Mapa strony Polityka prywatności

Narządy docelowe w nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze (GB) lub nadciśnienie tętnicze (AH) jest bardzo podstępną i powszechną chorobą. Nieprawidłowe nadciśnienie tętnicze jest

Nadciśnienie tętnicze (GB) lub nadciśnienie tętnicze (AH) jest bardzo podstępną i powszechną chorobą.

Nieprawidłowe nadciśnienie jest podstawą większości problemów sercowo-naczyniowych i innych chorób w organizmie.

Choroby sercowo-naczyniowe należą do wszystkich przyczyn śmiertelności na świecie, w szczególności takie statystyki obserwuje się w krajach rozwiniętych. Dlatego dolegliwość ta jest dokładnie badana przez naukowców z całego świata.

Zakres leków utrzymujących normalne ciśnienie i powstrzymujących wszystkie objawy GB jest dość szeroki. Ostatnio pojawiły się nowe, bezpieczniejsze i bardziej skuteczne leki. A wybór algorytmu leczenia zawsze pomoże wykwalifikowanemu lekarzowi kardiologowi lub terapeucie.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Dlaczego występuje GB?

AH powstaje w związku z poważnym zresetowaniem sfery emocjonalnej ludzkiej działalności.

Wiele niekorzystnych czynników psychicznych wpływa na funkcjonalnie aktywne obszary mózgu, powodując w ten sposób brak równowagi w aktywności neuronów.

Zaburzona jest nerwowa i humoralna regulacja wszystkich procesów odpowiedzialnych za zwężenie i rozluźnienie naczyń krwionośnych. Naczynia nie są już w stanie utrzymać normalnego ciśnienia. W ten sposób rozwija się nadciśnienie tętnicze.

Nie ma wiarygodnych danych na temat etiologii choroby, co oznacza, że ​​nadal pozostaje chorobą idiopatyczną.

Mimo to istnieje wiele czynników przyczyniających się do wystąpienia choroby:

    

 1. Funkcje wieku. Im starsza osoba, tym więcej ppozew ma problemy z ciśnieniem.
 2.   

 3. Płeć. Mężczyźni chorują częściej niż kobiety.
 4.   

 5. Niska aktywność fizyczna.
 6.   

 7. Zużywa dużo soli.
 8.   

 9. Nadużycie duchów.
 10.   

 11. Niskie spożycie wapnia z jedzeniem.
 12.   

 13. Palenie.
 14.   

 15. Nadwaga.
 16.   

 17. Dziedziczne predyspozycje.

Ponadto choroby związane z zaburzeniami metabolicznymi, w tym cukrzycą i miażdżycą, mogą być czynnikami początkowymi choroby.

Choroba selektywnie wpływa na niektóre narządy.

Następujące narządy znajdują się w obszarze poważnych uszkodzeń:

    

 • serce;
 •   

 • układ naczyniowy;
 •   

 • mózg;
 •   

 • nerki;
 •   

 • siatkówka.

Uszkodzenie narządów docelowych w nadciśnieniu przyczynia się do niedokrwienia i zmian martwiczych w nich.

Co jest zagrożone nadciśnieniem?

Serce. Istotna „pompa” ludzkiego ciała jest niezwykle trudna do tolerowania nadciśnienia. W odpowiedzi na utrzymujące się wysokie ciśnienie krwi lewa komora powiększa się lub przerost. Mięsień sercowy ma trudności z wtłaczaniem krwi do zwężonych naczyń.

Ponadto tętniczy przepływ krwi w mięśniu sercowym nie radzi sobie z jego funkcją, serce stale doświadcza niedokrwienia, a komórki zmniejszają swoją aktywność. Serce jest w ciągłym napięciu, to znaczy nigdy nie dochodzi do rozkurczu serca. Jeśli nie nastąpi pełna przerwa rozkurczowa, siły skurczowe mięśnia sercowego szybko się wyczerpią. Tak rozwija się niewydolność serca.

Układ naczyniowy. Ponieważ proces patologiczny znajduje się głównie w naczyniach, nie mogą pozostać nienaruszone. Ściana naczynia tętniczego składa się z trzech ścian: wewnętrznej (śródbłonka lub błony wewnętrznej naczynia), środkowej (mięsień) i zewnętrznej (łącznejwątek). Dzięki ściance mięśniowej naczynie kurczy się i rozluźnia, a jego światło zmienia się. W nadciśnieniu błona mięśniowa stale znajduje się w fazie zwężenia. W rezultacie następuje restrukturyzacja i sklerotyzacja naczyń krwionośnych. W przyszłości dotknięte chorobą statki nie będą mogły same się zrelaksować.

Mózg. Ponieważ tkanka nerwowa jest bardzo aktywna, jest penetrowana wzdłuż i przez naczynia. Naczynia mózgu są nie mniej podatne na zmiany niż wszyscy inni. Są sklerotyzowane i zniekształcone. Najbardziej groźnym przejawem zaangażowania w patologiczny proces mózgu jest udar krwotoczny. Przejawia się to krwotokiem w tkance GM. Może wystąpić udar niedokrwienny. Dzieje się tak, gdy naczynie silnie zwęża się, w wyniku czego nasycona tlenem krew nie dostaje się do tkanki. Na tle długotrwałego niedokrwienia rozwija się martwica.

Przeczytaj artykuł -   Retinopatia nadciśnieniowa - objawy i leczenie choroby

Przy przedłużonym przebiegu nadciśnienia tętniczego może rozwinąć się encefalopatia nadciśnieniowa. Może być ostry lub przewlekły. W ostrych przypadkach wszystkie funkcje i świadomość są gwałtownie naruszane. W przypadku przewlekłego przebiegu na pierwszy plan wysuwają się zaburzenia funkcji poznawczych i demencja. Zaburzona pamięć, uwaga, mowa. Może wystąpić niedowład i porażenie. Dość często kryzys nadciśnieniowy powoduje większość katastrof naczyniowych w mózgu.

Nerki. Nefron lub ciałko nerkowe zawiera wysoce aktywne naczynie. Nerka zawiera ogromną liczbę nefronów, co oznacza wiele naczyń. Jeśli nerkowy przepływ krwi jest zaburzony, filtracja i oczyszczanie krwi z toksyn będzie upośledzone. Jeśli opadną funkcje filtracyjne i koncentracyjne nerek, nastąpi niewydolność nerek i zaczną się rozwijać.

Pierwszą oznaką przewlekłej niewydolności nerek jest pojawienie się albuminy w analizie moczu. Wskazuje to, że integralność filtra jest już naruszona. Im wyższe stężenie białka w moczu, tym gorsza czynność nerek. Ponadto klirens kreatyniny jest zmniejszony. Liczby kreatyniny we krwi określają stopień nerkowyniepowodzenie.

Uszkodzenie siatkówki. Ponieważ narządy docelowe zawierają rozwiniętą sieć naczyniową z nadciśnieniem tętniczym, narząd wzroku jest bardzo podatny na zmiany. Najbardziej cierpi siatkówka. W rezultacie ostrość wzroku spada, aż do całkowitej ślepoty.

GB Diagnoza objawów i uszkodzeń

Nadciśnienie charakteryzuje się pojawieniem się pewnych objawów, które charakteryzują postęp choroby.

Klasyczne objawy i zespoły choroby to:

    

 1. Zawroty głowy i utrata przytomności. Ten kompleks objawowy występuje w związku z krótkotrwałym niedokrwieniem mózgu.
 2.   

 3. Poważne bóle głowy. Ich występowanie wiąże się z naruszeniem mikrokrążenia naczyń głowy.
 4.   

 5. Hiperemia twarzy. Zjawisko to powstaje w wyniku odruchowego rozszerzania naczyń krwionośnych twarzy.
 6.   

 7. Bicie serca i wysokie tętno
 8.   

 9. Niepokój, niepokój
 10.   

 11. Dreszcze lub gorączka
 12.   

 13. Wrażenia pulsacji w głowie
 14.   

 15. Nerwowość
 16.   

 17. Obrzęk twarzy
 18.   

 19. Latające „muchy” przed oczami
 20.   

 21. Drętwienie kończyn dystalnych

Uszkodzenie diagnozuje się za pomocą specjalnych laboratoryjnych i instrumentalnych metod badań.

Najbardziej pouczające metody badania ciała są następujące:

    

 • EKG jest najbardziej przystępnym i akceptowalnym sposobem diagnozowania uszkodzenia mięśnia sercowego, za pomocą taśmy EKG lekarz może ocenić funkcję skurczową serca, rytm, przewodnictwo, wykryć obecność przerostu lewej komory, a nawet wykryć zawał serca;
 •   

 • badanie elektrokardiograficzne z obciążeniem, stosowane do diagnozowania choroby niedokrwiennej serca.
 •   

 • EchoCG – technika ta umożliwia lekarzowi prowadzącemu ocenę stanu jam mięśnia sercowego;
 •   

 • MRI, CT;
 •   

 • Ultradźwięki naczyń szyi, metoda pozwala zbadać stan naczyń szyi i zmierzyć grubość ich ścian;
 •   

 • zdefiniowanoróżnica między górnym a dolnym wskaźnikiem ciśnienia;
 •   

 • Pomiar prędkości fali tętna;
 •   

 • można wykryć okulistyczne badanie siatkówki oka z uszkodzeniem narządów wzroku, zasinieniem, nagromadzeniem płynu i obrzękiem nerwu wzrokowego;
 •   

 • biochemiczne badanie krwi z obowiązkowym badaniem kompleksu nerkowego, spektrum lipidów, elektrolitów itp.;
 •   

 • przeprowadzana jest analiza moczu w celu wykrycia krwiomoczu, albuminurii i zaburzenia stężenia nerek;
 •   

 • USG OBP i nerek;
 •   

 • USG naczyń głowy;
 •   

 • codzienne monitorowanie EKG;
 •   

 • ciągłe monitorowanie ciśnienia krwi z uwzględnieniem danych w specjalnej tabeli;
 •   

 • arteriografia – w celu oceny stanu tętnic;
 •   

 • Badanie dopplerowskie – należy do ultrasonograficznych metod diagnostycznych i służy do wyjaśnienia lokalizacji procesu oraz stanu przepływu krwi

Do skutecznego leczenia nadciśnienia stosuje się następujące algorytmy:

    

 1. Najbardziej skuteczną terapią będzie rozpoczęcie jej we wczesnych stadiach choroby.
 2.   

 3. Przede wszystkim pacjent powinien zmienić swój styl życia. Aby ustanowić reżim odpoczynku i pracy, pozbyć się złych nawyków, zracjonalizować codzienną rutynę, zwiększyć aktywność fizyczną.
 4.   

 5. Racjonalna dieta jest kluczem do zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Przede wszystkim należy zmniejszyć ilość spożywanej soli, tłuszczu, szybkich węglowodanów.
 6.   

 7. Leczenie przeciwnadciśnieniowe. Zaledwie kilka lat temu odbyła się globalna prezentacja najnowszych leków do leczenia GB. W leczeniu nadciśnienia stosuje się kilka schematów zarządzania pacjentami. W trakcie terapii stosuje się inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę, leki moczopędne, blokery alfa i beta oraz inne grupy leków.
Przeczytaj artykuł -   Górne i dolne ciśnienie krwi - co oznacza u osoby od 120 do 80

Leczenie GB i jego konsekwencji wymaga środków terapeutycznych przez długi czas. „Celem” terapii jest ciśnienie krwi.

Właściwy specjalista zawsze przepisuje terapię zgodnie z krajowymi protokołami i międzynarodowymi standardami.

Możliwe jest określenie zmiany i określenie, na jakim etapie jest ona przy użyciu metod badań okulistycznych. We wczesnym etapie nadciśnienia tętniczego specjalista badający może wykryć objaw Salus.

Zapobieganie nadciśnieniu i jego konsekwencje

Lepiej jest zapobiegać dolegliwościom niż je leczyć. W przypadku nadciśnienia stwierdzenie to odnosi się bezpośrednio. Wynika to z faktu, że prawie niemożliwe jest leczenie patologicznie zmienionych narządów.

Główne działania w zakresie podstawowej profilaktyki choroby obejmują:

    

 • sprzyjające środowisko psychologiczne;
 •   

 • poprawna codzienna rutyna;
 •   

 • terapia ruchowa i zwiększona aktywność fizyczna;
 •   

 • nocny sen trwający co najmniej osiem godzin;
 •   

 • prawidłowe odżywianie i obliczanie kalorii i BJU;
 •   

 • zmniejszenie masy ciała, jeśli jest wymagane.

Naukowcy zauważyli, że zwolennicy diety śródziemnomorskiej cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego znacznie rzadziej niż inne.

Dieta śródziemnomorska obejmuje codzienne spożywanie chudego drobiu, ryb morskich, makaronu z pszenicy durum, olejów roślinnych, orzechów i około 50 ml wytrawnego czerwonego wina. Należy zwrócić uwagę na ostatni punkt, ponieważ wino skutecznie zapobiega rozwojowi miażdżycy, ale warto spożywać nie więcej niż określoną ilość dziennie.

Ogranicz spożycie żywności o wysokiej zawartości tłuszczu zwierzęcego, węglowodanów i soli.

Jeśli choryW przypadku wykształcenia konieczne jest zastosowanie profilaktyki wtórnej.

Takie zapobieganie jest następujące:

    

 1. Usprawnij codzienną rutynę.
 2.   

 3. Racjonalizacja żywności.
 4.   

 5. Odpowiednia terapia lekowa.
 6.   

 7. Stałe monitorowanie ciśnienia krwi.
 8.   

 9. W odpowiednim czasie wizyta u lekarza prowadzącego i zgodnie ze wszystkimi jego zaleceniami.

Lekarz stosuje ogólnie przyjęte metody i leki w leczeniu pacjenta i wyraźnie przestrzega krajowych wytycznych i międzynarodowych zaleceń.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )