Nadciśnieniowa angiopatia siatkówki

retinopatię nadciśnieniową zaproponowano wiele nazw: albuminurichesky zapalenie siatkówki, zapalenia siatkówki i siatkówki angiospastic miażdżycową, retynopatię nadciśnieniową, siatkówki arteriospastichesky, angioretinoneyropatiya nadciśnienie, lub retinodegeneratsiya Angio.

obraz dna oka z nadciśnieniem retinopatii zróżnicowana. Niektóre formy łączy się ze sobą, ale może być identyfikowana jako zmiana z naczyń i zmiany, które występują w tkance siatkówki.

charakter zmian dna w sobie i w związku z rozwojem całego procesu nadciśnieniem doprowadziły do ​​różnych klasyfikacji nadciśnieniem zmian w siatkówce.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Klasyfikacja nadciśnieniem siatkówki angiopatii oczu

W klasyfikacji nadciśnieniem siatkówki zmian, zarówno w ogóle, a w badaniu tego procesu, główną rolę odgrywa radzieckich autorów. Klasyfikacja A. Vilenkin cenna, ponieważ zmiany w siatkówce oka w porównaniu z faz rozwoju choroby nadciśnieniowej w sprawie klasyfikacji proponowanych przez najbardziej renomowanych terapeutów radzieckich – GF Lang VF Zelenin, EM Tareev i LI . Fogelson. Ponadto uwzględnia takie postacie jak nadciśnienie od podstawowej choroby nerek, siatkówki i zmiany w miażdżycy.
Jest bardzo ważne jest pytanie, w jaki sposób znaczenie diagnostyczne i prognostyczne mają tych lub innych zmian w siatkówce w nadciśnieniu tętniczym. Choć nie ma konsensusu w tej sprawie.

Patogeneza nadciśnieniem Angiopatia siatkówki oczu

Aby określić zdolność reaktywnego naczyń siatkówki pomiaru ciśnienia prowadzi się w tętnicy środkowej siatkówki w doświadczeniu Valsalva podczas tego doświadczenia ciśnienie w tętnicy środkowej siatkówki i znacznie zwiększoną zdrowych lyudey odbija z powrotem po 10 minutach, a także u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym – nie wcześniej niż 30 minut. Druga próba, także na doświadczeniu Valsalvy, jest monitorowanie czasu trwania rozszerzenia naczyń. Doświadczenie Valsalva powoduje ich rozszerzenie, lecz zdrowych naczyń powracają do normy po 2 minutach, a w przypadku pacjentów z nadciśnieniem. – 5-10 minut
siatkówki w nadciśnieniu zależy od stopnia zaawansowania choroby, jej nasilenia, postać choroby .
Więc nA Pletnev znalazła te zmiany w 17,3%, na statkach, jak patrzyła zjawisko crossing over (wszystkie trzy poziomy) w 50% przypadków.

Przeczytaj artykuł -   Tętnicze nadciśnienie tętnicze - objawy i leczenie

O. Vilenkin przestrzegane zwykłe dolny tylko 5% pacjentów, przy czym w pierwszym stadium choroby, – 25-30% w drugim lub w 3,5%, a w następnych etapach od normalnego dna wzór nie jest spełniony. Oszacowanie diagnostycznych i prognostycznych wartość dna oka wzór z nadciśnieniem mogą być poprawne tylko wtedy, gdy zarejestrowany wzór i porównania z dna i ogólnego stanu pacjenta. Ma to ogromne znaczenie dla oceny zmian oporu naczyniowego zwiększa ciśnienie krwi. Zasadniczą rolę odgrywa poziom ciśnienia w tętnicy środkowej siatkówki. Jeżeli weźmiemy pod uwagę średni wskaźnik ciśnienia skurczowego w środkowej siatkówki tętnicy 60-63 mm i rozkurczowego – 42-48 mm, dynamiczne monitorowanie ciśnienia w tętnicy środkowej siatkówki może prowadzić do pewnych wniosków: jeśli ciśnienie obniża się w siatkówce obschearterialnogo ciśnienia nie jest ograniczona, oznacza to utratę elastyczności naczyń siatkówki, sklerotycznych zmian w nich, a znanej krwotoku zagrożeniem, jeśli ciśnienie w naczyniach siatkówki odpowiednio niższa od całkowitego ciśnienia, to można założyć, że Stan oko naczyniowy jest lepsza niż w innych naczyniach obwodowych.

Ogromne znaczenie ma względna wartość rozkurczowego ciśnienia w naczyniach krwionośnych siatkówki, gdy przekracza ona 70% ciśnienia rozkurczowego rokowanie /> tragiczne <br W wzgl.Ocean odwracalność zmian zachodzących w siatkówce na nadciśnienie, należy stwierdzić, że nie wszystkie z nich mogą być poddane odwrotnej rozwój przy jednoczesnej poprawie ogólnego procesu; to zależy głównie od charakteru samego nadciśnienia. Na przykład, w toksyczny nadciśnienie tętnicze w ciąży jakiejkolwiek formie neyroretinopatii, aż do najbardziej poważne, może prowadzić również z pełnego odzyskania wzroku. Wręcz przeciwnie, zmiany miażdżycowe w naczyniach, w połączeniu z niektórych form nadciśnienia, są nieodwracalne.

histopatologiczne podłoże retinopatia jeszcze wystarczająco poznane. wynaczynienie osocza w siatkówce oraz w tkance krążka jest niewątpliwie sprawa. Transsudativnaya stratifies ciekłych składników o różnych warstw siatkówki. Nagromadzenie płynu w miejscach tak duże, że nie cystiform miejsca. Nagromadzenie płynu i fibryny w wewnętrznych warstw siatkówki ophthalmoscopically ma postać waty zmian. Brilliant białe plamy tworzące kształt gwiazdy, histologicznie są depozyty lipidów.

w odniesieniu do zmian w naczyniach krwionośnych, pozorny ophthalmoscopically skurcz naczyń nie jest potwierdzone histologicznie, ale arternoloskleroza zjawisko – hyalinosis z wtórnego osadzania się lipidów, deformacja ścian statku – odbyć. Małe okrągłe krwotoki w siatkówce wystąpić z powodu zmian w naczyniach włosowatych terminali.
Jest to ciekawe, że rosyjski okulista AV Khodin już w 1879 roku pierwszy zasugerował, że choroby naczyniowe siatkówki są przyczyną zapalenia siatkówki albuminuricheskogo.

Przeczytaj artykuł -   Hiperkinetyczny typ nadciśnienia

W odniesieniu do patogenezy nadciśnieniem retinopatii również nie jest jeszcze ostatecznie ustalone dane, ale całkiem prawdopodobne jest wystąpienie niedotlenienia na podstawie upośledzenia dopływu krwi, co prowadzi do zwiększonej przepuszczalności ścian naczyń włosowatych i dostępem do siatkówki tkanki osoczu i krwinkach czerwonych.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )
ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca