Nadmiar Aldosteronu może powodować wysokie ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi, że nie towarzyszą inne objawy, może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, serca, mózgu, oczu i nerek. Kombinacja złych nawyków, takich jak palenie tytoniu, nieodpowiednia dieta oraz brak ruchu może przyczynić się do wysokiego ciśnienia krwi. Ponadto, choroba nerek może powodować wysokie ciśnienie krwi, ale dla większości ludzi, główną przyczyną jest nieznany.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Nadciśnienie: powodem – nadmiar aldosteronu

czasem przyczyną wysokiego ciśnienia krwi (1, z 15) może być brak równowagi hormonalnej aldosteronu. Ten problem może być jeszcze bardziej powszechne u osób ze źle kontrolowanym nadciśnieniem tętniczym (zwany także nadciśnienie oporne). „W tej kategorii jedna piąta może być nadmiar aldosteronu” – mówi dr Gail Adler, dyrektor endokrynologii układu sercowo-naczyniowego w Brigham and Hospital Kobiet na Uniwersytecie Harvarda.

aldosteronu – kluczowym regulatorem sodu i potasu w organizmie. Jeśli jesteś na pustyni, organizm potrzebuje do aldosteronu zachować sodu i wody, aby utrzymać ciśnienie krwi. Ale zbyt dużo aldosteronu powoduje, że nerki utrzymać zbyt dużo sodu i wody. Ten dodatkowy płyn dostaje się do krwiobiegu, co prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi.

Przyczyny nadmiarem aldosteronu

nadnercza wytwarzać kilka najważniejszych hormonów tym aldosteronu. Kiedy te gruczoły produkują zbyt dużo aldosteronu, stan zwany hiperaldosteronizm pierwotny. Częstą przyczyną jest łagodny (nienowotworowego) wzrost gruczołu nadnerczowego, znane jako zespół Conn. Niektórzy ludzie zaobserwowali idiopatichesKij hiperaldosteronizmu nadaktywność zarówno łojowych, których przyczyny nie jest znana.

Przeczytaj artykuł -   15 produktów, które mogą obniżyć wysokie ciśnienie krwi

sądzono, że nadpobudliwe nadnercza są stosunkowo rzadkie przyczyną wysokiego ciśnienia krwi. „Ale teraz wiemy, że pierwotny hiperaldosteronizm może być tylko wierzchołkiem góry lodowej. Coraz więcej ludzi ma żadnych innych objawów innych niż wysokie ciśnienie krwi”- mówi dr Adler.

Co jest bardziej niebezpieczne nadmiar aldosteronu?

Ożywienie zainteresowania aldosteronu w ostatniej dekadzie doprowadziły do ​​otwarcia receptora aldosteronu nie tylko w nerkach, ale również w naczyniach krwionośnych, białych krwinek, komórek tłuszczowych i komórek mięśnia sercowego (kardiomiocytów). I jest coraz więcej dowodów, że nadmiar aldosteronu mogą wpływać na serce w inny sposób, oprócz wysokiego ciśnienia krwi.

Co może przyczynić się do wysokiego poziomu aldosteronu?

    

 • bliznowacenie i zgrubienie tkanki mięśniowej serca, znanych jak zwłóknienie mięśnia sercowego;
 •   

 • chorób mikronaczyniowych wieńcowej, charakteryzującej się uszkodzeniem ścian małych tętnic serca. Ten stan, który może być bardziej powszechne u kobiet i osób chorych na cukrzycę jest choroba serca, objawy ból w klatce piersiowej, duszność i zmęczenie. Najnowsze badania przeprowadzone przez dr Adler i jego współpracownicy wykazali, że spironolakton (ALDACTONE), starszy lek stosowany w leczeniu ciśnienie krwi, blokując aldosteron, poprawia przepływ krwi przez tętnicę serca u osób z cukrzycą.

Oprócz niektóre statyny mogą również obniżyć poziom aldosteronu. Ten potencjał redukcji stężenia aldosteronu (oprócz wpływu statyn obniżających poziom cholesterolu) może przyczynić się do zmniejszenia chorób serca, mówi dr Adler.

Aby sprawdzić poziom aldosteronu? Leczenie.

z cech hiperaldosteronizm – niski poziom potasu we krwi, który może (ale nie zawsze) powodują objawy, takie jak osłabienie, zaburzenia rytmu serca i skurcze mięśniowe.

może wymaga osób z wysokim ciśnieniem krwi i niską potasu

    

 • badanie krwi aldosteronu i reniny, białko wytwarzane przez nerki;
 •   

 • CT albo MRI na brzuchu może ujawnić nieprawidłowego wzrostu nadnerczy.
 •   

 • pobrano próbki krwi z prawej i lewej żyły nadnerczy, może określić, w jaki sposób nadnerczy produkuje zbyt dużo aldosteronu.
Przeczytaj artykuł -   Leki moczopędne na nadciśnienie i niewydolność serca

Leczenie:

    

 • minimalnie inwazyjna operacja usuwania dławik zanieczyszczoną często całkowicie stabilizuje jak wysokie ciśnienie krwi i niską zawartość potasu.
 •   

 • Nadpobudliwość oba dławiki są zwykle traktowane z lekami spironolakton lub eplerenon (INSPRA podobne). Oba leki blokują działanie aldosteronu w nerkach i innych miejscach.
Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )
ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca