Psychosomatyka nadciśnienia i wysokiego ciśnienia krwi

Według wielu lekarzy i psychologów psychosomatyka nadciśnienia pozwala rozpoznać prawdziwe przyczyny wysokiego ciśnienia krwi u ludzi.

Oprócz faktu, że przyczyną nadciśnienia mogą być czynniki fizyczne, ciśnienie krwi może wzrosnąć z przyczyn psychologicznych. Ciągle ukrywając agresję, tłumiąc emocje, lęki i wewnętrzne napięcie, osoba w jakiś sposób staje się nadciśnieniem.

Dokładne przyczyny rozwoju nadciśnienia tętniczego nie są jeszcze znane medycynie. Naukowcy twierdzą, że taka choroba jest wieloczynnikowa, ponieważ może wystąpić zarówno z powodu dziedzicznej predyspozycji, jak i z powodu warunków środowiskowych, które są niepożądane dla człowieka.

Szczególną rolę w patogenezie nadciśnienia tętniczego mają czynniki psychoemocjonalne, ponieważ wiele chorób rozwija się właśnie na tle nerwowym. Ciśnienie krwi wzrasta wraz z fizycznym lub emocjonalnym przeciążeniem.

Zatem ciało protestuje przeciwko dużemu obciążeniu, które jest na niego nakładane, informuje o wyczerpaniu układu nerwowego, na tym tle często występuje zwiększona presja podczas stresu.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Psychosomatyka nadciśnienia

Naukowcy od dawna zwracają uwagę na psychopatyczną naturę nadciśnienia. Wielu lekarzy rozumie, jak ważne jest zapewnienie pomocy psychologicznej pacjentowi z wysokim ciśnieniem krwi.

Oprócz leczenia uzależnień od narkotyków ważne jest ustalenie, czy dana osoba ma jakiekolwiek problemy z osobowością, dowiedzieć się, co może jej niepokoić i jakie czynniki uniemożliwiają normalne funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Do najbardziej charakterystycznych czynników psychologicznych, któreTe, które prowadzą do pojawienia się nadciśnienia, mogą obejmować:

    

 • nadmierny niepokój;
 •   

 • Przewlekły stan depresyjny;
 •   

 • Zwiększona drażliwość emocjonalna;
 •   

 • Niezdolność do relaksu po stresujących sytuacjach;
 •   

 • Występowanie pesymizmu;
 •   

 • Uzależnienie od innych osób;
 •   

 • Niepoprawna ocena własnych możliwości i chęć osiągnięcia w jakikolwiek sposób;
 •   

 • Wysokie wymagania wobec siebie i innych;
 •   

 • Ciasny stan, obecność nieodpowiedniej skromności i nieśmiałości;
 •   

 • Wygląd agresywności;
 •   

 • Częsta drażliwość;
 •   

 • Predyspozycje do temperamentu;
 •   

 • Nadmierna chęć do pracy.

Duchowe problemy psychologiczne, które zwiększają ciśnienie krwi, obejmują niezdolność do kochania siebie i innych, niemożność wybaczenia, kontrolowania osobistych uczuć i myśli.

Presję nasila także nieszczery ludzie, którzy zapomnieli, jak doświadczać radości lub ci, którzy idealizują się i cenią własne ambicje.

Przejaw gniewu, wrogości i drażliwości

W 1970 r. amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie, które wykazało, że ludzie podatni na częsty gniew, drażliwość, konflikt własny, tłumienie zewnętrznych emocji najczęściej cierpią na nadciśnienie.

    

 1. Tacy ludzie z reguły obawiają się, że stracą przychylność innych, dlatego starają się wszelkimi sposobami kontrolować przejawy osobistej wrogości. Poczucie agresywności zawsze towarzyszy poczuciu zależności od pewnych znaczących osób.
 2.   

 3. Jeszcze w dzieciństwie tacy ludzie często doświadczają gniewu, są stale rozdrażnieni i przejawiają agresję. Dziecko rozumie, że z tego powodu może stracić lokalizację krewnych i krewnych, dlatego zaczyna kontrolować siebie i ukrywaćnegatywne uczucia.
 4.   

 5. Jeśli w dzieciństwie osoba z natury wie, jak otwarcie wyrażać agresywne uczucia, to im starszy, tym bardziej tłumi emocje. To z kolei prowadzi do kumulacji wściekłości i przewlekłego wzrostu ciśnienia krwi.

Przejaw wewnętrznego napięcia, nadmiernego ograniczenia i uporu

Z wewnętrznym stresem, powściągliwością, uporem, prostotą, sztywnością i kategorycznością, osoba staje się podatna na nadciśnienie. / p>

Przeczytaj artykuł -   Monitorowanie EKG metodą Holtera pod kątem nadciśnienia

Według obserwacji naukowców pacjenci z nadciśnieniem tętniczym są zwykle zrównoważonymi, uprzejmymi ludźmi, którzy łatwo dogadują się ze społeczeństwem. Tymczasem takie osoby najczęściej próbują stłumić agresję, wywołując wysokie ciśnienie krwi.

    

 • Nawet u dzieci predysponowanych do nadciśnienia można wykryć charakterystyczne cechy. Jest to umiejętność samodzielnego radzenia sobie, a nie zdolność szybkiego dostosowywania się do nieznanego otoczenia. To z kolei wpada w niepewność i nieśmiałość.
 •   

 • W przyszłości takie dzieci stają się powściągliwe, celowe, bezpośrednie, kategoryczne w swoich osądach, wiążące, oparte na zasadach i nieco sztywne. Zawsze trudno jest im podejmować kompromisowe decyzje. W niektórych przypadkach takie cechy charakteru mogą maskować się jako lęk i podejrzliwość.
 •   

 • Niektórzy ludzie mają bezpośredniość, tajemnicę, powściągliwość, upór, niezadowolenie z siebie i innych, chroniczne napięcie neuropsychiczne, któremu towarzyszą takie cechy, jak rozwaga, hipokryzja i oszustwo.

Rosyjski psycholog Raikovsky w swoim badaniu eksperymentalnej psychologii emocji opisał wyniki analizy odpowiedzi 68 pacjentów z nadciśnieniem tętniczym.

Opisałci ludzie są uprzejmi, zrównoważeni, przychylnie nastawieni do ludzi, którzy tłumią silną i głęboką agresję. Według psychologa wszyscy ci ludzie odczuwają gniew, gniew, urazę, nienawiść, wrogość, mają roszczenia do swojego życia i innych, ale boją się takich uczuć i starannie je ukrywają.

Manifestacja strachu i niepokoju

Często psychosomatyczny powód wzrostu ciśnienia krwi jest ukryty w strachu, lęku i nadmiernym lęku. Taka osoba z reguły jest niestabilna emocjonalnie i lubi napady złości.

    

 1. Z gniewem i strachem współczulny układ nerwowy jest podekscytowany, hormony stresu są podwyższone, co powoduje, że osoba ma wysokie ciśnienie krwi. W przypadku ciągłego manifestowania takich emocji emocjonalnych rozwija się przewlekłe nadciśnienie.
 2.   

 3. Podobnie, nadciśnienie daje się odczuć, gdy ktoś nieustannie stara się dochodzić siebie, szuka uznania od innych, a jednocześnie boi się trudności i wątpliwości, że nie będzie w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.
 4.   

 5. Ludzie ambitni i aspirujący do rywalizacji zwykle mają wątpliwości, wrażliwość i silną wrażliwość na krytykę.

Obecność chronicznego braku czasu

Jeśli dana osoba pracuje non-stop i chce mieć 25 godzin dziennie, najprawdopodobniej wie z pierwszej ręki o skokach ciśnienia krwi. Z chronicznym brakiem czasu, nieukończeniem pracy w wyznaczonym terminie, powstaje poczucie niższości. Tacy ludzie często czują się wadliwie.

Jeśli spojrzysz na nadciśnienie, są to typowi ludzie, zewnętrznie powściągliwi, sprawni fizycznie, ale skłonni do samodzielnego wykonania wszystkich zaplanowanych zadań. Ogólnie jest towarzyskiPrzyjazna i przyjazna osoba, ale nieco powściągliwa i napięta ze względu na fakt, że stale musi powstrzymywać gniew, drażliwość i wrogość. To z kolei generuje niepokój, strach, lęk, presję czasu.

Tacy ludzie cierpią na głęboko zakorzenione w nich poczucie niższości, często patologicznie zależne i współzależne od innych. Doświadczają przewlekłego stresu psychicznego, dlatego adrenalina zaczyna się wyróżniać, pojawiają się skurcze naczyń krwionośnych i wysokie ciśnienie krwi.

Stąd pochodzi strach i inne silne emocje, które pobudzają współczulny układ nerwowy. Jeśli nie zwrócisz uwagi na siebie i nie zrozumiesz swoich uczuć w odpowiednim czasie, nadciśnienie stanie się chroniczne, w którym to przypadku bardzo trudno będzie wyleczyć chorobę.

Jak radzić sobie z nadciśnieniem tętniczym zgodnie z metodą Louise Hay

Według psychologa Louise Hay głównym powodem rozwoju nadciśnienia tętniczego jest pojawienie się problemów emocjonalnych, których dana osoba nie mogła zrozumieć.

    

 • Krew przepływająca przez naczynia krwionośne jest symbolem radości i miłości życia. Kiedy człowiek nie doświadcza pozytywnych emocji, w jego duszy i ciele powstaje stagnacja. Życie takich ludzi wydaje się szare, nie przynosi nowych wrażeń.
 •   

 • Ponadto ważnym powodem jest jakakolwiek trauma psychoemocjonalna, która nie pozwala ci w pełni żyć, spełniać swoich pragnień i podążać za pomysłami. Tacy ludzie zawsze mają wrażenie, że życie niczego nie zmienia, chociaż wydarzenia się zmieniają i są aktualizowane codziennie.
 •   

 • Okres kryzysu wieku średniego, kiedy przemyśla swoje życie, jest uważany za szczególnie niebezpieczny dla osoby. Często w tym wieku ludzie ogarnia ciężka depresja.
Przeczytaj artykuł -   Zarządzanie kryzysowe nadciśnieniowe - standardy leczenia

Według Louise Hay, tak żeJeśli zwiększona presja ulegnie normalizacji, a choroba zniknie, musisz ponownie rozważyć swoje poglądy na życie i skierować swoją uwagę z negatywnych emocji na pozytywne wyobrażenia o otaczającym cię świecie. Musisz nauczyć się widzieć radość we wszystkim, co cię otacza.

W tym ważne jest, aby wybaczyć wszystkie wcześniejsze żale i wyrazić je z radością, czując, że doskonałe życie zaczyna królować w duszy. Każdego ranka, budząc się, musisz dziękować życiu za zdrowie, możliwość bycia na tym świecie, chodzenia, zobaczenia, słyszenia i robienia wszystkiego, co może być dla kogoś niedostępne. Musisz zrozumieć, że to prawdziwe szczęście, musisz o tym często rozmawiać.

Każdego dnia musisz spotykać się z osobami, które są naprawdę drogie i bliskie, rób to, co kochasz, usuwając wszystkie pozornie pilne rzeczy na później. Okresowo musisz dać ciału odpocząć od pracy, w tym celu warto wziąć urlop lub przynajmniej jeden dzień wolny.

Musisz spać co najmniej osiem godzin dziennie. W przypadku poważnych problemów psycho-emocjonalnych należy je natychmiast rozwiązać, zwracając się do psychologa. Aby zrozumieć, o czym dokładnie marzy dana osoba, możesz wziąć papier za pomocą pióra i zrobić listę życzeń. Najważniejsze podczas kompilacji jest zwrócenie uwagi na fakt, że wśród pragnień nie ma wymagań podyktowanych przez innych ludzi.

Według Louise Hay, aby naprawdę uszczęśliwić osobę, można spełnić tylko własne marzenia. Interesujące wideo w tym artykule opowie o związku między psychologią a większością naszych chorób.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )