Mapa strony Polityka prywatności

Louise Hay – Wysokie ciśnienie i nadciśnienie

Zapytanie „Tabela chorób wysokiego ciśnienia krwi Louise Hay” jest obecnie jedną z najpopularniejszych witryn i forów dotyczących nadciśnienia tętniczego.

Według najnowszych statystyk ponad 20% światowej populacji dorosłych cierpi na nadciśnienie. Mówimy o tych, którzy już szukali pomocy medycznej i otrzymali podobną diagnozę.

Możliwe jest jednak, że o ile więcej osób nadal prowadzi normalne życie, nawet nie podejrzewając, jaka choroba rozwija się w ich ciele i jaka jest przyczyna nadciśnienia – ból głowy, zawroty głowy, przyspieszenie akcji serca, lęk i agresywność, większość ludzi jest przyzwyczajona do tonięcia pigułek, odpisywania zmęczenie i stres, zamiast iść do lekarza, badany i rozpoczynający skuteczne leczenie.

Pomimo fantastycznych osiągnięć w dziedzinie współczesnej medycyny i jej ciągłego rozwoju, naukowcy wciąż nie są w stanie stwierdzić z pewnością, jak bardzo rozwija się nadciśnienie. Rzeczywiście, niektóre grupy ludzi żyją w przybliżeniu w tych samych warunkach, ale presja nie rośnie dla wszystkich, ale tylko dla niektórych z nich.

Louise Hay opracowała całą teorię, która wyjaśnia, dlaczego i kto ma wysokie ciśnienie krwi oraz dlaczego zaczyna rozwijać się nadciśnienie. Stres nerwowy, niezadowolenie ze swojego miejsca w życiu, szok emocjonalny – to, jej zdaniem, sprawcy wszystkich chorób, a nadciśnienie nie jest wyjątkiem.

Tabela skompilowana przez Louise Hey wyraźnie wyraźnie rozróżnia, który organ jest dotknięty danym problemem psychicznym – wszyscy na pewno będą zainteresowani jego obejrzeniem.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Co to jest nadciśnienie i dlaczego się pojawia

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą człowieka, w którejnotuje się stale podwyższone ciśnienie krwi, któremu mogą towarzyszyć różne zaburzenia narządów docelowych – mózg, serce, płuca, nerki i narządy wzroku.

Podwyższone jest ciśnienie, przy którym odczyty tonometru wzrastają powyżej 135/80 mm Hg. z kolejnymi trzema pomiarami w ciągu dwóch tygodni. Optymalne ciśnienie krwi dla dobrego samopoczucia i zdrowia osoby wynosi 120/80 mm Hg.

Nadciśnienie tętnicze jest często wynikiem innych chorób, może powodować:

    

 • Otyłość;
 •   

 • Cukrzyca;
 •   

 • Patologie serca;
 •   

 • Miażdżyca;
 •   

 • Osteochondroza.

Jednocześnie samo nadciśnienie tętnicze może powodować inne choroby i znacznie pogarszać jakość życia pacjenta. Najbardziej niebezpiecznymi powikłaniami nadciśnienia są udar i zawał mięśnia sercowego. Chociaż nawet jeśli do tego nie dojdzie, nadal smutno jest zdawać sobie sprawę, że teraz będziesz musiał przestrzegać diety do końca życia, stale mierzyć ciśnienie krwi, codziennie przyjmować leki, rezygnować ze sportów i zajęć na świeżym powietrzu.

Ale ponieważ nadciśnienie nie jest uważane za chorobę jako taką, nie ma leku, który mógłby ją całkowicie wyleczyć. Możesz kontrolować ciśnienie krwi tylko z różnym powodzeniem. I nadal szukaj uniwersalnej metody leczenia, która pomogłaby jej pozbyć się na zawsze.

Louise Hay uważa, że ​​go znalazła. Jej zdaniem przyczyną wszystkich chorób są niezrealizowane marzenia i aspiracje człowieka. Na tej podstawie opracowuje własną metodę leczenia nadciśnienia.

Louise Hay o przyczynach nadciśnienia

Ciśnienie krwi powstaje, gdy cyrk w żyłach i tętnicach człowiekaPowoduje krew. Według Louise Hey ludzka krew jest symbolem radości i pragnienia życia. Jeśli żyje monotonne, szare życie, nie ma perspektyw, każdy nowy dzień jest podobny do poprzedniego i nie przynosi żadnej radości i nadziei (jak wydaje się pacjentowi w depresji), zaczynają się procesy zastoju.

Jednocześnie wpływają one nie tylko na duchowy świat człowieka, ale także na jego ciało. Krew dosłownie zaczyna krążyć wolniej – Louise Hay jest o tym przekonana. Świat wokół człowieka kipi i żyje szybko, jest w nim wiele nowych, ciekawych, radosnych i jasnych. Ale pochłonięty nudnym życiem i codziennymi obowiązkami, pacjent tego nie zauważy.

Sam nie może uciec z tego błędnego i bardzo niebezpiecznego kręgu i często nie chce. Louise Hay uważa: uraz emocjonalny, nierównowaga psychiczna, niezadowolenie, podtekst urazy nie są nawet potrzebne konkretnej osobie, ale po prostu ich los i cały świat powodują wysokie ciśnienie krwi i nadciśnienie.

Przeczytaj artykuł -   Koniak zwiększa lub zmniejsza ciśnienie - czy można pić z nadciśnieniem tętniczym

Gdy pacjent przekroczy 40-letni kamień milowy, zaczyna oceniać swoje poprzednie życie, analizować to, co osiągnął i jak żyje – i jest rozczarowany, ponieważ ani jeden sen nie stał się rzeczywistością. I, jak wierzy, nie zrobi tego. Takie myśli depresyjne, prowadzą do głębokiej depresji. I depresja – do powstawania chorób układu sercowo-naczyniowego, mówi Louise Hay.

Skurcz naczyń występuje pod wpływem stresu psycho-emocjonalnego. Krew nie może już normalnie krążyć w żyłach i tętnicach, co powoduje wzrost ciśnienia – i pojawia się nadciśnienie tętnicze.

Wszystkie choroby, które powstają w ludzkim ciele, poddaje się na poziomie podświadomości – tego jest pewien amerykański pisarz i badacz. Jeśli dana osoba jest chora, oznacza to, że sam tak bardzo chciał na tym etapie swojego życia, że ​​jej potrzebuje. W ten sposób przyciąga uwagę, ponieważ pod innymi względami jego wnętrzeNie może rozwiązać nierozwiązanych problemów.

Aby rozpocząć leczenie, pacjent musi najpierw zrozumieć swoją chorobę, mieć świadomość, że sam ją stworzył. Następnie zrozum siebie i znajdź prawdziwy powód, dla którego to zrobił.

Z jej decyzją rozpoczyna się leczenie nadciśnienia tętniczego zgodnie z metodą Louise Hay.

Jak leczyć nadciśnienie tętnicze zgodnie z metodą Louise Hay

Co sugeruje Louise Hay, aby zapobiec postępowi nadciśnienia i przywrócić ciśnienie krwi? Jaki lek, jej zdaniem, będzie skuteczny przeciwko chorobom naczyniowym? Wszystko jest bardzo proste.

Wystarczy powtarzać codziennie w myślach lub na głos: „Z radością wybaczam wcześniejsze żale. Pokój i harmonia zawsze królują w mojej duszy. ” Jedynym sposobem na pozbycie się chorób jest ponowne odczuwanie radości życia. Musisz się rozejrzeć i nauczyć się dostrzegać pozytywne i dobre, a nie koncentrować się na negatywnych.

Louise Hay opiera swoją metodę leczenia nadciśnienia na takich punktach:

    

 1. Dzień musi rozpocząć się od szczerej wdzięczności dla wszystkich wokół nas i świata za możliwość życia w nim i pośród nich. Jeśli wydaje się, że jest to bardzo trudne, warto pamiętać o wszystkich niepełnosprawnych i ludziach niepełnosprawnych, którzy wiele by dali za to, jak chodzić na dwóch nogach, mieć dwie ręce, poruszać się niezależnie, pracować, żyć i kochać.
 2.   

 3. Musisz próbować robić tylko to, co naprawdę lubisz, nawet jeśli musisz radykalnie zmienić swoje życie, zmienić pracę i krąg znajomych.
 4.   

 5. Bądź tylko z ludźmi, którzy są mili i kochani. Z tymi, którzy są nieprzyjemni, nie komunikuj się kategorycznie.
 6.   

 7. Nie rezygnuj z wakacji i dni wolnych od pracy. Muszą być podejmowane koniecznie, a przynajmniej czasami, przynajmniej jeden depoświęcaj się tylko sobie, swoim hobby i myślom.
 8.   

 9. Zdecydowanie powinieneś spać każdego dnia. Dorosła osoba aktywna, aby w pełni zregenerować siły i czuć się wesoło, spokojnie potrzebuje co najmniej 8 godzin pełnego snu.
 10.   

 11. W razie potrzeby możesz umówić się na spotkanie z terapeutą. Niektórzy pacjenci nie mogą nawet wyznać sobie swoich prawdziwych pragnień i aspiracji. Profesjonalny lekarz pomoże w tym i znacznie ułatwi istnienie.
 12.   

 13. Na koniec napisz listę 100 przedmiotów, z których każdy będzie sekretnym pragnieniem. Zanim dodasz swoje pragnienie do tej listy, powinieneś dokładnie rozważyć i przeanalizować, czyja to rzeczywistość. Rodzice z dzieciństwa, przyjaciele, koledzy, szefowie, społeczeństwo narzucają ludziom tyle pragnień. Nie powinieneś myśleć o takich pragnieniach, ponieważ nie przyniosą one szczęścia i pokoju.

Louise Hey jest przekonana, że ​​szczęście i pozbycie się chorób są możliwe tylko wtedy, gdy wszystkie pragnienia płynące z głębi duszy i serca zostaną zrealizowane. Lub przynajmniej osoba będzie na drodze do ich wdrożenia.

Stolik Louise Hay – co to jest

Tabela amerykańskiego badacza jest dość obszerna i nie można jej przedstawić w tym artykule. W tabeli wymieniono najczęstsze choroby ludzkie, przyczyny psychologiczne, które je spowodowały, zgodnie z Louise Hay, a także ustawienia, które człowiek powinien pamiętać i stale powtarzać, jeśli chce wyzdrowieć.

Nadciśnienie i problemy z tętnicami to tylko małe wykresy w tej tabeli. Ale ponieważ nadciśnienie tętnicze jest bardzo rzadko izolowane, z reguły towarzyszą mu inne patologie, pacjenci z nadciśnieniem będą zainteresowani przeczytaniem tej tabeli w całości. Znalezienie go w Internecie jest łatwe. A llepiej kupić jedną z książek Louise Hay, jeśli jej teoria jest poważnie zainteresowana.

Przeczytaj artykuł -   Ciśnienie krytyczne u ludzi - jakie jest niebezpieczeństwo wysokiego ciśnienia krwi w nadciśnieniu tętniczym

Jak już wspomniano powyżej, Louise Hay uważa tętnice za źródło radości. A jeśli pojawią się z nimi problemy, zaburzenia ciśnienia krwi pojawią się w jednym lub drugim kierunku – oznacza to, że pacjent stracił zamiłowanie do życia, świat wokół niego przestał go interesować. Trudno powiedzieć, jak efektywne będą w tym przypadku same instalacje.

Nadciśnienie tętnicze często jest często spowodowane napięciem nerwowym. Dlatego jeśli postawa Louise Hey uspokoi pacjenta i wprawi go w pozytywny nastrój, zdecydowanie nie będzie gorzej – wewnętrzna równowaga jest korzystna dla wszystkich, nie tylko dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym.

Jednak lekarze nie zaprzeczają szkodom, jakie odczuwa ludzkie ciało przy ciągłym tłumieniu emocji. Jeśli powstrzymasz swoją frustrację, gniew, urazę, wcześniej czy później doprowadzi to do załamania nerwowego. Każda osoba ma inne doświadczenia. Ktoś naprawdę ma napady złości z biciem potraw i krzykiem. A niektórzy po cichu znoszą to, tracą sen i apetyt.

Wszystko to ma bardzo zły wpływ na pracę serca, zmuszając go do pracy w trybie ekstremalnym. Przestaje radzić sobie ze swoimi funkcjami, stąd powstają dodatkowe komplikacje. Nie zdziw się więc, jeśli osoba całkowicie zdrowa i zamożna dla każdego nagle przeżyje kryzys nadciśnieniowy lub zawał serca.

Zgodnie z teorią Louise Hay po prostu tłumił swoje emocje przez bardzo długi czas i nie żył życiem, które chciałby przeżyć.

Jako podsumowanie

Kiedy u pacjenta zdiagnozowano nadciśnienie tętnicze, wszystkie metody leczenia są dobre – jeśli tylko pacjent nie pogorszy się, a stan pozostanie stabilny. Jednocześnie należy jednak pamiętać, że jeśli choroba wpłynęła już na narządy docelowe i nastąpiły nieodwracalne zmiany w tkankach, nie można już dłużej rezygnować z tradycyjnej medycyny i leków specjalnych.

Dlaczego więc potrzebujemy techniki Louise Hay? Wszystko jest bardzo proste. Za jego pomocą możesz zatrzymać postęp choroby i zapobiec rozwojowi nowych powikłań. A to dużo. Ponadto spokojny, spokojny i pozytywny pacjent zawsze ma większe szanse na wyzdrowienie niż ponury i rozgoryczony pacjent.

Spokojny i szczęśliwy każdego dnia, człowiek jest gotowy na odwrócenie uwagi od swojej choroby, nie jest tak trudno znieść dietę i odrzucenie wielu przyjemności życiowych, interesuje się innymi i stara się żyć jak wszyscy zdrowi ludzie, a nie tak śmiertelnie chory.

Tak więc leczenie nadciśnienia tętniczego zgodnie z metodą Louise Hay i wszystkich jej książek można polecić pacjentom podatnym na depresję, podejrzliwość, lęk, agresywność lub odwrotnie. Ale jednocześnie pacjent nie powinien zapominać o leczeniu i regularnych wizytach u lekarza. Takie zintegrowane podejście z pewnością przyniesie wkrótce swoje wyniki. W filmie w tym artykule Louise Hay powie ci, co zrobić ze sobą i swoim zdrowiem.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )