Roztwór hipertoniczny podskórnie

drogi podawania leków

Z, w jaki sposób lek wstrzykuje się do ciała zależy

1) wskaźnik początku działania,
2) wielkość efektu;
3) czas trwania.

Na przykład, jeśli wpiszesz leku do żyły, działa szybciej, silniejsze i mniej trwałe niż podskórnej droga podawania leków vvedenii.Vse są podzielone na dwie kategorie:

1) dojelitowego (przez przewód pokarmowy),
2), pozajelitowego (z pominięciem układu trawiennego).

następujące główne drogi podawania leku. Silne jelitowych drogi podawania

pozajelitową podawania:

    

 1. podskórną;
 2.   

 3. domięśniowe
 4.   

 5. dożylnie;
 6.   

 7. podpajęczynówkowy;
 8.   

 9. wdychanie.

Każdy z tych dróg podawania, ma zarówno zalety jak i wady.

wprowadzenia leków do, albo doustnie (per os – przez usta), jest najbardziej powszechne, ponieważ, po pierwsze, droga podawania jest bardzo proste, a po drugie, ten sposób można stosować większość form dawkowania (wszystkie ciekłe i stałe postacie dawkowania).

lrieme substancje lecznicze są absorbowane wewnątrz głównie w jelicie cienkim przez żyłę wrotną do wątroby (umożliwić ich dezaktywacja), a następnie do ogólnego krążenia. Substancje Działanie rozpoczyna się zwykle po 15-30 minut.

Wprowadzenie leków do nie zawsze jest możliwe. Na przykład, podawanie doustne nie mogą być stosowane, gdy nieprzytomny pacjent z niekontrolowanego wymioty.

Nie wszystkie substancje są skuteczne po podaniu doustnym. Niektóre z nich są niszczone w przewodzie pokarmowym żołądkowego kwasu solnego, enzymy, żołądka i jelit (insulina, adrenalina). Część lekarsSubstancje tiret w źle wchłaniane w przewodzie żołądkowo-jelitowym (źle przenika przez błony komórek nabłonkowych przewodu żołądkowo-jelitowego). Podczas przypisywania do leków może wchodzić w interakcje z żywnością, ale również spowalnia ich wchłanianie (a więc leki próbują przypisać pusty żołądek, z wyjątkiem substancji, które mają działanie drażniące, – są one podawane po posiłku) leki .Vvedenie w nienadające się do sytuacji kryzysowych, kiedy trzeba natychmiastowego działania .

.

podjęzykowe
Wiele leków są dobrze wchłaniane przez błonę śluzową jamy ustnej, a szczególnie dobrze – z obszaru podjęzykowego. W tym zakresie dość szybko (w ciągu kilku minut) do krwiobiegu, z pominięciem leki pechen.Vvedenie pod język nazwano droga subling-wał podawania (z sub – mocy; języku – Language). W ten sposób są stosunkowo rzadkie, ponieważ powierzchnia ssąca obszaru podjęzykowej jest mała i pod język może być przypisany do tylko bardzo aktywnych związków użytych w małych ilościach. Na przykład, podczas uderzeń nitroglicerynę jest podawana dawka terapeutyczna, która 0,0005 g (0,5 mg). Doodbytniczą podawania. /><br przypadku podawania leków do odbytnicy (za odbytnicy) w czopki lub wlewy leczniczy ich wchłanianie jest nieznacznie szybszy niż powołanie wewnątrz. Tak więc, lek wprowadza się do krwiobiegu, z pominięciem wątroby. Ta droga podawania wybrana, gdy jest pożądane, aby uniknąć narażenia na działanie substancji w wątrobie (na przykład, gdy choroby) lub jeśli substancje są niszczone przez wątrobę.

Pozajelitowy sposób podawania.

podskórnego podawania.
Wprowadzenie leku pod skórę (w podskórnej tkanki tłuszczowej) przeprowadza się za pomocą strzykawki (z igłą) lub specyficzne dla systemu bezigłowy iniektor (na kroplówkę).

Należy pamiętać, że: 1) lekiem do podawania podskórnego, musi być sterylny; 2) pod skórę zazwyczaj podaje się wodne roztwory lekówSubstancje i tylko niekiedy – olejowe roztwory (w tym przypadku od wstrzyknięcia powinno być ciepły albo masować miejsca, w którym lek został wprowadzony do zapobiegania infekcji); 3) Niepożądane wprowadzić pod skórę zawiesiny (zawiesina), ponieważ może być utworzone nacieki; 4) nie może być wstrzykiwany do skóry czynników drażniących (na przykład, chlorek wapnia) i hipertonicznych roztworów.

Przeczytaj artykuł -   Pomiar ciśnienia krwi - algorytm działania

wprowadzenia leków do skóry ich działania zwykle pojawia się po 5-15 minutach. wstrzyknięcie podskórne zazwyczaj stosuje się w tych przypadkach, gdy substancja nie można podawać doustnie, a także w celu osiągnięcia szybszej effekta.Pri słabe krążenie w tkance podskórnej, na przykład ostrego spadku ciśnienia krwi (załamania), podskórne podawanie leków może być nieskuteczne, gdyż jak drastycznie spowalnia wchłanianie substancji we krwi.

domięśniowa droga /><br podawania. W przypadku podawania do mięśni (zazwyczaj podaje się leki do mięśni pośladków do zewnętrznej części ćwiartki) leki absorbowane do krwi szybciej i całkowicie niż gdy podaje się podskórnie. A także pod skórę, mięśnie wtryskiwana tylko sterylnych leków. może być podawany domięśniowo, nie tylko woda, ale również roztwory olejowe, jak również zawiesiny (zawieszony). W tym ostatnim przypadku, mięsień tworzy rodzaj zajezdni narkotyków, z których lek przenika do krwiobiegu przez długi czas. Po wstrzyknięciu domięśniowym roztworów lub zawiesin olejowych należy sprawdzić – czy igła znajduje się w naczyniu krwionośnym, takkak uderza cząstki oleju lub ciała stałego w krwiobiegu powoduje zator (zatkania naczyń krwionośnych), co może powodować poważne zaburzenia funkcji życiowych.

.

/><br dożylnie Podawanie Po jelitowe drogami podawania leków, a także jako podskórne i domięśniowe wstrzyknięcie do krwi tęskni wszystkich wstrzykującego; część jest opóźnieniem lub inaktywuje się w tkankach. Ponadto poziom wchłaniania substancji we krwi może czasem zmieniać się w dużymlnyh limity w zależności od indywidualnych cech pacjenta, jego stan. W przeciwieństwie do tego, gdy są podawane dożylnie, cała ilość substancji podaje się bezpośrednio do strumienia krwi. Zapewnia to większą dokładność dozowania i szybkość działania.

dożylnie podawane prawie wyłącznie w wodnych roztworach leków. Całkowicie niedopuszczalne dożylne oleiste roztwory lub zawiesiny (Ryzyko zatorowości!).

Wszystkie leki podawano dożylnie muszą być jałowe.

Leki podawano dożylnie powoli (czasami w ciągu kilku minut, a w przypadku iniekcji ociekowej – do kilku godzin) w celu wytworzenia we krwi natychmiast nadmierne stężenie wstrzykującego, które mogą być niebezpieczne dla aktywności serca i ośrodkowego układu nerwowego.

działania leków przy podawaniu dożylnym zwykle rozpoczyna się w ciągu pierwszych minut po podaniu (czasami nawet podczas wprowadzania). To sprawia, że ​​podawanie dożylne najbardziej efektywne w dostarczaniu pomocy w nagłych wypadkach.

można podawać dożylnie liczbę substancji o właściwościach drażniących, które nie mogą być podawane podskórnie lub domięśniowo (na przykład, chlorek wapnia). Gdy substancje roztworów dożylnych szybko hodowane masę krwi i ich drażniące działanie przejawia się niewiele. Z tego samego powodu, żyła może być podawany pewien roztwory hipertoniczne (na przykład 40% roztwór glukozy) .k wady dożylne obejmują możliwość zakrzepicą żył, zwłaszcza przy długotrwałym podawaniu leków.

droga podawania podpajęczynówkowego.
Gdy we krwi, leki są rozmieszczone w całym ciele, penetrujące swobodnie w prawie wszystkich narządów i tkanek.

wyjątków jest ośrodkowy układ nerwowy (mózg i rdzeń kręgowy), która oddziela układu krwionośnego ze specjalnego bariery biologicznej, zwany krew-mózg (haima – krew; encephalon – mózg). Bariera ta utworzona jest przez dodatkową warstwę specjalnych komórek wokół kapilarymózg. Bariera krew-mózg do CNS przenikać nie wszystkie leki. Na przykład, niektóre antybiotyki – benzilpeni-tsillin, streptomycyna, które są zwykle podawane domięśniowo, trochę przenikać OUN. W związku z tym, w przypadku chorób zakaźnych, mózgu (na przykład, zapalenie opon mózgowych) iroti-vomikrobnye środki te podaje się bezpośrednio do mózgowych do CSF ​​- podpajęczynówkowego (z sub – poniżej, Arachnoidea – pajęczynówki mózgu). Do podawania podpajęczynówkowego, stosowanie leków, nie jest drażniących (na przykład, tylko specjalny leków penicylinę i streptomycynę).

Przeczytaj artykuł -   Niepełnosprawność z nadciśnieniem różnego stopnia i stopnia

inhalacyjna podawania. Określenie „do inhalacji” (z wdechowej anes) „oznacza” wdychania. Poprzez inhalację do płuc można podawać leki gazowej (na przykład, tlenek azotu), parę lotnych cieczy (eter narkozą halotanem, itp).

całkowita powierzchnia pęcherzyków płucnych od około 100 m2. Po ścian pęcherzyków substancje lecznicze szybko przenikają do krwi. Wprowadzenie substancji z płuc przez inhalację została nazwana drogi oddechowe podawania.

Ponadto leki podawano Ingaly translacji w postaci aerozoli (zawiesina powietrza drobnych cząstek leków rozwiązań). Na przykład, choroby zapalne płuc, antybiotyki podaje się w postaci aerozoli.

inne sposoby podawania leku: dotętnicza szpikowy, wprowadzenie do jamy ciała (w jamie otrzewnej, jamy opłucnej), donosowa droga podawania, to znaczy, przez śluzówkę jamy nosowej (od wewnątrz – wewnątrz, nasalis – łuk .. ) i inne. jednak te sposoby podawania są wykorzystywane stosunkowo rzadko. Przypadki ich stosowania zostaną wymienione w odpowiednich sekcjach prywatnej aptece.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )
ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca