Stres w pracy, słaby sen, nadciśnienie – śmiertelne trio

Niemieccy naukowcy donoszą, że stres w pracy, wysokie ciśnienie krwi oraz zaburzeniami snu może prowadzić do przedwczesnej śmierci.

W badaniu z udziałem prawie 2000 pracowników z wysokim ciśnieniem krwi, którzy byli obserwowani przez prawie 18 lat, ci, którzy zgłaszali, że mieli i stres w pracy, a biedny snu były trzy razy bardziej narażone na śmierć z powodu chorób serca niż ci, którzy spali dobrze i nie miał stressoy, odkryli naukowcy.

«W 50% dorosłych ma wysokie ciśnienie krwi” – powiedział dr Gregg światła, profesor kardiologii na University of California w Los Angeles.

Jest to główny czynnik ryzyka zawału serca, udaru mózgu, niewydolności serca, choroby nerek, układu sercowo-naczyniowego i przedwczesnej śmierci, powiedział światła, który nie brał udziału w nowym badaniu.

«W wielu badaniach stwierdzono związku między zwiększonym stresem w pracy i późniejsze ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych. Zaburzenia snu są również związane ze zwiększonym ryzykiem „- powiedział. Jednak ten związek nie dowodzi przyczynowo-skutkowy.

W nowym badaniu, naukowcy stwierdzili, że u osób z wysokim ciśnieniem krwi ( «nadciśnienie») dla tych, którzy mieli tylko dwa razy był stres jako wyższe ryzyko zgonu z powodu chorób sercowo-naczyniowych, jak również tych, którzy zgłosili tylko zły sen.

Według kierujący badaniami dr Karl-Heinz Ladwig „sen powinien być to czas odpoczynku, relaksu i przywrócić poziom energii. Jeśli masz stres pracy, sen pomaga odzyskać. ” Ladwig – profesor Niemieckiego Centrum Badań Środowiska i Zdrowia Uniwersytetu Technicznego w Monachium.

«Niestety, biedny snu i stres w pracy często idą w parze, a w połączeniu z efektem nadciśnienia staje się jeszcze bardziej niebezpiecznam”, – dodał w oświadczeniu.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Stres w pracy i zdrowia

Według autorów badania, stresująca praca – to jest praca, gdzie na pracowników wiele wymagań, ale mają niewielką kontrolę nad ich pracą. Na przykład, pracodawca wymaga od wyników, ale neguje prawo do podejmowania decyzji.

Przeczytaj artykuł -   Ciężkie nadciśnienie tętnicze, trzeci stopień choroby - objawy i leczenie

«Jeśli masz wysokie oczekiwania, ale także wysoką kontrolę, innymi słowy, można podejmować decyzje, może to być nawet dobry dla zdrowia” – powiedział Ladwig. „Ale żeby być w trudnej sytuacji, kiedy nie ma siły, aby zmienić coś szkodliwy».

Zły sen został zdefiniowany jako trudności z zasypianiem i zasypianie. „Utrzymanie snu jest najczęstszym problemem u osób z ciężką pracę” – powiedział Ladwig.

Problemy te ostatecznie łączą się osłabić swoją energię i „może prowadzić do przedwczesnej śmierci,” dodał.

Ladwig powiedział, że aby zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci, ludzie powinni utrzymać niskie ciśnienie krwi, aby rozwijać dobre nawyki snu i znaleźć sposoby radzenia sobie ze stresem.

Mika Kivimaki, profesor epidemiologii społecznej na University College w Londynie, uważa, że ​​badanie to stanowi unikalne spojrzenie na zagrożenia w miejscu pracy.

Według niego, większość wcześniejszych badań stresu w pracy koncentrowały się na ludności robotniczej jako całości.

«Wpływ na zdrowie jest stosunkowo skromna. Jednak ostatnie wyniki wskazują, że stres może być o wiele bardziej poważny problem dla osób z wcześniej istniejącą chorobą. To nowe badanie potwierdza tę koncepcję „- powiedział Kivimaki, który nie brał udziału w badaniu.

Nacisk na wysokie ciśnienie krwi ludzi był to dobry wybór, powiedział.

«W tej grupie często miażdżycy (stwardnienie tętnic)” – że Kivimaki. A dla tych pacjentów reakcja na stres może zwiększyć niestabilność elektryczną serca, zniszczenie blaszki i powstawania skrzepliny “co może prowadzić do nieregularnego bicia serca (arytmia), zawału serca lub udaru mózgu.

Naukowcy uważają, że pracodawcy mogą pomóc przy realizacji programów, które uczą pracowników do wypoczynku.

Ludwig dodał, że pracodawcy powinni zapewnić zarządzanie stresem i leczenie spać w pracy, w szczególności dla pracowników z chorobami przewlekłymi, takimi jak wysokie ciśnienie krwi. Takie programy powinny także pomagać pracownikom rzucić palenie.

Przeczytaj artykuł -   Atak nadciśnienia - co zrobić z pierwszymi objawami

Jest dobrze wiadomo, że osoby z wysokim ciśnieniem krwi może znacznie zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu, osiągnięcie i utrzymanie poziomu ciśnienia krwi, Latarnia powiedział. Według niego, to okaże się, czy programy będą opłacać w miejscu pracy, mające na celu zmniejszenie stresu i poprawę snu.

Raport został opublikowany w dniu 28 kwietnia w European Journal of Preventive Cardiology.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )
ReCardio - leczenie nadciśnienia i chorób serca