Mapa strony Polityka prywatności

Leczenie nadciśnienia za pomocą gimnastyki na szyję bez muzyki

Możliwości leczenia nadciśnienia za pomocą gimnastyki na szyję bez muzyki. Metoda Shishonin

Objawy nadciśnienia tętniczego obserwuje się obecnie w jednej trzeciej populacji świata. A jeśli wcześniej, głównie osoby starsze cierpiały na nadciśnienie, dziś choroba stała się znacznie młodsza. Podstępność tej dolegliwości polega na tym, że proces patologiczny jest bezobjawowy na początkowych etapach rozwoju, a niewielu zwraca uwagę na tak niewielkie objawy, jak zawroty głowy lub zmęczenie. Jeśli pojawią się pierwsze oznaki choroby, zaleca się rozpoczęcie leczenia nadciśnienia za pomocą gimnastyki na szyję bez muzyki. Najważniejszym objawem nadciśnienia jest uporczywe ciśnienie krwi powyżej 140/90.

Zjawisko to można zdiagnozować nawet w domu za pomocą specjalnego urządzenia – tonometru. Innymi objawami choroby są częste bóle głowy i zawroty głowy, pulsujące w skroniach, „muchy” przed oczami, a także tachykardia, drętwienie palców. Leczenie i zapobieganie nadciśnieniu jest w dużej mierze zmianą stylu życia. Zaleca się wykonywanie specjalnych ćwiczeń gimnastycznych. Bardzo popularna gimnastyka Shishonina A.YU. na szyję, których cechy ujawnimy w tym artykule.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Gimnastyka na szyi – Shishonin A.Yu.

Gimnastyka na szyi według systemu Shishonin jest prostym ćwiczeniem dla regionu szyjnego. Ćwiczenia zostały utworzone i połączone w jeden kompleks w 2008 roku, a pierwotnym celem tej terapii ruchowej było przywrócenie krążenia krwi i leczeniaosteochondroza szyi. W tym samym roku pierwszy dysk akademika i kandydata nauk medycznych Shishonina A.Yu. Ćwiczenia w tym kompleksie są specjalnie ukierunkowane na okolice szyjki macicy, ponieważ napięte mięśnie szyi zakłócają normalne krążenie krwi w ciele.

Długiemu pobytowi w pozycji siedzącej, a także uprawianiu niektórych sportów towarzyszy przeciążenie mięśni szyjnych, w wyniku czego stają się one zmęczone i mniej elastyczne. W rezultacie przepływ krwi do mózgu jest utrudniony i może wystąpić szczypanie nerwów znajdujących się w pobliżu. Wszystkim tym towarzyszą następujące objawy:

    

 • ból kręgosłupa szyjnego;
 •   

 • zmęczenie, zmniejszona wydajność;
 •   

 • bóle głowy;
 •   

 • zawroty głowy;
 •   

 • bezsenność, senność.

Kompleks gimnastyczny opracowany przez Shishonina można również znaleźć pod nazwą gimnastyka Bubnovsky, która została tak nazwana na cześć instytucji medycznej, w której pracował specjalista.

Technika gimnastyczna dr Shishonina jest idealna dla osób w różnym wieku, ponieważ jest atraumatyczna i nie ma żadnych ograniczeń. Pod warunkiem, że jest prawidłowo wykonane, krążenie krwi i ciśnienie krwi można znormalizować, nie powodując żadnych szkód dla ciała. Możesz wykonywać ćwiczenia gimnastyczne w celu leczenia lub zapobiegania następującym problemom:

    

 • częste bóle głowy, migreny;
 •   

 • osteochondroza odcinka szyjnego kręgosłupa;
 •   

 • nadciśnienie;
 •   

 • niedokrwienie mózgu;
 •   

 • problemy ze snem;
 •   

 • przepukliny krążków międzykręgowych szyi;
 •   

 • upośledzenie pamięci, zmniejszony zakres uwagi;
 •   

 • VDS.
Przeczytaj artykuł -   Pierwsza pomoc w przypadku wysokiego ciśnienia krwi

Zaleca się także uprawianie gimnastyki medycznej według osób Bubnovsky’ego, którzy ze względu na działalność zawodową mają dużo czasuSą przeprowadzane w pozycji siedzącej lub podlegają stresowi fizycznemu. Irracjonalne odżywianie i ciągły stres mogą również prowadzić do problemów z krążeniem krwi i ciśnieniem, którym można zaradzić za pomocą prostego kompleksu. Leczenie nadciśnienia za pomocą gimnastyki Shishonina A.Yu. jeśli masz szyję bez muzyki, możesz to zrobić samemu w domu za pomocą filmów szkoleniowych, ale jeśli po miesiącu treningu nie ma dodatniej dynamiki, powinieneś skonsultować się ze specjalistą.

Jakie są ćwiczenia na szyję bez muzyki

Shishonin opracował wiele różnych ćwiczeń, ale można wyróżnić następujące rodzaje gimnastyki na szyję z nadciśnieniem tętniczym:

    

 1. . Pozycja początkowa to głowa w prawo, aż się zatrzyma, podnieś ją trochę, napraw na 20 sekund. Za pomocą tego ćwiczenia opracowuje się mięsień odbytniczy głowy, który często zaciska nerwy kręgowe i tętnice, blokując ruchy głowy.
 2.   

 3. Metronom. Oprzyj głowę na lewym ramieniu, zamroź na 30 sekund. Jest to ogólne ćwiczenie mające na celu wypracowanie międzykręgowych mięśni międzykręgowych.
 4.   

 5. Gęś. Stań prosto, wyprostuj szyję, tak aby podbródek był równoległy do ​​podłogi. Powoli pociągnij podbródek do przodu, utrzymując go nadal prosto. W tej pozycji obróć głowę w lewo, delikatnie opuszczając podbródek do ramienia tak daleko, jak to możliwe. Pozostań tak przez chwilę, a następnie zajmij pozycję wyjściową. Pomaga złagodzić napromieniający ból głowy, opracować niektóre kręgi w odcinku szyjnym i piersiowym.
 6.   

 7. Rama. Ćwiczenie odbywa się na tej samej zasadzie, co „spojrzenie w niebo”, dodaje się tylko ramiona. Prawa dłoń spoczywa na lewym ramieniu, łokieć jest równoległy do ​​podłogi, drugi swobodnie leży na kolanie. Odwróć głowę w prawo i do góry, zatrzymaj się na pół minuty, przełącz strony. Pomaga w zespole barkusplot, ćwiczy mięśnie łopatkowe.
 8.   

 9. Czapla. Usiądź prosto, połóż dłonie na kolanach, podbródek równolegle do podłogi. Pociągnij podbródek do przodu i lekko w górę, jednocześnie przesuwając proste ramiona w dół i za plecami. Pozostań przez kilka sekund, wróć do pierwotnej pozycji, pociągnij głowę na boki, aby rozluźnić mięśnie. Podczas ćwiczenia zaangażowany jest obszar szyjno-piersiowy wraz z obręczą barkową.
 10.   

 11. Wiosna. Delikatnie opuść głowę, dotknij podbródka do klatki piersiowej i zablokuj w tej pozycji na 30 sekund, a następnie wyciągnij szyję do przodu tak bardzo, jak to możliwe, unosząc głowę do góry, pozostając na kilka sekund. Pozwala ćwiczyć głębokie mięśnie głowy i szyi, które znajdują się na poziomie 1 i 2 kręgu szyjnego.
 12.   

 13. Fakir. Unieś ręce do góry, połącz dłonie nad głowę, lekko zginając je w łokciach. Dla reszty powtórz „spójrz w niebo”. Pomaga zwiększyć stabilność i koordynację odcinka szyjno-piersiowego.

Niektóre z tych ćwiczeń są dość skomplikowane, więc zanim je wykonasz, powinieneś kilkakrotnie obejrzeć wideo gimnastyki na szyi nadciśnienia bez muzyki. I tylko wtedy, gdy ćwiczenia są w pełni opanowane, możesz przejść do ćwiczeń terapeutycznych. Można to przeprowadzić w domu, w pracy, a nawet w drodze. To zajmuje trochę czasu, a wynik jest niesamowity.

Przeczytaj artykuł -   Przyczyny nadciśnienia u mężczyzn

Cechy gimnastyki Shishonina A.Yu.

Aby osiągnąć jak najbardziej pozytywny wynik z tego kompleksu, nadciśnienie należy leczyć gimnastyką na szyję bez muzyki co najmniej 3 razy w tygodniu . Jeśli martwisz się silnym bólem szyi i częstymi zawrotami głowy, zaleca się codzienne stosowanie uproszczonego kompleksu. Bardzo ważne jest utrzymanie pleców i szyi idealnie nawet podczas ćwiczeń. W przeciwnym razie sens giMisteria Aleksandra Shishonina nie będzie wiele. Dlatego zaleca się, aby pierwsze zajęcia odbywały się pod nadzorem specjalisty lub przed lustrem, aby w pełni zobaczyć swoje ciało.

Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać powoli, bez gwałtownych ruchów, w przeciwnym razie możesz poważnie zaszkodzić ciału. Aby utrwalić wynik po gimnastyce, zaleca się samodzielny masaż szyi przez 5-10 minut. Musisz delikatnie masować, zaczynając od tyłu głowy. Ponadto możesz dodatkowo wykonywać ćwiczenia oddechowe i chodzić. Przed i po treningu wysiłkowym powinieneś zmierzyć ciśnienie, a jeśli wskaźniki są zbyt wysokie, lepiej na chwilę zawiesić zajęcia.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )