Mapa strony Polityka prywatności

Leczenie nadciśnienia tętniczego zgodnie z metodą dr Evdokimenko

Skuteczne leczenie nadciśnienia tętniczego według Evdokimenko. Trzy ćwiczenia lekarza

Leczenie nadciśnienia tętniczego według Evdokimenko obejmuje oddychanie i ćwiczenia fizyczne, które stabilizują krążenie krwi, poprawiają przepływ krwi przez wielkie naczynia i obniżają wysokie ciśnienie krwi ciśnienie Jednocześnie znany specjalista w dziedzinie fizjoterapii twierdzi, że przestrzeganie prawidłowej techniki ćwiczeń przywróci normalne ciśnienie krwi za pomocą wskaźników od 120 do 80 jednostek tonometru i trwale uwolni pacjenta od objawów nadciśnienia. Ta technika jest skuteczna na etapach 1 i 2 rozwoju nadciśnienia. Na etapach 3 i 4 zastosowanie metod terapeutycznych dr Evdokimenko jest możliwe tylko jako pomocnicze elementy terapeutyczne w połączeniu z lekami przepisanymi przez lekarza rodzinnego w celu zwalczania nadciśnienia tętniczego.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Trzy ćwiczenia – co to jest?

Dla osób, które nie są poświęcone metodom leczenia nadciśnienia, które opierają się na ćwiczeniach oddechowych i specjalnych ćwiczeniach fizycznych, ćwiczenia dr Edokimenko mogą wydawać się dziwne i niezwiązany z układem sercowo-naczyniowym i ogólnie z krążeniem krwi. W rzeczywistości metodologia dr Evdokimenko opiera się nie tylko na zwalczaniu samej choroby, która już martwi człowieka, ale także na wyeliminowaniu choroby u samego źródła, zapobiegając potencjalnemu czynnikowi wywołującemu rozwój choroby.

W tym celu opracowano 3 ćwiczenia składające się ze specjalnej techniki wdechu i wydechu oraz tRównież obciążenia kardiologiczne trenujące mięsień sercowy i wzmacniające ściany wielkich naczyń, co jest niezwykle ważne, aby zapobiec skurczom. Aby osiągnąć pozytywny efekt terapeutyczny, niezwykle ważne jest prawidłowe wykonanie tych ćwiczeń z technicznego punktu widzenia. Tylko przestrzeganie technik oddechowych i motorycznych opracowanych przez lekarza Evdokimenko naprawdę przyniesie sukces w leczeniu nadciśnienia. Rozważmy bardziej szczegółowo wszystkie trzy ćwiczenia Evdokimenko od nadciśnienia, a także zwróćmy szczególną uwagę na szczegóły ich prawidłowego wdrożenia.

Obroty głowicy kołowej i ostre oddychanie

Dr Evdokimenko mówi o nadciśnieniu jako chorobie, która wpływa przede wszystkim na tkankę kory mózgowej, ponieważ to ten narząd jest nadmierny ciśnienie krwi ma najbardziej negatywny wpływ i metodycznie niszczy jego strukturę. Głównym powodem rozwoju choroby lekarz widzi naruszenie krążenia krwi w okolicy szyi. Jest to spowodowane związanym z wiekiem osadzaniem się soli w kręgach szyjnych, co dodatkowo komplikuje odżywianie mózgu i przekazywanie impulsów nerwowych z zakończeń nerwów obwodowych do centrów mózgu odpowiedzialnych za stabilność rytmu serca i regulację ciśnienia krwi.

Aby zapobiec tego rodzaju zmianom, metoda leczenia nadciśnienia według Evdokimenko zaleca codzienne wykonywanie następujących ćwiczeń, które poprawiają ukrwienie mózgu i zapobiegają wzrostowi ciśnienia krwi:

    

 1. Usiądź na krześle, zrelaksuj się, ale utrzymuj proste plecy i ramiona, aby nie było zakłóceń w pozycji.
 2.   

 3. Lekko pochyl głowę do przodu i oprzyj brodę o klatkę piersiową, aby była nieruchoma. Głowa jest ściśle wyprostowana.
 4.   

 5. Wykonuj ruchy okrężneizheniya najpierw na prawą stronę, a potem na lewą stronę. Każdy ruch kołowy wykonywany jest 20-30 razy w każdym kierunku.
 6.   

 7. Po pierwszym podejściu musisz zamknąć oczy, wziąć 10 ostrych oddechów i te same intensywne wydechy, a następnie odpocząć przez 3 minuty.
 8.   

 9. Po upływie określonego czasu ćwiczenie powtarza się z tą samą liczbą obrotów głowicy okrągłej.
Przeczytaj artykuł -   Ciśnienie 140 do 90

To działanie fizjoterapeutyczne musi być wykonywane codziennie, dając mu 15-20 minut czasu. Po każdym takim obciążeniu strefy kołnierza szyi zaleca się przyjąć pozycję poziomą i położyć się na 30 minut w celu odpoczynku.

Oddychanie brzucha

Jedna z najpopularniejszych metod leczenia nadciśnienia tętniczego według metody dr Evdokimenko, unikająca przyjmowania tabletek na tę chorobę. Jednocześnie technika ta jest uważana za złożoną i możliwe, że nie wszyscy będą w stanie ją opanować za pierwszym razem. Leczenie oddychaniem brzusznym polega na następujących działaniach nadciśnienia tętniczego:

    

 1. Konieczne jest zajęcie pozycji podczas leżenia lub siedzenia na krześle. Wysoce niepożądane jest wykonywanie ćwiczenia w pozycji pionowej, ponieważ włókna mięśniowe znajdujące się w jamie brzusznej nie mogą być w pełni zaangażowane podczas zabiegu.
 2.   

 3. Po zajęciu wygodnej pozycji powinieneś położyć dłoń na brzuchu i powoli, płynnie napełnić brzuch powietrzem.
 4.   

 5. Jak tylko jama brzuszna zostanie wypełniona wystarczającą ilością tlenu, powinieneś próbować powoli oddychać powietrzem przez klatkę piersiową. Stworzy wrażenie, że w klatce piersiowej i brzuchu nie ma już miejsca na tlen, ale konieczna jest jeszcze jedna próba wzięcia głębokiego oddechu.
 6.   

 7. Trzymaj powietrze przez 5-7 sekund, a następnie delikatnie wydychaj je najpierw z brzucha, a następnie z płuc. Po uwolnieniu ciałat tlenu, ponownie utrzymuj powietrze przez ten sam okres.

Kolejny etap ćwiczenia – „oddychanie brzuszne” obejmuje odpoczynek trwający co najmniej 1 minutę. Następnie ćwiczenia oddechowe powtarza się ponownie. Zaleca się wykonanie 4-5 podejść, po czym każdą z nich zrobić jedną minutę przerwy. Ćwiczenia pomagają nasycić krew dodatkowym tlenem i zapobiegają wystąpieniu przełomu nadciśnieniowego. Ponadto ćwiczenie uspokaja układ nerwowy, stabilizuje rytm serca. Po cotygodniowym oddychaniu brzusznym zaczynają się pojawiać pierwsze pozytywne wyniki, które wyrażają się poprawą ogólnego samopoczucia nadciśnienia i zmniejszeniem liczby przypadków gwałtownego wzrostu ciśnienia krwi do 160 jednostek lub więcej. Dr Evdokimenko zdecydowanie zaleca, aby przed każdym ćwiczeniem pacjent mierzył ciśnienie krwi, a jeśli pod koniec ćwiczeń oddechowych gwałtownie wzrośnie, lepiej zrezygnować z tej metody terapii. Takie zachowanie układu sercowo-naczyniowego sugeruje, że ćwiczenia oddechowe nie są odpowiednie dla osoby.

Powolny wydech

To ćwiczenie w technice wykonania jest bardzo podobne do poprzedniego, ale nadal ma swoje własne różnice. Składają się z przedziałów czasowych stosunku przerw między wdechem a wydechem. Zasada tych ćwiczeń oddechowych jest również bardzo prosta i wymaga jedynie opracowania następujących przykładów technicznych:

    

 1. Połóż się na twardej powierzchni, aby kręgosłup i klatka piersiowa nie zginały się do wewnątrz, nie było żadnych oznak pochylenia i innych zakrzywionych pozycji nastąpiłoby zaciśnięcie płuc. Najlepiej położyć się na podłodze, wstępnie wysłać narzutę.
 2.   

 3. Najpierw delikatnie i powoli wdychaj powietrzeużywając wyłącznie mięśni brzucha. Oddech powinien być niespieszny, ale maksymalny, aby pacjent miał wrażenie, że absolutnie nie ma wolnej przestrzeni w żołądku.
 4.   

 5. Kiedy jama brzuszna jest całkowicie wypełniona tlenem, weź podobny oddech, ale już używając tylko mięśni klatki piersiowej. Oddech powinien być również maksymalny i ograniczać możliwości pacjenta.
 6.   

 7. Następnie wykonuje się niespieszny wydech, który polega najpierw na uwolnieniu przestrzeni w jamie brzusznej, a następnie wydychaniu dwutlenku węgla z płuc. Główną zasadą tego ćwiczenia jest wydech 2-3 razy wolniejszy niż wdech.
Przeczytaj artykuł -   Jak herbata ivan wpływa na ciśnienie

Przerwa między podejściami trwająca 1 minutę nie jest utrzymywana, a pacjent z nadciśnieniem natychmiast zaczyna powtarzać to ćwiczenie. Technikę tę stosuje się, aby zapewnić, że jeszcze więcej powietrza wzbogaconego w tlen dostaje się do krwioobiegu hipertonicznego, a tkanka mózgowa jest odpowiednio zaopatrywana w jej cząsteczki. Ponadto, ze względu na efekt powolnego wydechu, zapewnia się spowolnienie bicia serca. Ten czynnik jest przydatny, ponieważ ze względu na zmniejszenie częstości akcji serca prawdopodobieństwo skurczu naczyń krwionośnych automatycznie maleje, co następnie może stać się pełnoprawnym kryzysem nadciśnieniowym.

To ćwiczenie nie jest zalecane dla osób cierpiących na następujące patologie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, które dana osoba ma oprócz nadciśnienia tętniczego:

    

 • astma oskrzelowa w okresie zaostrzenia, gdy zwężenie światła drzewa oskrzelowego wywołuje bodziec zewnętrzny i wewnętrzny (zatrzymanie oddechu i dłuższe wydech może spowodować nagłe atak astmy);
 •   

 • wady mięśnia sercowego to powodująwpłynęło na zmniejszoną funkcjonalność zaworów i naruszeń poprzez zapewnienie przepływu przepływu krwi;
 •   

 • okresowa niewydolność rytmu serca o nieznanej naturze pochodzenia, gdy, zgodnie z wynikami kompleksowego badania, kardiolog nie może ustalić konkretnej przyczyny, która spowodowała naruszenie stabilnego rytmu serca;
 •   

 • rozedma płuc z tworzeniem się w ich wnęce przestrzeni, która nie jest w pełni wentylowana wystarczającą ilością powietrza.

Pavel Valeryevich Evdokimenko mówi o nadciśnieniu jako chorobie, którą można całkowicie wyleczyć w pierwszych stadiach jej rozwoju, a nawet jeśli nabrał już postaci przewlekłej, można ją kontrolować, wykonując te 3 proste ćwiczenia każdego dnia.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )