Mapa strony Polityka prywatności

Lek na nadciśnienie sercowe

wysokie ciśnienie krwi – jeden z najczęstszych objawów, które mogą wskazywać io problemów układu krążenia i zaburzenia czynności nerek, a także szeregu innych chorób. Znaczna ilość niekontrolowanych powikłań sprężania, takich jak atak serca, udar mózgu, śmiertelnie skończy. Choroba rozwija się szybko, wiele objawów są podobne do zwykłego zmęczenia i długi czas nie zwracać uwagę na nich. I, niestety, więcej niż połowa pacjentów wiedzą, że mają nadciśnienie tylko w rozwoju poważnych powikłań.

około co dziesiąty ma wysokie ciśnienie krwi. W tym przypadku, wysokie ciśnienie krwi przez długi czas nie można mieć przejawy zewnętrzne. Ale pod wysokim ciśnieniem, całe ciało pracuje z nadmiernym obciążeniem. I prędzej czy później będzie manifestować przepięciem atak dusznicy bolesnej, zawału serca, udaru mózgu, wadami wzroku, niewydolność nerek.

Obecnie istnieje wiele skutecznych i bezpiecznych leków, względnie pozwalające utrzymać ciśnienie krwi w odpowiednim zakresie. Na niektórych z nich omówimy w tym artykule.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Leki obniżające ciśnienie tętnicze

Oczyszczanie pod podwyższonym ciśnieniem doprowadza się oddzielnie i pod nadzorem specjalisty. Do najczęstszych grup leków hipotensyjnych to:

1. Środki moczopędne (diuretyki). Ciśnienie krwi jest zmniejszony przez usuwanie nadmiaru cieczy i pewnych substancji chemicznych z organizmu.

• furosemid (Lasix, Furon) – ma silny, ale nie długotrwały efekt. Lek zaczyna działać po 15-20 minutach. Działanie moczopędne utrzymuje się do 6 godzin. Furosemid jest przeciwwskazane w niedociśnienie tętnicze, zawał serca, cukrzyca, toczeń rumieniowaty układowy,wątroby i nerek, jak również w czasie ciąży i laktacji.

• hydrochlorotiazyd (hydrochlorotiazyd Gipotiazid®) – miękki i słabe działanie moczopędne. Jest on zwykle stosowany w połączeniu z innymi lekami w celu obniżenia ciśnienia krwi. Lek zaczyna działać po 50-60 minutach. Efekt moczopędny jest utrzymywany do 12 godzin. Hydrochlorotiazyd jest przeciwwskazane, jeśli występuje nadwrażliwość, brak jest mocz, ciężkie cukrzyca, choroba Addisona, dna, u dzieci poniżej 3 roku życia, w okresie ciąży i karmienia piersią.

leki moczopędne, przedstawiono w celu zmniejszenia objętości cieczy, która krąży w układzie krążenia. Jeśli pacjent nie ma cukrzycę lub dna, a następnie rozpocząć leczenie lekami nadciśnienie tej grupy. Na ich odbiór jest obniżona zawartość soli i wody w organizmie, w wyniku czego spadek ciśnienia odbywa się.

• indapamid (Indap, Ravela, Arifon) – długotrwały efekt. Działanie moczopędne rozwija się w 6-8 godzin, i trwa do 24 godzin. Jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na indapamidu, ciężką niewydolnością nerek lub niewydolnością wątroby, ciąża, laktacja, wiek 18 lat, z nadczynnością przytarczyc.

2. Beta-blokery (kobiety). Efekt hipotensyjny jest ze względu na spowolnienie tętna, zmniejszenie obciążeń na serce, naczynia krwionośne rozszerzają. Beta-blokery są przeciwwskazane, jeśli występuje nadwrażliwość, blokada układu przewodzącego serca, wolne bicie serca, niedociśnienie tętnicze, astma, ciąży i karmienia piersią.

Powołanie beta-blokery, zwłaszcza u młodych ludzi. Lek z grupy beta-blokerów jest powoływany na okres 2-4 tygodni. Następnie, bez wpływu odpowiedniej kombinacji z beta-blokerem posiadającym środek moczopędny lub blokera kanału wapniowego. Do długotrwałego leczenia korzystne jest, celiprolol, metoprolol lub bisoprolol.

• celiprolol -przewidywany maksymalny efekt 2-4 godzin po pierwszej dawce. Czas trwania działania hipotensyjnego – 24 godzin. To pozwala na przypisanie leku raz dziennie, co jest przydatne przy długotrwałym podawaniu.

• bisoprololu (Aritel®, Bidop®, Biol®, Biprol, Bisogamma®, Bisokard, Bisomor, Konkor®, Corbis, Kordinorm, Coronal, Niperten, Tiresias) – oczekuje się, że maksymalny efekt po 3 godzin po pierwszej dawce. Czas trwania hipotensyjne działanie więcej niż 24 godzin. Stwierdzono, że przy długotrwałym stosowaniu skutecznej korekty ciśnienia krwi w 90-95 procentach przypadków. Ponadto ten środek może być polecana jako część ogólnego leczenia po zawale mięśnia sercowego.

Przeczytaj artykuł -   Leczenie nadciśnienia bez leków

• metoprololu (Betalok® klejonki Betalok®, Vazokardin, Korvitol®, Metozok®, Metokard®, Metokor Adifarm, Metolol, metoprolol, Egilok®, Emzok) – efekt hipotensyjny rozwija się po 15 minutach po otrzymaniu leku maksymalne działanie po upływie 2 godzin. Czas trwania – 24 godzin.

kobiety o działaniu rozszerzającym naczynia, takich jak karwedilolu (Vedikardol ®) i nebiwololu mniej wyraźny negatywne efekty metaboliczne są korzystne w leczeniu pacjentów z otyłością i cukrzycą. Wyznaczenie karwedilol, zwłaszcza w tych przypadkach, w których schemat leczenia pacjentów z nadciśnieniem i ryzyko metaboliczny czynniki muszą zawierać kobiet.

3. Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE), Głównym efektem działania tych leków. – rozszerzenia naczyń. Inhibitory ACE są przeciwwskazane w indywidualnych tolerancji, ciąża, karmienie piersią, dzieciństwie z upośledzoną czynnością nerek.

• Enalapril (Bagopril®, Berlipril®, Vazolapril, Korando, Miopril, Renipril®, Renitec, Ednit®, Enazil, Enalakor, Enam®, Enap®, Enarenal®, Envipril) – efekt rozwija się w ciągu 1 godziny po podaniu pierwszej dawki, maksymalnie hipotensyjne ACTIONVie 6 godzin, czas trwania, o jeden dzień. Leczenie rozpoczęto od minimalnej dawki leków, oceny skuteczności leczenia na poziom ciśnienia krwi.

• Perindopryl (Arentopres, Gipernik, Parnavel, Perineva, Perinpress, Prestarium®, Stopress) – po podaniu pojedynczej dawki znaczny spadek ciśnienia spodziewać w czasie 6-8 godzin – 24 godzin.

• ramipril (Amprilan®, Vazolong, Dilaprel®, Korpril®, Piramil®, Ramigamma, Ramikardiya, Tritatse®, Hartil®) – efekt powstaje w ciągu 1 godziny po podaniu pierwszej dawki, maksymalna hipotensyjne działanie przez okres 4 do 6 godzin – więcej niż jeden dzień.

4. antagoniści wapnia. it silne leki tym rozszerzenie naczyń krwionośnych, ale w przeciwieństwie do efektu inhibitorów konwertazy angiotensyny o różnych mechanizmach działania. blokery kanału wapniowego są przeciwwskazane, jeśli występuje nadwrażliwość, niedociśnienie, blokada układu przewodzącego serca, wolne bicie serca, zaburzenia rytmu serca, ciąża, karmienie piersią.

lekami z grupy blokerów kanałów wapnia są szczególnie zalecany w połączeniu z nadciśnieniem tętniczym i arytmii i dusznica bolesna.

• werapamil (Verakard, ISOPTIN, Kaveri, Lekoptin®, finoptinum) – spadek ciśnienia obserwuje się 1-2 dni po podaniu pierwszej dawki, czas działania przez długi czas w postaci 24 godziny
• amlodypina (Agen, Akridipin®, Amlovas®, Amlodak, Amlong, Amlotop, Kalchek®, Kardilopin®, Karmagip®, Korvadil®, Norvask®, Normodipin®, Omelar Cardio, Stamlo® M Tenoks®) – obserwuje się 1-2 dni po podaniu pierwszej dawki, czas działania dłuższy niż 24 godzin
• diltiazem (Altiazem, Blokaltsin, Dilren, Diltsem, Sylda, zapalenie serca, Kor. iazem, Tiakem®) – obserwuje się 2-4 godzin po podaniu pierwszej dawki, czas trwania efektu przedłużonym formy w godzinach 8-12.

5. antagonistami receptora angiotensyny II (walsartan, losartan, EPRosartan). Wszystkie leki z tej grupy mają zdolność do kontrolowania ciśnienia krwi w ciągu 24 godzin, co sprawia, że ​​możliwy jest odbiór jedna tabletka dziennie. Na rozwój działania przeciwnadciśnieniowego leków muszą być podejmowane przez co najmniej 4-8 tygodni. Aby uwzględnić kinkiety kandesartanu działanie hipotensyjne, trwającą 36-48 godzin.

Leki do wysokiego ciśnienia krwi w czasie ciąży

Leczenie samoistnego nadciśnienia tętniczego u kobiet w ciąży – to bardzo trudne zadanie i to jest rozwiązane wyłącznie pod nadzorem lekarza, często w warunkach szpitalnych. Lekiem z wyboru w tym przypadku jest Metyldopa. On nawet gdy pojedynczy wzrost ciśnienia krwi ciężarnej kobiety powinny skonsultować się z ginekologiem. nieleczone nadciśnienie może prowadzić do rzucawki ciąży.

Stosowanie leków obniżających ciśnienie

Wszystkie z tych leków na ciśnienie przepisanej przez lekarza po wnikliwej i wszechstronnej oceny. Wielu pacjentów uważają, że odpowiedni i stabilny efekt hipotensyjny rozwija się po pierwszej tabletce. To nie jest tak. Czasami, aby lek był w pełni sił, konieczne jest potrwać kilka tygodni. Innym częstym błędem jest przekonanie, że dobre efekty dawki leku może być zmniejszona lub całkowicie samowystarczalny anulować. Tak zrobić bardzo złe, ponieważ wiele leków ma wpływ tak zwanego „odbicia”. Ten efekt jest, że z anulowanie ciśnienie krwi narkotyków wzrasta znacząco. Dlatego, aby dostosować dawkę leku powinno być tylko lekarz. Kolejny „mitem” jest twierdzenie, że te leki, które pomagają sąsiad, przyjaciel, kolega, rodzina i mi pomóc. To nie jest tak. W najlepszym wypadku nie pomoże, a co gorsza przyniesie znaczne szkody. Dlatego leczenie nadciśnienia tętniczego powinno być ściśle indywidualne.

Przeczytaj artykuł -   Ciśnienie tętnicze i żylne - fizjologia

pierwszej pomocy w celu zwiększenia ciśnienia

Ale co zrobić w przypadku gwałtownego wzrostu ciśnienia tętniczego przed przybyciem doraźnej pomocy medycznej? w tymm może być pomocne, takie jak Corinfar leków (nifedypiny) lub (Capoten kaptoprilu). Oba preparaty szybkiego działania musi być utrzymywany pod językiem do czasu całkowitego rozpuszczenia. Dobry efekt ma pojedynczą dawkę furosemidu 1-2 tabletek. Po brane leki, pilnie skontaktować się z lekarzem.

Leczenie przewlekłego wzrostu ciśnienia

Dieta z nadciśnieniem, oczywiście, nie prowadzi do całkowitego wyleczenia ale wraz z podaniem leku i umożliwia bardziej tradycyjne metody skutecznie kontrolować ciśnienie krwi. Będzie to przydatne do wprowadzenia do swoich orzechami diety, dżem aronii i rokitnika. Całkowicie wyeliminowane napojów zawierających kofeinę, alkohol, zaleca się, aby rzucić palenie.

Poniższe środki folk może być również zaleca się:

• z sokiem z połowy cytryny, aby dodać szklankę wody mineralnej i łyżkę miodu. Wymieszać. Jeść rano na czczo przez 7-10 dni.
• Zmieszać równe ilości miodu i soku z buraków. Take 1 łyżka 4-5 razy dziennie przez 7 dni
• Zmieszać równe ilości miodu i puree żurawiną. Take 1 łyżkę stołową trzy razy dziennie przez 7 dni
• Mix 2 łyżki pokrzywy i kopru, pokrywy szklankę mleka, jest podgrzewana, ale nie wrzącą. Zaparzać 10 minut. 1 jeść dziennie.

Zanim będzie można korzystać z niektórych ziół, pożądane jest, aby zapoznać się z przeciwwskazaniami do niego.

Współczesna medycyna oferuje szeroki arsenał leków do leczenia ciśnienia tętniczego. Dlatego nie ma znaczenia, towarzyszy nadciśnienie pewne nieprzyjemne odczucia, czy też nie, siedzieć i czekać na rozwój powikłań nadal nie warto. Dobrze znany jest fakt, że ryzyko zawału serca, udaru mózgu i innych poważnych obrażeń zwiększa się kilkakrotnie, nawet z niewielkim wzrostem ciśnienia. Dlatego też, nawet po jednym epizodzie wysokim ciśnieniem krwi powinny skonsultować się z lekarzem.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )