Mapa strony Polityka prywatności

Rozkurczowe i skurczowo-rozkurczowe nadciśnienie tętnicze

Skurczowo-rozkurczowe nadciśnienie tętnicze ma następujące przyczyny rozwojowe: dziedziczność, obniżone napięcie naczyniowe, zmiany związane z wiekiem

Nadciśnienie tętnicze z każdym rokiem staje się coraz młodsze. Jeśli wcześniej zdiagnozowano go wyłącznie u pacjentów w podeszłym wieku, to u niewielkiego czasu obserwuje się go u młodych ludzi, a małe dzieci nie są ubezpieczone.

Nadciśnienie skurczowe charakteryzuje się znacznym wzrostem górnego ciśnienia krwi. I ten stan jest spowodowany wzrostem pojemności minutowej serca. Izolowane nadciśnienie rozkurczowe rozpoznaje się w przypadkach, gdy górna liczba jest mniejsza niż 140, a dolna większa niż 90 mmHg.

Nadciśnienie skurczowo-rozkurczowe może wystąpić i rozwijać się bez poważnych objawów, a także bez oznak uszkodzenia narządów docelowych. Nie zawsze jest możliwe zidentyfikowanie takiej choroby we wczesnych stadiach. Bardzo trudno jest odróżnić stały wzrost ciśnienia krwi od zmian krótkoterminowych.

Należy rozważyć, co powoduje ten stan i jaki obraz kliniczny obserwuje się podczas niego. Ponadto ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie leczenie poradzi sobie z sytuacją, znormalizuje ciśnienie krwi na poziomie docelowym i znacznie poprawi jakość życia pacjentów?

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Nadciśnienie skurczowo-rozkurczowe: przyczyny i objawy

Gdy mięsień sercowy kurczy się, krew jest wyrzucana do aorty, a stamtąd wchodzi do tętnic, małe naczynia i naczynia włosowate. Pierwszy wskaźnik ciśnienia krwi jest rejestrowany w momencie, gdy krew dostaje się do aorty. Drugi wskaźnik – w momencie krwimałe statki.

Odczyty ciśnienia krwi są uważane za idealne, gdy wynoszą 120/80. Jednak zwykle przyjmuje się jako normę wartości do 139/89 mm Hg, ponieważ ciśnienie jest indywidualną cechą każdej osoby i może nie różnić się znacząco, odbiegając od normy, pod warunkiem, że pacjent czuje się dobrze.

Przeczytaj artykuł -   Czy kąpiel jest przydatna w nadciśnieniu

W sytuacjach, gdy ciśnienie przekracza 140/90, diagnozuje się nadciśnienie tętnicze, a gdy górny wskaźnik jest poniżej 100, a dolny jest mniejszy niż 60, diagnozuje się niedociśnienie tętnicze.

Na podstawie informacji medycznych możemy stwierdzić, że istnieje wiele przyczyn, które prowadzą do stałego wzrostu presji. Ponadto, wyraża się szereg czynników, w wyniku których może rozwinąć się nadciśnienie tętnicze.

Istnieją następujące powody:

    

 • Dziedziczna predyspozycja. Dziedziczne nadciśnienie może rozwinąć się z powodu naruszenia przepuszczalności komórek, w wyniku czego zmienia się równowaga elektrolitowa w ciele, a także z powodu zaburzeń w nerwowym krążeniu krwi.
 •   

 • Utrata napięcia przez ściany naczyń. Z reguły w tym przypadku nadciśnienie tętnicze powstaje w wyniku związanych z wiekiem zmian w ludzkim ciele lub przyczyną jest choroba zakłócająca naturalny ton naczyń krwionośnych.
 •   

 • Zmiany związane z wiekiem prowadzą do tego, że funkcjonowanie narządów wewnętrznych i układów jest osłabione, w wyniku czego zakłócone jest pełne krążenie krwi w ludzkim ciele.

Skurczowo-rozkurczowe nadciśnienie tętnicze może być wynikiem wielu współistniejących chorób – chorób serca, cukrzycy, zmian patologicznych w nerkach i wątrobie, zaburzeń endokrynologicznych, zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Głównymi czynnikami prowadzącymi do trwałego wzrostu ciśnienia krwi są częste stresy i przeciążenie emocjonalne.

Zwykle gwałtowny wzrost ciśnienia krwi nie jest zjawiskiem natychmiastowym.e oraz wynik długotrwałego narażenia na negatywny wpływ szeregu różnych czynników. Obraz kliniczny choroby jest następujący:

    

 1. Przewlekłe zmęczenie, letarg, słabość i ogólne złe samopoczucie.
 2.   

 3. Zmniejszona zdolność do pracy, zwiększona drażliwość i drażliwość.
 4.   

 5. Zaburzenia snu mogą objawiać się uporczywą sennością lub systematyczną bezsennością.
 6.   

 7. Bóle głowy, zawroty głowy.
 8.   

 9. Szumy uszne, zaburzenia widzenia.

Z czasem dochodzi do szybkiego bicia serca i pulsu, nieuzasadnionego niepokoju i lęku. Jeśli odczuwasz takie negatywne objawy, musisz udać się do lekarza i przejść badanie.

Z reguły na początkowych etapach można wyeliminować problem z terapiami nielekowymi.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Przeczytaj artykuł -   Czynniki ryzyka nadciśnienia tętniczego

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )