Rozwiązanie hipertoniczne i izotoniczne

chlorku sodu. Natrii chloridum.

synonimy: chlorek sodu, sól kuchenna.

.

silne właściwości silne białych kryształów sześciennych lub biały, krystaliczny proszek, bezwonny, słony smak, rozpuszcza się w trzech częściach wody (rozpuszczalność w temperaturze 20 ° C – 36,0; w temperaturze 100 ° C – 39,1 ), słabo rozpuszczalna w glicerolu i metanolu. Roztwory sterylizuje się w autoklawie w temperaturze 120 ° C przez 20 minut.

uwalnianiu. do stosowania terapeutycznego, dostępnych w handlu tabletek z 0,9 g chlorku sodu, lub w proszku, który przygotowuje się z wodą destylowaną, sterylnych roztworów hipertonicznych, 5, 10 i 20% stężenia. dostępny również w postaci 0,9% roztworu w jałowych ampułek o objętości 5 ml i 10 butelki 100, 200, 250, 400 ml,

przechowywany w normalnych warunkach, trwałość jest ograniczona.

działania i użycia chlorek sodu -. Główne źródło kwas solny soku żołądkowego. Po podaniu doustnym jest dobrze absorbowany z przewodu żołądkowo-jelitowego, dożylna iniekcja roztworów hipertonicznych rozprzestrzenia do krwiobiegu, co powoduje selektywne działanie na narządy i tkanki, ośrodki wymiany wody i soli.

nadmiar materiał otrzymany w ciągu 24 godzin przez nerki; Proces ekstrakcji chlorkiem sodu jest ściśle związana z uwalnianiem wody, jest regulowany przez hormony przysadki (hormonu antydiuretycznego), nadnerczy oraz (aldosteronu).

W zależności od stężenia chlorku sodu odróżnić rozwiązania: izotoniczny (0,9%), z nadciśnieniem tętniczym (1% lub więcej) i hipotoniczne (poniżej 0,85%).

hipertoniczne roztwory chlorku sodu i rezorbtivno odruchu oddziaływania na organizm przez wzbudzenie receptorów żyłach, sercu, płucach, oraz narządów jamy brzusznej; wpływać na wodę mineralną i metabolizm osmotycznego i kwasowo-zasadowej równowagi, silnik i wydzielniczej funkcji żołędzichno moczowego, nerek i wydalniczy objętość oddawanie moczu; wykazywać działanie toksyczne; aktywować reakcje immunobiologicznych. Te właściwości hipertoniczne roztwory chlorku sodu na podstawie ich zastosowania jako czynników chorobotwórczych i terapii substytucyjnej.

osmotyczne moczopędne hipertonicznego roztworu chlorku sodu antytoksyczny określenie ich efektu. W ten sposób jest szybki kompensacja sodu i chloru i sodu aktywację enzymów takich jak Na + i K + -adenozintrifosfataza antytoksyczny biorących udział w reakcji. Stymulowane tkanek złożonego systemu regulującego wymianę wody słonej, tzw sodu – pompa potasu, który promuje szybkiego uwodnienia organizmu. Odwadnianie (dehydratacji) obserwowane przy chorobach żołądkowo-jelitowych początku cieląt wieku, któremu towarzyszy znaczne straty wody, sodu i chloru. Prowadzi to do zagrażających życiu skrzepów krwi, przepływ krwi spowalnia, zaburzenia metaboliczne, niedotlenienie, hipotermii. Rehydracja krwi i tkanek – nawodnienie – jest możliwe tylko wtedy, gdy szybkie odszkodowanie za utracone jony sodu i chloru, które prowadzą aktywną rolę w wymianie wody słonej. Sodu i chloru czynnej przez błonę komórkową, woda następuje ich biernie. Niedobór sodu i chloru zmniejsza się szybciej przez dożylne wstrzyknięcie roztworów hipertonicznych. Zwiększenie stężenia roztworu do 3-5 w 10-20% zwiększa zawartość chlorku sodu w płynie śródmiąższowym.

roztworów hipertoniczne dożylnie wzrostu sodu rezerwy krwi zasadowości, która może być stosowana jako środek alkalizujący leczenia kwasicy ciężarnych krów. Regulacja równowagi kwasowo-zasadowej w ciężarnych krów jednocześnie prowadzi do wzrostu aktywności reakcji immunologicznej w organizmie (fagocytoza) i naturalnej odporności, nowonarodzonych cieląt.

Przeczytaj artykuł -   Nadciśnienie ciążowe

KiRoztwór tętnic obwodowych chlorek sodu, działającego za pośrednictwem układu przywspółczulnego zamknięcia, zwiększają powstawanie acetylocholiny i stymuluje motoryki przewodu pokarmowego. Jest to oparte na zastosowaniu roztworów jako środków ruminatornogo w atonia proventriculus u przeżuwaczy; oni normalizują ruchliwość proventriculus, należy podawać z blizną skurcze i wymioty towarzyszące jakieś zatrucie paszy.

hipertoniczne roztwory chlorku sodu zalecane w następujących ostrych lub przewlekłych chorób i stanów patologicznych u zwierząt: atonia proventriculus, wzdęć i niedowład żwaczu; Zatrucia roślin trujących (białe hellebore, Jaskier, skrzypy solanina), odpady przemysłu piwowarskiego (wywar, młóta), niektóre środki ochrony roślin (fosforek cynku, związki fosforoorganiczne, środki arsen, fluorki); Zatrucie leczniczych (nitrofurany zatrucie); kwasicy u krów w ciąży; choroby żołądkowo-jelitowe cielęta młodym wieku (toksyczne niestrawność, zakażenie pałeczkami okrężnicy), przy biegunka i odwodnienie.

hipertoniczne roztwory chlorku sodu dożylnie: dużych zwierząt i owce żyły szyjnej od tłoczka strzykawki bez Janet lub sortowane lejek do 150-250 ml (temperatura roztworu 35-36 ° C).

w chorobach proventriculus dorosłych przeżuwaczy podawane 20% roztworem chlorku sodu, w dawce 0.07-0.1 g suchej substancji na 1 kg wagi żywej (optymalnej dawki -0,08-0,09 g, minimalne – 0,07 maksymalna – 0,1 g); młodego bydła (do 1,5-2 lat), – 10% roztwór w dawce 0,05-0,06 g suchej substancji na 1 kg masy. W ostrym atonia proventriculus hipertoniczny roztwór chlorku sodu podawano raz w ciągłej – pole obróbki składa się z trzech lub czterech roztworu dożylnie co 48 godzin.

Dożylne podawanie hipertonicznego roztworu chlorku sodu w urazowej czepcowo może być stosowany do pomiaru różnicydiagnostyce różnicowej pierwotną atonia, ponieważ występuje tylko przejściowo (przez 12-24 godzin) wygląd blizny szybkość amplifikacji i guma apetytu, ale stan jest taki sam.

W przypadku 10-20% zatrucia roztwory chlorku sodu przeżuwaczy wstrzykiwany w takich samych dawkach jak w chorobach proventriculus; konie – 10% roztwór w dawce 0,05 g suchej substancji na 1 kg żywej wagi. W przypadku ostrego zatrucia roztworu podawano dwa razy w odstępie 24 godzin, w zależności od stanu zwierzęcia; przewlekłe – zabieg prowadzi się, składający się z trzech lub czterech zastrzyki w odstępie 48 godzin. W trakcie leczenia, zwierzęta zapewnić swobodny dostęp do wody.

w celu wyrównania równowagi kwasowo-zasadowej z kwasicą ciężarnych krów (kwasowy zdolność redukcji poniżej 300% mg) i niestrawność zapobiegania nowonarodzonych cieląt na 1-1,5 miesięcy przed cielenia odbywa się cztery lub pięć infuzji dożylnych z 20% roztworem chlorku sodu dawka 0,09-0,1 g suchej substancji na 1 kg wagi ciała w odstępach 7-10 dni.

toksyczne niestrawność i cielęta kolibakteriozie obejmujące odwodnienie, podawana dożylnie w pierwszym dniu leczenia z 5% roztworem chlorku sodu, w dawce 0,4 g suchej substancji na 1 kg masy. Po wstrzyknięciu dożylnym hipertonicznych cieląt solankowych ODLUTOWYWANIE lekko ciepły soloną wodę (5-7 g chlorku sodowego w 1 litrze wody) z poidła smoczkowe w ilości od 2-3 litrów. W pierwszym dniu leczenia całkowicie zastąpić hipotoniczny siary (0,5-0,7%), lub sól fizjologiczną, vypaivaya treść swego serca w godzinach karmienia; W drugim dniu leczenia danego cieląt rozcieńczono solanką (2 / 3,1 / 2 1/3) i siarze tylko w trzecim dniu chorych cieląt przekazywanych do pełnej siary. Ze znacznym obniżeniem temperatury ciała (poniżej 37 ° C) cieląt wstrzyknięto roztwór o stężeniu 10% w takiej samej dawce (0,4 g na 1 kg).

Przeczytaj artykuł -   Zarządzanie kryzysowe nadciśnieniowe - standardy leczenia

dożylny wlew 5-10% roztworu chlorku sodu podawano cieląt po (korzystnie pierwszego dnia choroby); reintrodukcja pawyrównanie może się nie wcześniej niż 24 godzin.

niekorzystny wpływ w 20% roztworze chlorku sodu można przypisać drażniący po umieszczeniu w tkankę podskórną tworzą ograniczone nacieki. Zatem bezpośrednio po tym jak roztwór obficie rozmazany miejsce wtrysku jodu nalewki.

hipertoniczne roztwory chlorku sodu, są przeciwwskazane w urazowym zapaleniem osierdzia u przeżuwaczy i soli sodowej zatrucia; niedozwolone podskórne oraz dootrzewnowe hipertonicznych roztworów.

Zwiększona wrażliwość na działanie soli mają świń, drobiu, w szczególności kurcząt.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )
ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca