Mapa strony Polityka prywatności

Wysokie ciśnienie skurczowe z normalnym lub niskim rozkurczowym

Jeśli wysokie ciśnienie skurczowe obserwuje się pod normalnym ciśnieniem rozkurczowym, mówimy o izolowanym nadciśnieniu skurczowym.

Czasami zdarzają się sytuacje, gdy wzrasta ciśnienie skurczowe, a ciśnienie rozkurczowe pozostaje w normalnym zakresie. Pacjenci mają uzasadnione pytanie, czy objawy te są przejawem nadciśnienia tętniczego, czy jest to normalne.

Lekarze wielu krajów na całym świecie są zgodni, że w tym przypadku musimy mówić o tak zwanym izolowanym nadciśnieniu skurczowym.

Ten stan patologiczny jest nie mniej niebezpieczny dla zdrowia i życia niż nadciśnienie. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć przyczyny problemu, jego objawy i rozważyć główne metody leczenia.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Rodzaje ciśnienia krwi

W rozmowach z ludźmi często słyszysz odniesienia do dolnej i górnej presji. Lekarze używają nieco innej terminologii:

    

 1. systolic;
 2.   

 3. ciśnienie rozkurczowe.

Ciśnienie rozkurczowe jest zwykle nazywane górnym dla wygody, ponieważ podczas pomiaru zostanie ono określone przede wszystkim .

Podczas skurczu mięśnia sercowego krew jest wrzucana z dużą siłą do naczyń krwionośnych, a ciśnienie powstające w świetle tętniczym nazywa się górnym.

W momencie rozluźnienia mięśnia sercowego określa się ciśnienie rozkurczowe (niższe). Ciśnienie skurczowe jest wyższe niż ciśnienie rozkurczowe.

Aby ocenić funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i ryzyko rozwoju niebezpiecznych chorób, największą wagę przywiązuje się do ciśnienia tętna. Można to łatwo obliczyć, odejmując dolny wskaźnik od górnego ciśnienia.

Im wyższa liczba, tym większe prawdopodobieństwo powikłań niebezpiecznych dla zdrowia i życia. W takich sytuacjach ważne jest, aby rozpocząć leczenie jak najwcześniej.

Przyczyny zwiększonego ciśnienia

Zazwyczaj problemy z ciśnieniem występują u osób starszych, grupa ryzyka nadciśnienia i izolowanego nadciśnienia skurczowego obejmuje pacjentów w wieku powyżej 55 lat, ponieważ jest to spowodowane specyficznymi zmianami związanymi z wiekiem:

    

 • w naczyniach krwionośnych;
 •   

 • w sercu.

Główne przyczyny podwyższonego skurczowego ciśnienia krwi: zmniejszona elastyczność ścian naczyń, miażdżyca, płeć, choroby przewlekłe.

W miarę starzenia się ciała zmniejsza się elastyczność ścian naczyń krwionośnych z powodu faktu, że podczas rzutu serca krew dostaje się do naczyń z ogromną prędkością, co prowadzi do ich rozciągania. U osób starszych liczba elastycznych włókien jest znacznie zmniejszona, tętnice tracą zdolność do rozszerzania się. W rezultacie mięsień sercowy funkcjonuje normalnie, ale wzrasta ciśnienie skurczowe.

Przeczytaj artykuł -   Hipertoniczny roztwór do infuzji dożylnej

Inną oczywistą przyczyną problemów z ciśnieniem skurczowym jest miażdżyca tętnic spowodowana niedożywieniem, siedzącym trybem życia. Wraz z chorobą dochodzi do zatkania naczyń, zmniejsza się w nich klirens. W rezultacie:

    

 1. im mniejszy prześwit w naczyniach;
 2.   

 3. im mocniejsza krew przepływa przez nie.

Jak pokazują statystyki medyczne, do 50. roku życia problemy z ciśnieniem występują głównie u mężczyzn. Jednak po 50 latach zmienia się obraz, kobiety cierpią na nadciśnienie, czego przyczyną jest hormonalna restrukturyzacja organizmu. Podczas menopauzy zmienia się poziom żeńskich hormonów płciowych (estrogenów), co prowadzi do osłabienia napięcia ścian naczyń.

Wtórne przyczyny zwiększonego ciśnienia skurczowego są nie mniej niebezpieczne, obejmują choroby:

W tej sytuacji nie ma ostregopotrzeba wyeliminowania głównego problemu, po którym ciśnienie samo się normalizuje.

Zawsze należy pamiętać, że podwyższone ciśnienie skurczowe przy normalnym ciśnieniu rozkurczowym natychmiast zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych powikłań kilka razy: zawał mięśnia sercowego, niedokrwienie, udar krwotoczny, ostra niewydolność serca.

W zdecydowanej większości przypadków przyczyny nadciśnienia są związane z dnawym zapaleniem stawów, otyłością i cukrzycą.

Metody diagnostyczne

Przed przepisaniem leczenia lekarz musi ustalić przyczyny wysokiego ciśnienia krwi, dokładnie zbadać pacjenta, aby wykluczyć patologie tarczycy, nerek. Skuteczne leczenie wymaga identyfikacji możliwych czynników ryzyka, w tym celu ważne jest zdanie takich testów:

Ogólne badanie krwi pomaga określić poziom hemoglobiny, czerwonych krwinek, obecność procesów zapalnych w ciele. Aby ocenić czynność nerek, dana osoba jest przepisywana na ogólny test moczu, parametry wątroby i nerek są widoczne podczas biochemicznego badania krwi.

Elektrokardiogram serca jest niezbędny do uzyskania danych o pracy mięśnia sercowego, w razie potrzeby lekarz przepisze badanie ultrasonograficzne serca i nerek.

Aby ustalić ilość cholesterolu w ludzkim ciele, zalecany jest profil lipidowy, którego wyniki pokażą obecność miażdżycy. Ponadto wymagane jest przeprowadzenie USG naczyń, skonsultowanie się z neurologiem, okulistą i zdjęcie rentgenowskie narządów klatki piersiowej.

Jak obniżyć?

Kiedy ciśnienie skurczowe wzrośnie do poziomu 140-160 milimetrów rtęci, można ją znormalizować bez użycia narkotyków. Leczenie bez tabletek, które pomaga obniżyć ciśnienie krwi, to dobre odżywianie, umiarkowane ćwiczenia z nadciśnieniem.nii.

Leczenie obejmuje również odchudzanie, ponieważ każdy dodatkowy kilogram:

    

 1. znacznie zwiększa obciążenie serca;
 2.   

 3. co powoduje wzrost presji.

Obniżenie ciśnienia krwi pomaga zmniejszyć maksymalną ilość tłuszczów zwierzęcych, nie mniej niż jedna trzecia diety powinna stanowić pokarm roślinny. Taka dieta hipocholesterolowa zapobiega wzrostowi płytek cholesterolowych.

Leczenie wysokociśnieniowe wymaga rezygnacji z spożycia soli, ważne jest co najmniej zmniejszenie dziennego spożycia sodu do 5 gramów.

Przeczytaj artykuł -   Złośliwe nadciśnienie tętnicze - jakie są, objawy i leczenie

Wzmocnienie naczyń krwionośnych, zwiększenie wytrzymałości serca pomaga rzucić palenie papierosów, picie alkoholu, zwiększenie aktywności fizycznej.

Jeśli nie można obniżyć rozkurczowego ciśnienia krwi, lekarz przepisze leczenie przeciwnadciśnieniowe. Należy zauważyć, że surowo zabrania się arbitralnego przepisywania narkotyków, ustalania częstotliwości ich podawania.

Dzisiaj leczenie nadciśnienia i wysokiego ciśnienia krwi odbywa się za pomocą takich środków:

    

 • diuretyki;
 •   

 • beta-blokery;
 •   

 • Inhibitory ACE;
 •   

 • blokery kanału wapniowego;
 •   

 • blokery receptorów angiotensyny.

Konieczne jest przyjmowanie leków moczopędnych w celu zmniejszenia obrzęku, zastoinowej niewydolności serca z ciśnieniem rozkurczowym. Za pomocą beta-blokerów możliwe jest wyeliminowanie przyczyn wysokiego ciśnienia krwi, obniżenie częstości akcji serca, ale takich leków nie można przyjmować z bradykardią.

W izolowanym skurczowym nadciśnieniu podstawą leczenia są inhibitory ACE. W przypadku skojarzenia z astmą oskrzelową przepisywane są leki blokujące kanały wapniowe. Film w tym artykule pomoże Ci zrozumieć, jakie normy ciśnieniaa co nie.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )