Puer z nadciśnieniem tętniczym

Puer – legendarny chiński herbata. Niektóre rodzaje Puer zadeklarowana własność narodową i zakazane być eksportowane z Chińskiej Republiki Ludowej. Uważa się, że sposób herbata każdy człowiek prędzej czy później prowadzi do herbaty Puer.
Najważniejszą rzeczą Puer zebraliśmy tutaj.

1. Gdy plantatorów rodziny chińskiej prowincji Yunnan urodziła dziecko, które w tym roku rodzice są ułożone do przechowywania i jeden placek Puer. Tak więc, gdy dziecko rosło i szło do zawarcia małżeństwa (lub zawarcia małżeństwa), a następnie pieniądze ze sprzedaży starego herbatę, powinna być na tyle na wesele.

Obecnie wielu Chińczyków, zamiast inwestować pieniądze w banku, kupić Puer, cena, która co roku rośnie szybciej niż odsetek od lokat bankowych.

2. Herbata, które zwykliśmy nazywać czarny w Chinach jest uważana tylko czerwony bo naprawdę czarna herbata – Puer to.

Nazwa herbaty dostał tytuł Puer County, które tradycyjnie były przyniósł herbatę z całego województwa do sprzedaży na rynku lokalnym. Obecnie Yun Nan ( „Southern Chmura„), prowincji w południowych Chinach, istnieje kilka setki dużych i małych zakładach i fabrykach, które produkują herbaty najwyższej jakości.

3. Istnieją dwa rodzaje Pu-erh: Shen Shu. I obaj rosnąć w jednym miejscu, i przetwarzać je za pomocą tych samych surowców. Ale smak, kolor i aromat, są całkowicie odmienne. Cała materia w technologii

4. Kolor. Sheng Pu-erh – lekki i Shu Puer – ciemne. Jest to łatwe do określenia, które Puer trzymasz w dłoniach: wystarczy spojrzeć na jego kolor. W Shen Pu-erh odchodzi z zielonkawym odcieniem lub „brązowo-zielonego” koloru. I Shu Puer są ciemnobrązowe lub prawie czarne.

To samo z infuzyjnej parzonej herbaty. Sheng Pu-erh daje światło, przezroczyste nalewki, Shu Puer – ciemnego, gęstego, nieprzezroczyste.

5. Smaki tych dwóch rodzajów Pu-erh, TOORóżnią się one dość mocno. Sheng Pu-erh ma niepowtarzalny smak, w którym nie jest kwaśny i słodki posmak lekko, czasem wyraźnie poczuła smak suszonych śliwek. Jeśli Shen Pu-erh herbata pozostawia na prześwietlić, rozpocznie się gorzki smak znacząco. Shu Puer smaku cięższy, ale bardziej miękkie. On nie jest kwaśny lub gorzki, to nie jest bardzo słodki. Charakteryzuje się pewną „Chocolate».

6. Shen – „świeże”, „surowy” Puer długa fermentacja. Jest najstarszym herbata. Historia Shen Pu-erh ma ponad 700 lat. Smak tej herbaty jest obecny bogata paleta zapachów: rodzynki, lasy, daty, lekką mgłę … Odmiana skutki tej herbaty jest naprawdę zadziwiająca. Sheng Pu-erh może łagodzić nastrój, ciepłe i dają słodkości w całym organizmie.

Shu Pu-erh jest wykonana w ramach przyspieszonej fermentacji technologii, która została opracowana w latach 70-tych 20 wieku. W tej technologii, zebrane liście herbaty ułożone w dużych stosach, wlać trochę wody i przykryć ściereczką. W takich stert liści szybko zaczynają fermentować. W zależności od różnych czynników, w tym proces trwa od 40 do 120 dni. Następnie liście były suszone i sprzedawany w postaci sypkiej, albo prasować w różnych kształtach. W przeciwieństwie Sheng Puer, co jest rzadkością w postaci sypkiej (wild Shen), Shu Puer temat zarówno prasowane i luźne jeden.

7. W Rosji puerny szum zrodził wiele mitów. Należy rozwiać przynajmniej najczęściej.

Po pierwsze, herbata nie jest zakopany w ziemi do przechowywania. Ziemisty smak i smak herbaty jest związane z młodzieżą; wieku herbata z tego „na mokro” na zewnątrz.

Po drugie, obsesja wieku Pu-erh. Przy wyborze polegać tylko na swoich uczuć: albo chcesz Puer czy nie. I nie jest to absolutnie konieczne, że dwadzieścia Shu Puer wydają się bardziej kolorowe smak i aromat niż młodzi.

8. Podobnie jak większość chińskich herbat Pu-erh można przygotować na dwa sposoby: jest to możliwe, aby przez cieśninę i mogą być gotowane.

Najprostszy sposób:

w 150 ml wody ma niewielki herbaty dociskowego. Zagotować wodę, ale nie pozwól, by kipieć. Jak tylko w górnej części dużych pęcherzyków, a następnie wyłączyć i zdjąć z ognia. Temperatura warzenia od około 95 stopni, to po gotowaniu oczekiwania przez około minutę. Wlej wodę do zbiornika, który już leży herbatę i natychmiast wlać. Pozwoli to usunąć zapach i smak wilgoci. ponownie napełnić pojemnik z ciepłą wodą i zamknąć pokrywę. Po upływie 10 minut, odsączyć infuzji w innym kielicha bo lepiej jest użyć filtru. Herbata jest gotowa, cieszyć się smakiem i aromatem świeżo przygotowanej herbaty.

Przeczytaj artykuł -   15 produktów, które mogą obniżyć wysokie ciśnienie krwi

zaparzania Cieśnina

Z dachówka Puer noża osobnej kartce wielkości 2? 3 cm (lub wziąć szczyptę luzem). Do „ożywienia” i wyczyścić herbatę, umieścić go w zimnej wodzie, aż ogrzewanym kotle. Jest również możliwe, aby wypełnić suchą Puer gorącej wody, a następnie wlać. Pierwszy spawanie i Shen Shu Puer inaczej. Shen zachowuje się jak zielona herbata – szybko parzona, Shu Puer nie lubi zamieszania jest to możliwe, aby dłużej. Wysokiej jakości pu-erh może wytrzymać do 15 zavarok.

gotowanie Klasyczny, starożytny sposób przygotowania sprężonego herbat

Najbardziej spektakularny Puer gotowanie w garnku szkła, kiedy można oglądać scenę ogrzewania wody oraz zachowanie liści herbacianych. W etapie „kraba oka” (małych pęcherzyków rośnie od dołu), spuścić wodę z kubka czajnik i kontynuować ogrzewanie. W temperaturze wrzenia (ten etap jest zwany „szum wiatru w sosny”), wlać do wody z powrotem. W ten sposób woda jest odmłodzona i przygotowuje się na herbatę. Po ponownym wrzenia kocioł jest usuwany z ciepła i szybko mieszano, aby utworzyć ścieżki. Wstępnie namoczone w zimnej erh wody wprowadza się do wody i podawać przez 10 -20 minut.

Pu-erh ma bardzo silny zapach i bogate kolorem, tak, że nie jest zalecane jej warzenia do filiżanki gliny; każda inna herbata, parzona po, będzie podobny do Pu-erh. Kolor jest bogatyherbaty będzie wyglądać pięknie w naczynia ze szkła lub porcelany. Wysokiej jakości Pu-erh mogą być warzone kilka razy tak, że wskazane jest, aby stosować niewielką czajnika (100? 200 ml) i miseczki.

9. Pu-erh ma konkurencji na lecznicze właściwości wielu naukowców nawet nazwać to herbata odchudzanie i urody. Puer w połowie drugiego tysiąclecia pne, stosowany w celach leczniczych, a dopiero po wielu wiekach ta herbata była używana jako napój do codziennego użytku. W Chinach, Pu-erh otrzymał bardzo obiecującą nazwę – „Lekarstwo na siedmiu chorób” Przynosi zgromadzone szkodliwych substancji z organizmu, „czyszczenie” krew, wątrobę, obniża poziom cholesterolu we krwi.

dochodzenie do ujawnienia wyników stosowania Pu-erh zostały przeprowadzone w wielu krajach do czynienia z nadwagą. W jednym z eksperymentów stwierdzono, że podczas korzystania Shu Puer ciężar uczestników eksperymentu zmniejszył się o 7 kilogramów miesięcznie. Na podstawie korzystnych wyników eksperymentu, dietetycy z różnych krajów zaczęli aktywnie obejmują pu-erh w diecie chcąc pozbyć się nadwagi.

10. Jeśli inne rodzaje herbaty ostatecznie tracą swoją moc, właściwości Puer gdy odpowiednio przechowywane, a wręcz przeciwnie, ulepszona. Herbata zdawała się zawrzeć sojusz z twórczego czasu. Pu-erh jest bardzo silnie katalizuje swój potencjał: kto chce iść spać – zastój, ten, który musi się obudzić, – cheer.

Nowoczesna technologia przetwarzania herbata “Puer”

Zapoznanie się z procesem przetwarzania herbaty „Puer”, możemy z całą pewnością powiedzieć, że każdy pojedynczy okres historycznych metod uprawy i przetwarzania ich różnych, nie podobny do siebie, cech herbaty.

Herbata „Puer”, a tym samym ma ponad 1700 lat, podczas których herbat technologię przetwarzania inaczej zmienione i poprawione. Tak więc, w czasie herbaty Tang „Puer” cieszył się największą popularnością. sUCzasy nskie czasach dynastii Yuan Mongołów (1279-1368) Sposób wytwarzania herbaty, ze względu na brak jakiejkolwiek wzmianki o niej najwyraźniej zawieszona. Ponadto, w szczególności rozprzestrzeniania Mińsk czasie zaczyna nabywać tych form przetwarzania herbaty „Puer”, w postaci ciała stałego formowania, gdy herbata sprasowano w dużych płaskich okrągłych ciastek. W czasach dynastii Qing produkcji herbaty „Puer” osiąga swój szczyt, a wreszcie, podczas Chińskiej Republiki Ludowej, ten rodzaj herbaty staje się jednym z głównych elementów handlu zarówno w kraju jak i za granicą.

W 1970 roku, ze względu na intensyfikację procesów gospodarczych w Chinach, herbata, „Puer” zaczęła zdobywać coraz większą popularność. W związku z tym, producenci prowincji Yunnan, specjalizującą się w produkcji i dystrybucji herbaty, wraz z innymi odmianami stali przywrócić starą technologię do produkcji herbaty „Puer”. Odzyskane tajemnice stosować przed powodzeniem uzupełnione nowego wyposażenia technicznego fabryki, wyniki nowych badań, co z kolei otworzy nową erę w historii uprawy, przetwarzania, przechowywania i obrotu herbaty „Puer”.
Lecznicze właściwości herbaty „Puer „

Przeczytaj artykuł -   Ciężkie nadciśnienie tętnicze, trzeci stopień choroby - objawy i leczenie

fermentowanej herbaty „Puer” charakteryzuje się następującymi właściwościami terapeutycznymi. Badania herbata „Puer”, mające na celu wyjaśnienie jego przydatnych cech wykazała, że:

Herbata „Puer” pomaga w utracie wagi i leczenia otyłości.

herbata „Puer obniża ciśnienie krwi, zapobiega powstawaniu odkładanie się tłuszczu i normalizuje naczyń krwionośnych.

herbata “Puer” zapobiega powstawaniu raka.

Herbata “Puer” chroni zęby.

Herbata “Puer” wzmacnia i chroni żołądek.

Puer – kontr

herbata chińska Pu-erh ma dwa przeciwwskazania, które są ze sobą ściśle powiązane ze sobą.

Po pierwsze, ludzie ze skrajnej wrażliwości na kofeinę powinny uważać, aby konsumować Puer, drugi w ciężkim „puerschikov” może kofeinomania lub uzależnienie od kofeiny. Według amerykańskich naukowców, mniej niż 3% ludzi posiada indywidualny nietolerancji na kofeinę. Główne objawy – człowiek manifestuje drażliwość, niepokój, podniecenie, kołatanie serca, bezsenność, nadmierna, migrena. Czasem przejawia objawy wegetatywne-naczyniowego choroby: Burning uszu i twarzy, kończyn i zimnych stóp.

Po zidentyfikowaniu takiej nietolerancji, to lepiej zrezygnować z picia herbaty lub pije bardzo slabozavarennogo czarnej herbaty, ponieważ różni się ona umiarkowany wpływ na organizm.

bardzo ostrożnie odnosić się do dobrego wykorzystania na wszelkich chorób, które występują w ciężkim
Istnieje również następujące ograniczenia na mocnej herbaty :.

1) wrzód żołądka;
2) nadciśnienie tętnicze;
3) wysoka temperatura;
4) choroby nerek;
5) ciąża zatrucie;
6) psychastenia, drażliwość, bezsenność;
7) jaskrę.

Ciało małych dzieci są bardzo otwarci na ekscytujące działania herbaty, zaleca się, aby nie dać herbatę do dzieci w wieku do 10-12 lat. Według brytyjskich naukowców około 30% ludzi, którzy regularnie spożywają napoje zawierające kofeinę są kofeinomanami. Kofeinoman – osoba uzależniona od kofeiny poziomach fizjologicznych i psychologicznych. Należy zauważyć, że stosunek „kawa” i „chaemanov” wśród kofeinistov 80:20. Jeśli pozbawić źródło kofeiny kochanka kawy, to może być następujących objawów: destabilizacji psycho-emocjonalny stan (agresywność, drażliwość, lub odwrotnie, depresja, zmęczenie, płaczliwość), naruszeniem snu, zaburzeń trawiennych, migreny, itd. W przypadku wystąpienia takich objawów, należy starannie rozważyć przeciwwskazania do korzystania z herbatą.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )
ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca