Nielekowe leczenie nadciśnienia tętniczego

Nieleczne leczenie nadciśnienia tętniczego jest rzeczywistością, jeśli nerki i wątroba nie są jeszcze dotknięte, a ciśnienie nie jest wyjątkowo wysokie.

Około jedna trzecia dorosłej populacji cierpi na nadciśnienie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę kategorię osób w średnim i starszym wieku, liczba ta znacznie wzrasta – w tej grupie nadciśnienie rozpoznaje się u 50–60%.

Około 70% przypadków dotyczy łagodnej do umiarkowanej patologii.

W przypadku łagodnego nadciśnienia tętniczego, gdy ciśnienie nie przekracza 150/90 mm Hg, jest to całkiem możliwe, a nawet leczenie nielekowe jest zalecane.

W przypadku umiarkowanego nadciśnienia tętniczego to leczenie może być również skuteczne – w każdym razie nie pozwoli na przejście do następnego etapu i pozwoli ci kontrolować ciśnienie krwi.

Nadciśnienie tętnicze nie tylko znacznie pogarsza jakość życia pacjenta, ale także powoduje jego porzucenie, ale jest również niebezpieczne z powodu poważnych powikłań mózgu, serca, nerek, wątroby, płuc, a nawet narządów wzroku. Dlatego ważne jest, aby monitorować swoją presję i zauważać pierwsze naruszenia, skoki, podjąć działania.

Podstępność nadciśnienia polega na tym, że często wczesne stadia są bezobjawowe. Osoba przypisuje zawroty głowy, osłabienie wzroku zmęczeniu, nawet nie myśląc o pomiarze ciśnienia, a kiedy złapie się, nadszedł czas, aby wziąć leki. Ale to nie jest zdanie. Po leczeniu farmakologicznym, gdy stan ustabilizuje się, zaleca się nielecznicze leczenie nadciśnienia w celu utrzymania wyników.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Najważniejsze jest wyeliminowanie przyczyn

I leczenie preparatami medycznymi i alternatywnymi środkaminadciśnienie tętnicze nie będzie skuteczne, dopóki nie zostaną ustalone przyczyny choroby.

Przeczytaj artykuł -   Ciśnienie krytyczne u ludzi - jakie jest niebezpieczeństwo wysokiego ciśnienia krwi w nadciśnieniu tętniczym

Jeśli przyczyna zostanie ustalona i wyeliminowana, jeśli pacjent zastosuje się do wszystkich zaleceń lekarza, ciśnienie powróci do normy po około trzymiesięcznym przebiegu terapii lekowej.

Utrwalenie wyniku zajmie kolejne trzy miesiące leczenia niefarmakologicznego – wówczas leczenie nadciśnienia tętniczego zostanie całkowicie zakończone. Ale niestety nie zawsze jest możliwe zidentyfikowanie przyczyny choroby. Najczęstsze to:

    

 1. Otyłość. Jeśli czynnikiem prowokującym są dodatkowe kilogramy, wówczas leczenie bez leków będzie przede wszystkim normalizować wagę pacjenta. wszyscy lekarze twierdzą, że otyłość i nadciśnienie są ze sobą powiązane.
 2.   

 3. Niewłaściwe odżywianie – nadużywanie słonej żywności, marynat, produktów wędzonych prowadzi do zablokowania naczyń krwionośnych, zatrzymania płynów w organizmie, zaburzeń metabolicznych, dlatego leczenie dietetyczne jest obowiązkowym punktem leczenia nielekowego.
 4.   

 5. Złe nawyki – palenie i alkohol są wrogami naczyń krwionośnych, musisz się ich pozbyć, jeśli chcesz pozbyć się na zawsze paczki tabletek i wysokiego ciśnienia krwi.
 6.   

 7. Siedzący tryb życia – ci, którzy siedzą wiele godzin dziennie w biurze, bez światła słonecznego, bez ruchu, bez świeżego powietrza, są automatycznie zagrożeni, nawet jeśli nie mają złych nawyków i nie przejadają się. Ponieważ gimnastyka na brzegu rzeki lub w parku pod słońcem jest wymagana każdego dnia.
 8.   

 9. Bezdech – nocne chrapanie prowadzi do chwilowego opóźnienia oddychania, co powoduje nieprawidłowe działanie układu sercowo-naczyniowego. Jeśli istnieje tendencja do nocnego chrapania, musisz znaleźć przyczynę tego zjawiska (ponownie, nadwaga, alkoholizm, przepracowanie lub migdałki) i go wyeliminować.
 10.   

 11. Reakcje alergiczne na pokarm. Gdy produkt alergenowy dostanie się do przewodu pokarmowego, reaguje na to przede wszystkim wzrostem temperatury itętno Przy regularnym stosowaniu tego produktu istnieje ryzyko rozwoju nadciśnienia. Dlatego zaleca się, aby zdecydowanie przejrzeć swoje menu. Być może wystarczy wykluczyć jeden produkt, a choroba zniknie.

Tak więc, aby rozpocząć leczenie nadciśnienia tętniczego bez leków, najpierw musisz znaleźć przyczynę choroby i ją wyeliminować. Nawet jeśli nadal musisz zażywać leki, zaleca się rozpoczęcie korzystania z innych metod.

Jeśli będziesz wytrwać i siła woli, możesz po pewnym czasie odmówić.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Przeczytaj artykuł -   Jak zmienia się ciśnienie krwi w ciągu dnia

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )