Odżywianie na kryzys nadciśnieniowy

kryzys nadciśnieniowy – jest ostry, znaczny wzrost ciśnienia krwi, charakteryzuje się pewnymi objawami i dlatego wymagają pierwsza pomoc dla nadciśnieniowego.

kliniczny obraz gipetonicheskogo kryzys jest bardzo zróżnicowana, ale dla każdego człowieka kryzysu mniej lub bardziej stałe w pewnym okresie czasu, więc trzeba zidentyfikować zdjęcie swojego kryzysu, pamiętam jej objawów. Aby ułatwić prace mogą być wypełnione w poniższej tabeli. Znaki te, które można zauważyć, i będą decydujące dla kryzysu nadciśnieniowego. Znając objawy, będzie w stanie podjąć niezbędne środki w celu zapobieżenia nadciśnieniowy w domu, aby udzielić pierwszej pomocy dla nadciśnieniowego przed przybyciem lekarza lub przybyciem ambulansu.

Objawy nadciśnieniem
kryzysowego

Objawy

ostry ból głowy w tył głowy

rozlane migrena bez wyraźnego lokalizacji

szum w uszach, głowica

niewyraźne widzenie: mgła, netto, welon, muchy w oczach

nasilenie bólu w sercu

A drżenie w ręce, całe ciało

obrzęk twarzy, palce

bicie serca, zaburzenia w sercu

drętwienie języka, warg, twarzy

mrowienia na całym ciele

objawy, które są obecne w was, ale nie znajduje odzwierciedlenie w tabeli

Czas trwania kryzysu waha się od kilku godzin do kilku dni. Ważne jest, aby nie zgubić.

Zasady postępowania opieki pre-szpitalnego do przełomu nadciśnieniowego muszą nauczyć się wszystkich pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, ponadto zasady te muszą wiedzieć, a ich krewni, w trudnym momencie przyjść na ratunek i udzielania pierwszej pomocy.

Zasady postępowania u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym iich rodziny.

Zasada 1. Jeśli cierpisz na nadciśnienie, to znaczy, że zawsze musimy być przygotowani na to, że od czasu do czasu może zwiększać ciśnienie.

Zasada 2: Ważne jest, aby pamiętać, że przełom nadciśnieniowy mogą być wywołane przez :.
• stres;
• nadmierne spożycie soli i wody;
• Auto-anulowanie leków leki;
• wpływy meteorologiczne (Przeważająca liczba kryzysowych przypada wiosną i jesienią z gwałtownym spadkiem temperatury i ciepła przy bardzo niskich temperaturach) ;.
• chorób zapalnych, w chorobie nerek, pęcherza

Jeśli nie podjąć pewne środki, aby zapobiec chorobie, może sprowokować kryzys.

Zasada 3., aby skonsultować się z lekarzem, w jaki sposób obniżyć ciśnienie w domu, jakie przygotowania do podjęcia w tym przypadku przed przybyciem karetki.

Awaryjne self-care: tabletka jest lepiej umieścić pod językiem (szybsze wchłanianie – ze względu na obfitość naczyń krwionośnych).

Zasada 4. Nie eskalacji sytuacji, bo panika i strach prowadzi do dalszego wzrostu ciśnienia. Wiesz co leki obniżają ciśnienie, a następnie proces jest kontrolowany, konieczne jest jedynie, aby spełnić pewne formalności (umieścić tabletkę pod język, aby zadzwonić do lekarza, pogotowie) – i choroba będzie odwrotu.

Artykuł 5 Przywróć oddech. Weź głęboki oddech, wstrzymaj oddech, a następnie wykonać powolny wydech, powtórz to ćwiczenie kilka razy.

Przeczytaj artykuł -   Odżywianie w przypadku cukrzycy typu 2 i nadciśnienia tętniczego

Artykuł 6 Recepcja Oriental Medicine :. Wysiłek wyciągnąć środkowy palec lewej dłoni, a następnie środkowy palec prawej dłoni.

Artykuł 7 Pomoc gospodarstw domowych jest dobre urządzenia pomocnicze, jak ekspansja obwodowych naczyń krwionośnych prowadzących do rozładunku serca i ułatwić pracę naczyń centralnych:
• umieścić musztardę na kawior;
•. 30-40 ° C, aby doprowadzić temperaturę wody do pacjenta może się TEPług noga lub ręka kąpieli przez 10-15 minut.

Zasada 8. przeczytać i zapamiętać wszystkich powyższych zasad, tak aby nie pomylić, gdy ciśnienie wzrośnie.

Po kryzysu nadmiarowego lub przewlekłej Stroke zalecanym, aby całkowicie wyeliminować z diety soli przez 3-4 dni, w celu monitorowania ilości płynów. Należy zauważyć, że nie należy drastycznie zmniejszyć ilość spożywanych płynów. Wiąże się to błędne koło: im mniej zużywają płyn, tym bardziej komórki organizmu do utrzymania go w sobie, nie sprzyja do zmniejszenia obrzęku.

fizjologicznej szybkość płynów 2 litrów dziennie, nie należy do sztucznego zmniejszenia objętości.

Jeśli ciśnienie krwi nawet w kontekście terapii przez długi czas nie wróci do normy, oczywiście, należy zasięgnąć porady lekarza. Jeśli lekarz zaleca leczenie w warunkach szpitalnych, konieczne jest porozumienie co do niesamowitej obciążenia mięśnia sercowego musi być usunięty i może wybrać nowego schematu leczenia.

głównym wskaźnikiem pogorszenia nadciśnieniem tętniczym – często dłuższy kryzysowych nadciśnieniem sama kwota jest podstawą odnosi się do pielęgnacji pacjentów szpitali.

Wielu pacjentów próbować opóźnić ten moment, co może prowadzić do nieodwracalnych skutków – gwałtowny wzrost niewydolności serca, udaru.

, aby określić stan pogorszył się lub nie w przebiegu procesu nadciśnienia, można wykonać następujące badania, podanych w tabeli.

Określenie degradacji

częstotliwość kryzysowych, 1-2 razy na tydzień

Podczas długotrwałych kryzysów – kilka dni

dużej liczby ciśnienia tętniczego – przekraczających 180 mm, PT. v.

Ciągłe bóle głowy, uczucie /><br ciężkości w głowie

Zamieszanie
słaba koncentracja

ogólne osłabienie, zmęczenie, ograniczenie aktywności fizycznej

bicie serca, nieregularne serce

dusznośćka, nocny kaszel

Łatwy osłabienie w ramionach (zmniejszenie siły)

obrzęk twarzy, rąk i stóp

Wypełnij w tabeli, można obliczyć procent pogorszeniem stanu, w oparciu o fakt, że 100% jest obecność wszystkich 11 znaków.

Produkowane liczyć? I to nie powód, aby denerwować, trzeba działać, aby zobaczyć się z lekarzem, nie zaprzecza możliwości i wymaga leczenia szpitalnego.

Tradycyjnie, wszystko cierpi na nadciśnienie wskazówek:
• Należy regularnie sprawdzać ciśnienie krwi;
• podjąć przepisanych przez lekarza leczenia;
• monitorowanie ilości spożycia soli, spróbuj zastąpić go z ziół i przypraw, ograniczyć ilość soli, aby dodać do naczynia już przy stole, unikać jedzenia solone ryby, grzyby, chipsy, solone orzechy, majonez, kiełbaski i tak dalej d;..
• kontrolować swoją wagę ciała, to pomoże Ci utrzymać ciśnienie krwi optymalna ram;
jeść więcej owoców i warzyw – są bogate w wapń, który pomaga obniżyć ciśnienie krwi;
• wyklucza przyjmowania napojów alkoholowych, ponieważ alkohol powoduje wzrost ciśnienia krwi;
• rzucić palenie, jeśli to możliwe, lub zmniejszyć liczbę wypalanych dziennie papierosów ;
• unikać stresu i nauczyć się zrelaksować, stale prowadzić szkolenia stabilność psychiczną;
• zwiększenie aktywności fizycznej – to pomoże Ci przezwyciężyć stres, nie zapominaj o aktywności na świeżym powietrzu, chodzić na koncerty, do teatru i tak dalej. np.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Przeczytaj artykuł -   Pod jaką presją występują nudności

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )
ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca