, a szybkość filtracji kłębuszkowej, uszkodzenia naczyń krwionośnych. Na części ChPL obserwowano także różne przejawy choroby naczyniowej, nie może być przemijający atak niedokrwienny i udar. Na dnie przy braku leczenia podwyższonego ciśnienia tworzą wydzielini krwotok.

ciężkie. ciężkie nadciśnienie charakteryzują częstego występowania incydentów naczyniowych, ze względu na stabilną wysokiego ciśnienia krwi i rozwoju zmian naczyniowych. Skurczowe ciśnienie krwi wzrasta powyżej 180 mm Hg. Sztuka, rozkurczowe. – powyżej 110 mm Hg. Art. Obserwowano uszkodzenie nerek, serca, dna żołądka, mózgu. Jednak u niektórych pacjentów z nadciśnieniem III stopnia, pomimo trwałego wysokiego ciśnienia krwi, ciężkie powikłania naczyniowe nie rozwijać przez wiele lat.

Przeczytaj artykuł -   Wraz z rozszerzaniem naczyń krwionośnych ciśnienie wzrasta lub maleje

Konsultacje kardiologa

, aby wybrać odpowiednie leczenie wysokiego ciśnienia należy skonsultować się kardiolog. Lekarz kontroluje mierzy masy, wzrost szybkości oddychania i częstości akcji serca, ciśnienie krwi i bada tętna. Po tej początkowej fazy przyporządkowany leczenia nadciśnienia, którego celem jest obniżenie ciśnienia krwi: oznaczana dietetycznymi i farmakoterapią, jak również tryb zdrowia i kondycji. Aby osiągnąć cele leczenia muszą być długoterminowe prywatne nadzór medyczny i monitorowanie pacjenta zaleceń kardiologa za. korekta terapia posiadanych przez lekarza w zależności od tolerancji, bezpieczeństwa i skuteczności leków przeciwnadciśnieniowych.

Sposoby leczenia nadciśnienia

silnych metod niefarmakologicznych

U niektórych pacjentów z łagodną nadciśnienia podczas jej tworzenia, nie może specjalnych preparatów, których skutkiem jest celu obniżenia wysokiego ciśnienia krwi. Główną metodą leczenia wysokiego ciśnienia do nich jest zmiana stylu życia, który obejmuje:

    

 • utrata masy normalne
 •   

 • rzuceniu palenia
 •   

 • zmniejszenie spożycia alkoholu (mniej niż 20 g czystego alkoholu dziennie dla kobiet i mniej niż 30 g / dzień – dla mężczyzn)
 •   

 • umiarkowane ćwiczenia (regularne spacery na świeżym powietrzu);
 •   

 • redukcja soli spożycia żywności;
 • wzrost w diecie produktów roślinnych bogatych w wapń, magnez, potas, jak również zmniejszenie spożycia tłuszczów zwierzęcych.

silne metody lecznicze

podawanie leku jest wymagane, jeżeli nie-farmaceutyczne sposoby nie miał żadnego wpływu, lub pacjent ma podwyższone ciśnienie krwi, i istnieje poważne czynniki ryzyka (cukrzyca, niekorzystne cechy dziedziczne, nadciśnieniem kryzys i uszkodzenia narządów – przerost lewej komory serca, choroby nerek, miażdżycy tętnice wieńcowe). Łagodnego nadciśnienia w razie awarii metody bez leku przez 3-4 miesięcy pacjent jest wymagane podawanie leków mających na celu leczenie wysokiego ciśnienia krwi. Liczba preparatów określa się biorąc pod uwagę wyjściowe ciśnienie krwi i chorób pokrewnych. dwie strategie leczenia wysokiego ciśnienia krwi są używane dzisiaj:

    

 • monoterapii (otrzymanie pojedynczego leku). Zwykle przypisane na początku leczenia u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym I stopnia oraz średnim lub niskim ryzyku. Według aktualnych wytycznych, jako monoterapii długotrwałego leczenia nadciśnienia nazna¬chayut tiazydowe i diuretykami tiazydowymi u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym I stopnia. Ważnym czynnikiem przy wyborze anti¬gipertenzivnogo lek jest stopień dowód jej skuteczności w zmniejszaniu ryzyka powikłań nadciśnienia tętniczego. Uważamy diuretyków tiazydowych – nie tylko od dawna stosowane klasy leków hipotensyjnych, ale także jednym z najbardziej poszukiwanych i badane klasy. Użytkowanie i iz¬uchenie diuretyki na przestrzeni lat pozwoliło im wyróżnić wśród leków, których stosowanie u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym jest uważana za najbardziej odpowiednie, a w chwili obecnej z myślą o długoterminowej kontroli ciśnienia tętniczego (BP) użyto dwóch grup¬py moczopędne – tiazydowe i tiazydowe diu- Retyk. Diuretyki tiazydowe (chlorotiazyd, hydrochlorotiazyd, chlortalidon)Został on otwarty w latach 1956-1958. To soby¬tie przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych odkryć XX wieku. w kardiologii w 1970 otworzył tiazydowe leki moczopędne indapamid, który ma silne działanie obniżające ciśnienie krwi, ma bezpośrednie działanie rozszerzające naczynia. Obecnie rynek rosyjski susche¬stvuet wiele produktów, podobnych do oryginalnego indapamidu arifon, ale tylko jeden lek soot¬vetstvuyuschy wszystkie wymagania co do jakości leków generycznych jest – Indap ma potwierdzenie równoważności biologicznej i terapeutycznej dla obu form oryginalnego leku; Ma większą bazę dowodów i bardziej przystępne. Dli¬telnost jego zastosowanie w Rosji jest więcej niż 15 lat.
 •   

 • Combination Therapy. Zwykle podawany pacjentom z nadciśnieniem klasy II i III oraz wysokim lub bardzo wysokim ryzykiem wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych. Podawanie leków o różnych mechanizmach działania, z jednej strony, aby obniżyć wysokie ciśnienie krwi, az drugiej – do zmniejszenia liczby możliwych skutków ubocznych. Połączenie indapamidu z inhibitorów ACE, antagonistów receptora angiotensyny II, (adrenoblokatorami? Zwiększa przeciwnadciśnieniowe skuteczność leczenia i niedobór potasu vozniknove¬niya ryzyko jest znacznie zmniejszona, a diuretyki na¬stoyaschee czasowe są Nal częściej stosuje się element terapii skojarzonej w podeszłym wieku u pacjentów z zaburzeniami czynności lewej komory serca, jak i u większości pacjentów, którzy wymagają terapii kombi¬nirovannaya osiągnięcia wartości docelowego ciśnienia krwi. niemniej jednak, ze względu na hipotetyczną vyra¬zhenny nzivny indapamidu i efekt lepszy profil bezpieczeństwa w porównaniu do tiazydowych i sprawdzone obserwacje kliniczne tselesoo¬brazno stosowanie jest indapamidu (Indap). Istnienie kilku klas leków hipotensyjnych znacznie poszerza zakres możliwych kombinacji i wyboru leku na nadciśnienie lub skutecznyPołączenie solny indywidualnie dla każdego przypadku, ale Tylko pełny etat lekarza na wizytę pacjenta w celu ustalenia ostatecznego wyboru leku i jego schematu dawkowania!
Przeczytaj artykuł -   Hipertoniczny i hepatatoniczny

Zapobieganie

reżim normalizacja dnia. czas snu powinna wynosić co najmniej 7-8 godzin dziennie. Wskazane jest, aby wstać i iść do łóżka codziennie w tym samym czasie. Zaleca się, aby zmienić charakter pracy: ograniczyć częste wyjazdy służbowe i nocne zmiany.

Prawidłowe odżywianie. Dieta musi być kompletny i zawierać ryby, chude mięso, produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa. Zaleca się, aby ograniczyć spożycie soli. Konieczne jest również, aby słuchać zaleceń lekarskich dotyczących alkoholu.

mobilny styl życia. w przypadku bezczynności poziomie aktywności fizycznej powinny być zwiększone, ale nie powinna być zbyt duża. Z nadciśnieniem zaleca się regularne ćwiczenia, wzmacnia system nerwowy i mięśnie sercowe: spacery i pływanie.

.

rozładunek psychologiczna Stres jest jednym z głównych czynników powodujących wzrost ciśnienia krwi, dlatego u pacjentów z nadciśnieniem zaleca się nauczyć techniki psychologicznej ulgi: medytacji, autohipnozy, kształcenia słuchu. Ważne jest, aby nauczyć się widzieć pozytywną stronę rzeczy i pracować na swój charakter, stając się bardziej zrównoważone.

Odmowa złych nawyków. pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi, należy porzucić złe nawyki. Szczególne niebezpieczeństwo dla układu sercowo-naczyniowego jest palenie zwiększa ryzyko wystąpienia niedokrwienia. Odbieranie 50 g alkoholu powoduje natychmiastowy wzrost ciśnienia krwi 5-10 mm Hg. v.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )