Poranne ćwiczenia z nadciśnieniem tętniczym

Terapia

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Ćwiczenia w nadciśnieniu: możliwość i konieczność

Nadciśnienie tętnicze, stała się plagą naszych czasów, nie jest obcy dla większości naszych obywateli, a jedynie na właścicieli nadwagą to – niemal stałym towarzyszem! I nie jest uzasadniony „wymówka” jakiejkolwiek aktywności fizycznej, ponieważ często słyszał od dzieciństwa: „Idź się położyć, masz ciśnienie!”, Który jest używany przez naszych rodziców, dziadków wysokie ciśnienie krwi, do kuchni, aby oddawać nam kolejną porcję ciasta domowej roboty. Mogę powiedzieć kilka przesadzone, ale większość z nas mieli dość stabilne błędne przekonanie, że wysokie ciśnienie krwi – jest wezwaniem wyrok, a osoba z tej diagnozy trzeba uzyskać dużo odpoczynku i lepiej jak czas w pozycji poziomej. Oczywiście, nie na aktywność nadciśnieniową – w upalne lato kopać w ogrodzie, ale nie ogranicza aktywności fizycznej nie jest wart

!

Statystyki nieubłagane: jest z chorobą sercowo-naczyniową rocznie zabija więcej ludzi w ogóle, a nadciśnienie, ze wszystkimi jej powikłań (najbardziej niebezpieczne – zawał mięśnia sercowego i udar) sprawia, że ​​to smutne statystyki zupełnie nieskromnie wkład. Dlatego leczenie nadciśnienia płacą tyle uwagi, a jeden z boków tej terapii – fizjoterapia – program ćwiczeń i ćwiczeń, wraz z postępowania dietetycznego dla nadciśnienia, specjalnie zaprojektowane dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. To jest prawidłowa aktywność fizyczna będzie uzupełnienie leczenia i osiągnięcia głównego celu – aby zwiększyć wytrzymałość fizyczną pacjenta, jego odporność na stres fizyczny. I odpowiednie ćwiczenia dają nam premię – utrata masy ciała! To z kolei prowadzi do obniżenia i stabilizacji wysokim ciśnieniem, normalizacja częstości rytmu serca (szczególnie u pacjentów z kołataniem serca), wspomaga mięsień sercowy, pozwala aktywować własne BOrganizmów macierzystych w celu utrzymania ciśnienia na normalnym poziomie.

Oczywiście, na każdym etapie choroby zapewnia własny system treningowy. I optymalnie, jeśli zestaw ćwiczeń można wybrać lekarza fizykoterapii, a kilka lekcji będzie przechodzić przez instruktora! Ale warto pamiętać, niektóre przepisy ogólne:

      

  • podczas nadciśnieniem gimnastyki kryzys nie pokazano, wskazane jest reszta łoża;
  •   

  • nie radzi sobie z numerami ciśnienia tętniczego powyżej 180/110 mm Hg niewydolność serca i zjawiska drugiego etapu (obrzęk, ciągnąc w prawym górnym kwadrancie ból, itd.) i powyżej;
  •   

  • , aby wejść ćwiczenie powinno być stopniowe jako normalizację ciśnienia.

W pierwszej fazie choroby, gdy nie ma uszkodzenia narządów docelowych (naczynia nerek, oczu, mięśnia sercowego), fizjoterapia głównie realizuje cel prewencyjny – zapobieganie progresji choroby. Dozwolone wszelkie ćwiczenia przez 20-30 minut kompleks średnio 3-4 razy w tygodniu, które mogą być uzupełniane przez pływanie, tenis, jazda na nartach, biegania.

W drugim etapie istnieją ograniczenia i opracować program treningowy w oparciu o stan pacjenta i obecności powikłań. W pierwszym tygodniu zajęć pacjent dostosować się do wysiłku fizycznego – ćwiczenia powinny być wykonywane w wolnym tempie, całkowity czas trwania szkolenia – 20-25 minut na każdej pozycji – 4-6 powtórzeń. Przeprowadzone ćwiczenia poranne 10-12 prostych ćwiczeń dla wszystkich grup mięśni (stretching, huśtawki ramiona i nogi, obraca (ale nie obrotów!) WC), można wykonywać na siłowni (chodzenie na bieżni w symulatorze powolne tempo i elipsoidy (chodzenie). w kolejnych dniach można stopniowo zwiększać obciążenie – zwiększenie czasu trwania zatrudnienia najpierw do 40, a następnie do 60 minut jest możliwe zwiększenie zakresu ruchu, ich złożoność, liczbę powtórzeń -. ​​10-15, do wykonywania rozciągania (ile nie ma przeciwwskazań), wzmacniając swoją ulubioną kontrolę dźwięku neniya płacąc extIman Elementy z obciążnikami (hantlami – 0,5-3 kg kulki medycznych). Dozowane walking (w tym symulatory), w zależności od dokumentacji medycznej pacjenta może być zwiększona do 3, a nawet do 8 km.

Trzecia nadciśnienie etap zakłada obecność poważnych powikłań (zawał serca, udar mózgu, znaczne zaburzenia czynności nerek), więc wszelkie ćwiczenia powinny być ściśle monitorowane przez lekarza prowadzącego. Właściwie wszystkie ćwiczenia oraz fakt wprowadzenia aktywnej edukacji fizycznej w życiu nadciśnieniową na dowolnym etapie, to powinny być uzgodnione z lekarzem, a program szkolenia powinny być zindywidualizowane. Ta rada przyjaciele i sąsiedzi nie pomogą – że im doradzał, nie można całkowicie dopasować

!

Tak, jak wybrać najlepszą formę ćwiczeń na nadciśnienie? Od klasycznych ćwiczeń aerobowych (wszystkie rodzaje aerobiku, jazdy na rowerze, tai-Bo, itd.) Powinny być opuszczone. Warto również wykluczyć skoki. Jednakże, łagodne ćwiczenia tlenowej jest całkowicie dopuszczalne, – jest to korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i rozwija wytrzymałość. Korzystnie akvaerobika i pływanie w spokojnym tempie, walking, trening na rowerze stacjonarnym lub na rowerze (nie na prędkości, oczywiście), zimą – na nartach i łyżwach. Oczywiście, możliwości zatrudnienia w grupie i klasie aerobiku, ale nie dla tych nowych do centrum fitness, a nie w grupie „Zaawansowane” zaangażowanego! Byłoby dobrze, aby znaleźć klub fitness, gdzie istnieje specjalna grupa odnowy biologicznej! Należy również pamiętać, że przed rozpoczęciem jakichkolwiek zajęcia trzeba dobrze rozgrzać do naczyń rozszerzyły się, a jego serce stało się łatwiejsze do sączyć krew.

Nikt nie jest zakazane od angażowania się w treningu siłowego i symulatorów sportowych, jednak w sprawowaniu władzy jest lepiej unikać dużą skalę. Wybierz lekkie, ale duża ilość powtórzeń. Unikać ćwiczeń, które przeciążony obręczy barkowej, a jeśli ramiona podnoszenia powyżej ramion, powoli i ostrożnie. Ponadto, nie jest konieczne, aby wybrać szkoleniowców i ćwiczenia,gdzie nogi wydawały się nad głową, a nie jest konieczne przeprowadzenie ćwiczeń z odrzuconą do tyłu, a jego głowa w dół.

Unikaj ćwiczeń związanych z oddechu, płuc hiperwentylacji. Nie zaleca się do nadciśnienia i oksisayz Bodyflex, ale joga, pilates i rozciąganie są dopuszczalne! Nawiasem mówiąc, miłośnicy jogi luck więcej niż inni – wykonując pewne asany mogą kontrolować ciśnienie krwi! W tej kwestii nawet prowadzone różne badania, które zbadał skuteczność różnych terapiach przeznaczonych do pracy z umysłem i ciałem, w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Stwierdzono, że joga ma najwyższy efekt terapeutyczny, ponieważ głównym skutkiem praktyce – świadomości uspokojenia i odprężenia całego organizmu. Nawiasem mówiąc, regularna medytacja może znacząco obniżyć ciśnienie krwi. Ale nawet w praktyce jogi ma swoje ograniczenia: niektóre pozycje wymagają silnego elektryczności statycznej i może powodować wzrost ciśnienia. Z tego powodu najlepiej jest zrezygnować z salda na dłoni, jak również większość odwróconych pozycjach, gdzie krew napływa do głowy wiele.

Jeśli dopiero zaczynasz klas (po długiej przerwie), nawet w przypadku dużego doświadczenia poprzedniej aktywności fizycznej, wprowadź powoli w procesie szkoleniowym. W początkowej fazie może być przedłużony przez 3-4 miesięcy w trybie treningu – trzy treningi w tygodniu. Podczas lekcji lepiej zrezygnować trening interwałowy na rzecz zwykłego wzoru: zgłosić-odpoczynek, ponieważ potrzeba czasu, aby prawidłowo zregenerować.

Podczas treningu od czasu do czasu sprawdzić swój status: czy gładka i uspokoić oddech, jeśli są wygodne, jaki kolor (nie ma czerwienie). W razie złego samopoczucia, zasięgnąć porady lekarza i poprosić ich, aby zmierzyć ciśnienie krwi i tętno.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )
ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca