Ryzyko miażdżycy pod wysokim ciśnieniem!

!

Większość ludzi nie myśli o miażdżycy. Nie widać gromadzeniu się płytki nazębnej, które mogą znaleźć się w tętnicach, a choroba przez długi czas nie objawiać. „Miażdżyca rozwija się przez dziesięciolecia, zanim zobaczysz objawy, takie jak dyskomfort w klatce piersiowej lub duszność” – wyjaśnia dr Ron Blankshteyn przez obrazowaniu chorób sercowo-naczyniowych i specjalisty kardiologii prewencyjnej w Brigham i damskiej Hospital w Harvard University.

Jednak, miażdżyca stawia wielu ludzi na ryzyko zawału serca, udaru mózgu, amputacji nóg, kalectwa, a nawet śmierci.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Miażdżyca tętnic: IT

?

Twoje tętnice są podobne do rur gładkich, które prowadzą krew po całym organizmie. Jednakże, Czynniki ryzyka miażdżycy:

    

 • palenia
 •   

 • wysokie ciśnienie krwi
 •   

 • siedzący tryb życia;
 •   

 • cukrzyca
 •   

 • historia rodziny;
 •   

 • infekcji lub zapalenia, może spowodować uszkodzenie ściany tętnicy (śródbłonka), co sprawia, że ​​jest podatne na osadzanie się cholesterol.

Cholesterol we krwi jest zbyt dużo, jeśli trzymać się wysokiego żywności w tłuszcze nasycone (przetworzone mięso, czerwone mięso i masło). Tłuszcze te powodują wątroby wytwarzają więcej wysoki poziom lipoprotein o niskiej gęstości, lub cholesterolu LDL – małe pakiety związane z białkami, które są rozmieszczone w całym ciele we krwi.

Musimy cholesterol do produkcji witaminy D, hormonów, żółć, który pomaga w trawieniu i błony naszych komórek. Jednak nadmiar LDL może być w ścianach naczyń krwionośnych, co prowadzi do rozwoju blaszek miażdżycowych. Jego analog, lipoproteiny o dużej gęstości (HDL) może usuwać część osadzonego cholesterolu i przenosić go do krwi.

Płytki na ścianach tętnic

Kiedycholesterol osadza się w ścianach naczyń krwionośnych, białych krwinek przestać działać. Gromadzą się osady i powodują zapalenie tkanki tłuszczowej. Skrzep cholesterolu i białe krwinki zwane tablicę. Komórki mięśni w ścianie tętnicy starając nazębną włóknistą osłonkę nim.

Ale tablica może zakłócać przepływ krwi. Jeśli tablica jest położony w jednej z tętnic wieńcowych, które zaopatrują serce, może powodować ból w klatce piersiowej podczas wysiłku – dusznicy bolesnej. Jeśli tablica jest tworzony w mózgu, może to prowadzić do spadku psychicznej zwanej otępienia naczyniowego. Jeśli jest w twoich rękach lub stopach, jest znany jako choroba tętnic obwodowych, co może spowodować kalectwo.

Niszczące efekty płytek

Jeśli tablica jest podzielony wokół niej tworzą skrzep krwi, który może całkowicie zablokować przepływ krwi do (zawał) serca, mózgu (udar) lub dowolną część ciała (nerki, jelita, stopy), zabijając zdrowej tkanki w ciągu kilku minut.

Przeczytaj artykuł -   Diagnoza nadciśnienia tętniczego

Na przykład, gdy przepływ krwi do stopy jest całkowicie zablokowany, stopa może umrzeć i wymagać amputacji. Miażdżycowe skrzepy są tak powszechne, że powodują one każdego roku:

    

 • 370,000 zgonów z powodu choroby wieńcowej serca (głównie zawał serca)
 •   

 • prawie 800 tysięcy zawałów serca
 •   

 • prawie 700.000 uderzeń.

Niestety, dane te nie są zachęcające wieści: „Wiele, jeśli nie większość, zdarzeń sercowo-naczyniowych można zapobiec” – mówi dr Blankshteyn.

pierwotna profilaktyka miażdżycy

Nie czekaj, aż masz objawy miażdżycy pojawiają – takie jak niewyjaśnione bóle w klatce piersiowej lub ból w dowolnym miejscu, gdzie może być zablokowana tętnica, zmęczenie i duszność wysiłkową i osłabienie mięśni.

Jak zapobiegać miażdżycy?

kontrola głównych czynników ryzyka. Otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i wysoki poziom cholesterolu są związane z różnymi chorobami naczyń (takie jak choroba tętnic wieńcowych lub choroby tętnic obwodowych). Uwaga: Lekarze nie skupiają się na tych samych celów na cholesterol HDL, LDL i cholesterolu całkowitego we krwi. Zamiast tego używają bardziej zindywidualizowanego podejścia do cholesterolu kontrolnego, na podstawie wszystkich czynników ryzyka, z których cholesterol jest tylko jedna. Ale ogólnie rzecz biorąc, im niższy poziom cholesterolu, tym lepiej.

Exercise. Zaktualizowane wytyczne dotyczące zarządzania cholesterolu z American College of Cardiology i American Heart Association, opublikowanym 12 listopada 2018 roku w sieci krążenie, zalecamy co najmniej 40 minut ćwiczeń tlenowych (taki, który sprawia, że ​​praca serce i płuca) trzy lub cztery dni w tygodniu. Ćwiczenia mogą obniżać ciśnienie krwi, spalić tłuszcz i obniżyć poziom cukru we krwi. Ćwiczenia fizyczne połączone z utratą masy ciała może również obniżyć poziom cholesterolu LDL. Więcej informacji: Ćwiczenia dla serca

Dołącz do zdrowej diety «Dwa diety, które mogą pomóc najbardziej. – wolne od produktów zwierzęcych dieta roślinny, który poprawia przepływ krwi i dieta w stylu śródziemnomorskim, co zmniejsza ryzyko sercowo-naczyniowe chorób, zwłaszcza udaru „- mówi dr Blankshteyn

dieta roślinna zawiera spożycia owoców, warzyw, całych ziaren i rośliny strączkowe, takie jak fasola, groch i soczewica, przy jednoczesnym zmniejszeniu przetworzonych. Dieta śródziemnomorska zawiera dużą ilość oliwy z oliwek, owoce, warzywa, orzechy, produkty pełnoziarniste i ryby; określonych części czerwonego lub przetworzone mięso; i umiarkowana ilość sera i wina. Więcej informacji: Dieta śródziemnomorska i

rzucić palenie. Toksyny w dymu tytoniowego PWAzhdayut błony śluzowej tętnic, a palenie jest jedną z najczęstszych przyczyn, które cierpią z powodu zawału serca w młodym wieku.

leki na obniżenie poziomu cholesterolu

Jeśli mają zwiększone ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego lub jeśli już zawał serca, udar mózgu lub z rozpoznaniem dławicy piersiowej lub choroba tętnic obwodowych, lekarz może przepisać statyny, aby zapobiec gromadzeniu się cholesterolu we krwi i wygląd płytek.

– statyny, takie jak atorwastatyna (Lipitor), rosuwastatynę (Crestor), lowostatyna (Mevacor) i prawastatyna (Pravachol) – blok enzymów wątrobowych, które promują wytwarzanie cholesterolu. Innym lekiem o nazwie ezetymib (Zetia) blokuje wchłanianie cholesterolu z układu pokarmowego.

Wykazano, że statyny zmniejszają ryzyko zawału serca, udaru mózgu i zgonu. Mają one jednak skutki uboczne, w tym poziomu cukru we krwi (zwiększona jeśli jesteś na skraju cukrzycy, jest bardziej prawdopodobne, aby przekroczyć próg), czasowy bóle mięśni, potencjalnie zagrażające życiu rozpad komórek mięśni i problemy z wątrobą.

Przeczytaj artykuł -   Dlaczego poranne ciśnienie wzrasta po śnie

Kto powinien brać statyn?

Jeśli decyzja dotycząca leczenia statynami jest niepewna, nowe wytyczne dotyczące cholesterolu zaproponować do rozważenia nieinwazyjnego testu zwanego skanowanie wapnia wieńcowej (CAC), który mierzy cząstki wapnia w tętnicach serca (klawisz na obecność blaszki).

«Ale trzeba rozważyć test tylko wtedy, gdy jest potrzeba leczenia” – mówi dr Blankshteyn. „Jeśli badanie wykaże, że masz znaczne pokłady cholesterolu, konieczne jest, aby rozpocząć leczenie statynami. Jeśli to pokazuje, że nie masz tych depozytów, można zrezygnować z leków i skupić się na zdrowym stylu życia. „

Czy możemy zatrzymać miażdżyca?

Przy odpowiednim leczeniu może przestać miażdżycy i poprawić kondycję. „Przynajmniej mMożemy zatrzymać postęp i poprawa stanu z intensywnego leczenia „- mówi dr Blankshteyn.

Dla osób z zaawansowaną chorobą będzie prawdopodobnie wymagać kombinację zmiany stylu życia (np lepiej jeść i wykonywać więcej) i narkotyków, aby zatrzymać lub odwrócić miażdżycy. „Ale ci, którzy nie mają miażdżycy – mówi dr Blankshteyn – możemy zapobiec wielu czynników ryzyka, które prowadzą do choroby i znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych, używając tylko zdrowego stylu życia,”

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )
ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca