Mapa strony Polityka prywatności

Punkty obniżające ciśnienie krwi – akupunktura nadciśnienia

Wpływ na punkty akupunktury w celu zmniejszenia nacisku odbywa się poprzez naciskanie palcem wskazującym dłoni ruchem obrotowym

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą, która charakteryzuje się ciągłym wzrostem ciśnienia krwi, trudnościami w krążeniu krwi ze względu na zmniejszenie światła naczyń krwionośnych. Grupa ryzyka obejmuje nie tylko osoby starsze, ale także osoby młode.

Normalne wartości ciśnienia krwi wynoszą 120/80, a odczyty powyżej 140 wskazują na wysokie wartości.

Leczenie nadciśnienia tętniczego odbywa się za pomocą terapii farmakologicznej, medycyny alternatywnej, homeopatii, a także poprzez narażenie na punkty akupunktury.

Akupresura pomaga obniżyć ciśnienie krwi, poprawia ogólne samopoczucie pacjenta. Najczęściej wykonywany jest sekwencyjny masaż kilku grup punktów.

Warto dowiedzieć się, gdzie na ludzkim ciele są punkty obniżające ciśnienie krwi? Dowiedz się również, jak wykonywać akupresurę.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Mechanizm akupresury

Podstawą techniki wpływania na punkty akupunkturowe są idee naukowe powiązane z anatomią i cechy fizjologiczne osoby.

Dane te wyjaśniają skuteczność masażu w leczeniu i zapobieganiu nadciśnieniu.

Jeśli pacjent ma okolicę potyliczną i skroniową głowy, kołatanie serca, bezsenność, zawroty głowy są często zawroty głowy, narażenie na punkty akupunkturowe jest konieczne w celu poprawy ogólnego samopoczucia.

Leczenie wysokiego ciśnienia krwi poprzez wystawienie na określone punkty, daje natychmiastowy efekt, pomaga obniżyćnacisk na normalne wartości, ból głowy ustępuje, poprawia się stan emocjonalny pacjenta.

Główne punkty akupunktury nadciśnienia

Podstawową zasadą wykonywania techniki jest całkowity relaks i wygodna pozycja. Po ustaleniu położenia punktu z reguły przykładany jest do niego palec wskazujący, oczy są zamknięte i wykonywany jest masaż.

Kluczowe punkty dla nadciśnienia tętniczego:

Przeczytaj artykuł -   Ogniotrwałe (oporne) nadciśnienie tętnicze

    

 1. Punkt znajduje się 2 cm od tyłu linii włosów. Masować przez 5 minut przy użyciu lekkiego nacisku i ruchów obrotowych.
 2.   

 3. Kolejnym punktem jest wierzchołek stawu barkowego. W takim przypadku ktoś będzie potrzebował pomocy, ponieważ lokalizacją punktów jest prawe i lewe ramię. Wpływ na punkty odbywa się jednocześnie, wystarczy 3-5 minut.
 4.   

 5. Położenie symetrycznych punktów zwanych „źródłem bulgotania” oblicza się w następujący sposób: musisz postawić stopy na płaskiej powierzchni, dokładnie pośrodku stopy od pięty o wysokości 10 cm. Jednoczesny masaż na dwóch nogach przez 3 minuty.
 6.   

 7. Każdy punkt znajduje się z tyłu dłoni, w przestrzeniach między pierwszą i drugą kością śródręcza na wierzchołku wzniesienia. Lepszy jednoczesny masaż. Jeśli nie jest to możliwe, jest to z kolei możliwe. Wystarczy 1 minuta ekspozycji.

Leczenie nadciśnienia za pomocą punktów masażu jest przeprowadzane kilka raz dziennie Leczenie w ten sposób nie anuluje terapii lekowej.

Możliwe jest ograniczenie przyjmowania leków tylko w tych przypadkach, gdy ciśnienie zaczyna spadać. Ale kontynuuj akupresurę, aż poziomy ciśnienia krwi ustabilizują się.

Leczenie powinno odbywać się w kilku kursach, 3-4 kursy ekspozycji.

Ponadto w trakcie kursu należy monitorować wskaźniki ciśnienia krwi.

Sytuacje, w których akupresura jest zabroniona

Przed wykonaniem masażu pod wysokim ciśnieniem lekarze powinni zapoznać się z przeciwwskazaniami dotyczącymi tej procedury. Istnieją następujące przypadki, w których leczenie w ten sposób nie jest odpowiednie dla pacjenta:

    

 • Nadciśnienie typu 3, kryzys nadciśnieniowy.
 •   

 • Nowotwory onkologiczne.
 •   

 • Choroby krwi, zaburzenia jelitowe.
 •   

 • Aktywna postać gruźlicy, krosty, uszkodzenie skóry.
 •   

 • Choroby zakaźne i przenoszone drogą płciową.
 •   

 • Gorączka, ciężka cukrzyca.
 •   

 • Ostra faza zaburzeń psychicznych.

Masaż szyjki macicy

Wyróżnia się inną metodę – regularny masaż szyi. Przeprowadzono badania naukowe, które wykazały, że masaż szyi pomaga ustabilizować ciśnienie krwi:

    

 1. Chirurdzy wyznaczają specjalne połączenie między mięśniami szyi i niektórych obszarów mózgu, które kontrolują poziom ciśnienia krwi u ludzi.
 2.   

 3. Lekarze zgadzają się z informacją naukowców, że systematyczny masaż szyi pomaga zmniejszyć ciśnienie, a także zapobiega rozwojowi niebezpiecznych skutków nadciśnienia – zawału serca, udaru mózgu.
Przeczytaj artykuł -   Nadciśnienie i ciepło - podwyższone ciśnienie krwi podczas ciepła u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym

Masowanie szyi można wykonać dowolnymi pociągnięciami przez 5 minut.

Przy wysokim ciśnieniu krwi masaż należy uzupełnić o odpowiednie odżywianie, spacery na świeżym powietrzu, optymalny wysiłek fizyczny.

Jest to zestaw środków mających na celu zwalczanie choroby, które pomogą osiągnąć trwały wynik i uniknąć poważnych konsekwencji w przyszłości. och ciekaweSpecjalista od wideo w tym artykule powie ci, jak zmniejszyć nacisk.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )