Roztwór fizjologiczny i hipertoniczny

W leczeniu pacjentów z nadciśnieniem przed kryzysem lekarz ma dwa zadania:

      

  1. szybko zahamować kryzys, ponieważ zawsze istnieje ryzyko niebezpiecznych powikłań;
  2.   

  3. zapobiec występowaniu kolejnych sytuacjach kryzysowych.

Obecnie istnieje bardzo aktywnymi lekami, które mogą obniżać ciśnienie krwi w ciągu 1 do 5 minut, ale ich leczenie nie jest pozbawione ryzyka, dlatego konieczne jest, aby znać ich właściwości, skutki uboczne i specjalne odczyty.

jest kolejna grupa oznacza stopniowo postępu działanie (przez 30-60 minut).

wybór leku i sposobu podawania w zależności od szybkości, z którego pożądane jest, aby otrzymać obniżone ciśnienie krwi i oceny stanu klinicznego pacjenta, z uwzględnieniem wieku, obecności różnych miażdżycy lokalizacji, niewydolność serca, udar objawów kontaktowe. pacjentów w podeszłym wieku (zwłaszcza gdy wyjściowo hipokinetyczny typu hemodynamiki) niepożądane zbyt gwałtowny spadek ciśnienia krwi, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia niedokrwienne ważnych narządów (mózg, serce, nerki).

taktyki szybsze zmniejszenie ciśnienia krwi jest wskazane we wczesnych stadiach nadciśnienia, a także w złożonych form kryzysowych do zniesienia ostrego lewej komory serca lub niewydolności wieńcowej, encefalopatia nadciśnieniowa, lecz w takich przypadkach, bardzo uważać, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi (rozkurczowe 100-110 mm hg), ponieważ nadmierny spadek ciśnienia krwi (ponad 25%), może powodować poważne zaburzenia autoregulya mózgu obiegu-nia lub zmniejszenie kurczliwości serca.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Leczenie kryzysowych, pierwszy typ

pierwszego typu kryzysowych z wyboru dla złagodzenia dibasol podaje się dożylnie (3-5 ml 1% roztworu). Kiedy kryzys hiperkinetyczny wariant i osób w podeszłym wieku zmniejsza dibazol SERDechny emisji poprzez zmniejszenie powrotu żylnego. W późniejszych etapach nadciśnienia z hipoglikemię i eukinetic wykonaniach hemodynamiczne Dibazolum umożliwia sprawne obniża ciśnienie krwi, zmniejszając całkowity opór obwodowy. Iniekcje domięśniowe dibasol mniej skuteczne, ale może zwiększyć wydajność poprzez łączenie ich z Dibazolum seduksenom.

Przeczytaj artykuł -   Atak nadciśnienia - co zrobić z pierwszymi objawami

Dobry efekt obserwuje się u wielu pacjentów rausedila po podaniu domięśniowym (1 ml 1% roztworu). Jest szczególnie wskazany dla pacjentów z ciężką pobudzenia psycho-emocjonalnym. Ciśnienie tętnicze obniża się po 30-50 minut. Rausedil czasami powoduje głęboką depresję ośrodkowego układu nerwowego (senność, błąd), które mogą maskować rozwoju zaburzeń krążenia mózgowego. Należy również pamiętać, że u pacjentów otrzymujących regularne leczenie beta-blokerami, rausedil może powodować nadmierne działanie hipotensyjne i ciężką bradykardię.

w celu kontrolowania kryzysu z wyraźnymi objawami jądrach podwzgórza dobry efekt droperidol 1 – 1,5 ml. 15-30 minut po wstrzyknięciu domięśniowym znikają dreszcze, drżenie, lęk, nudności, wymioty, często chodzi spać. Dużych dawek (2 ml) często powoduje nadmierny hamowanie neurowegetatywnych. Dobry połączyć droperidol dibazolom.

z stosowanie chlorpromazyna lepiej wstrzymać się, ponieważ jego działanie nie zawsze można regulować, może spowodować nadmierny spadek ciśnienia krwi po 30-40 minutach od podania dożylnego, załamania, tachykardia i mocny nacisk na ośrodek oddechowy.

beta-blokerów nie są odpowiednie do wykorzystania do łagodzenia nadciśnieniowego, ponieważ hemodynamiki skoku charakteryzuje się gwałtownym wzrostem ogólnej obwodowego oporu naczyniowego oraz zmniejszenie pojemności minutowej serca. Nawet u pacjentów z hiperkinetycznego hemodynamiki, wysoka minut objętość administracja obsidan nie powoduje obniżenie ciśnienia krwi i złagodzenie kryzysu, wymagana dDodanie 0,3-0,5 ml 5% roztworu pentamionowy.

Leczenie kryzysowych drugiego typu

leczenia kryzysowych, drugi typ lekarz musi liczyć się z pewnej liczby funkcji. Ciężkość i czas trwania mózgowych i sercowych kryzysowych u pacjentów z nadciśnieniem II i III fazie może być związane z miażdżycą tętnic wieńcowych i mózgowych. Często wymagają usunięcia nadmiaru płynów i obrzęk mózgu, dławicy piersiowej, niewydolność serca.

Najlepszym lekarstwem na łagodzeniu tych kryzysów jest klonidyna. Po podaniu domięśniowym 1 ml 0,01% roztworu klonidyny zmniejszone ciśnienie krwi, zmniejszając OPS 10-20 minut, a jego maksymalna zmniejszenie obserwowano po 30-45 minutach działanie trwa od 2 do 8 godzin. Jedynie w rzadkich przypadkach wymaga powtarzanego domięśniowe lub dożylne wstrzyknięcie 0,5-1 ml klonidyny w 10 ml soli fizjologicznej. Zatem klonidynę podawano dożylnie powoli w ciągu 5-10 minut, lub wlewu.

W domu, można przypisać klonidyna doustnie lub podjęzykowo w dawce 0,075-0,15 mg, zrobić ciepłą kąpiel stóp, położyć tynki musztarda na głowie i na łydce. Znaczący spadek ciśnienia odbywa się w ciągu 30-60 minut.

Przeczytaj artykuł -   Nadciśnienie w nocy - co robić i jak leczyć

kryzys komplikuje ostrej niewydolności lewej komory, pokazany ganglioplegic (zmniejszenie obciążenia wstępnego i następczego mięśnia sercowego). Większość użyć ułamkową powolne podawanie dożylne pentamionowy 5% roztworu lub 2,5% roztworu benzogeksony (0,3-0,75 ml 10-20 ml roztworu soli fizjologicznej). W domięśniowego efektu ganglioblokatorov hipotensyjne rozwija się przez 10-30 minut.

nadciśnieniowy z encefalopatią, zjawiska obrzęk mózgu i nadciśnienia CSF przedstawiono zastosowanie diuretyków (furosemid lub 40-80 mg LASIX dożylnie) i siarczanu magnezu (25% 10 ml roztworu) domięśniowo.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )
ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca