Mapa strony Polityka prywatności

Leki zmniejszające ciśnienie u osób starszych

Lista leków na wysokie ciśnienie krwi dla osób starszych. Przegląd najskuteczniejszych narzędzi

Nadciśnienie tętnicze jest powszechną chorobą układu sercowo-naczyniowego, która w większym stopniu dotyka osoby starsze. Brak snu, siedzący tryb życia, stres i niezdrowa dieta przez całe życie negatywnie wpływają na stan zdrowia, wywołując rozwój chorób przewlekłych. Najczęściej u osób powyżej 60. roku życia zdiagnozowano nadciśnienie tętnicze. Do tej pory istnieją różne skuteczne leki zmniejszające presję u osób starszych.

Ale przy wyborze najbardziej odpowiedniego leku przeciwnadciśnieniowego często pojawiają się trudności. Wynika to z faktu, że w tym wieku istnieje wiele innych chorób. Wybierając pigułki na wysokie ciśnienie krwi u osób starszych, lekarze starają się znaleźć najbezpieczniejsze narzędzie o najmniejszej liczbie skutków ubocznych. Istnieje lista skutecznych leków na nadciśnienie dla tej kategorii pacjentów, ale tylko specjalista powinien wybrać najbardziej odpowiednie lekarstwo.

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Dlaczego leczyć nadciśnienie u osób starszych?

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą podstępną, ponieważ rozwija się powoli i prawie bezobjawowo, przez co osoba przez długi czas nie zdaje sobie sprawy z istnienia problemu. A kiedy choroba jest zdiagnozowana, często można sobie z nią poradzić tylko za pomocą kompleksowego leczenia, polegającego na terapii farmakologicznej, diecie i zmianach stylu życia. Nadciśnienie tętnicze dotyka mężczyzn i kobiety w różnym wieku, ale najczęściej obserwuje się je u osób starszych. Kilka dekad temu lekarze uważali, że osoby starsze nie mają sensu przyjmować lekównadciśnienie tętnicze. Wyjaśnia to fakt, że w tym wieku istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przyjmowanie jakiegokolwiek leku przeciwnadciśnieniowego spowoduje rozwój działań niepożądanych lub powikłań.

Dlatego lekarze po prostu przepisali dietę i monitorowali stan pacjenta. Ale lata minęły, medycyna posunęła się naprzód, więc dziś nawet przedstawiciele najstarszej kategorii wiekowej mogą zostać wyleczeni z nadciśnienia. Liczne badania naukowe wykazały, że leczenie farmakologiczne nadciśnienia tętniczego może być nie tylko skuteczne, ale także oszczędne. I prawie 40% starszych pacjentów udaje się uniknąć zawału serca, udaru mózgu lub innych poważnych powikłań. Dziś lekarze przepisują terapię lekową niezależnie od tego, kiedy problem został zdiagnozowany – w młodym wieku lub po 60 latach. Ale wybór leków przeciwnadciśnieniowych odbywa się dopiero po dokładnym badaniu i historii pacjenta. Niektórzy starzy ludzie nie ufają nowoczesnym lekom, preferując stary arsenał lub środki ludowe. I to jest duży błąd. Samoleczenie może poważnie zaszkodzić zdrowiu.

Funkcje wyboru odpowiedniego leku

Nowoczesny rynek farmaceutyczny oferuje wiele dobrych i niedrogich leków obniżających wysokie ciśnienie krwi. Ale tylko specjalista powinien zająć się wyborem leków, biorąc pod uwagę wiele niuansów i indywidualne cechy ciała pacjenta. Leczenie nadciśnienia u osób starszych nieco różni się od leczenia dolegliwości w młodszym wieku. Wynika to ze zmian związanych z wiekiem w ludzkim ciele. Z wiekiem naczynia stają się bardziej kruche, światło tętnic zwęża się, ściany naczyń tracą elastyczność, różne zmiany miażdżycowe, upośledzone funkcjonowanie układu naczyniowego, a także nerki.

Lek na nadciśnienie wybiera specjalista po badaniu, biorąc pod uwagę wiek pacjenta, zwłaszcza przebieg patologii, a także obecność współistniejących chorób. Ponadto podczas wyboru leku na ucisk osoby starszej lekarz opiera się na następujących zasadach leczenia nadciśnienia tętniczego:

    

 • Po pierwsze, jeden lek jest przepisywany w minimalnej dawce, która może stopniowo zwiększać się w razie potrzeby.
 •   

 • Redukcja ciśnienia powinna być stopniowa, nie należy dopuszczać gwałtownych skoków wskaźników. Zwykle pełna normalizacja ciśnienia krwi powinna nastąpić za kilka miesięcy.
 •   

 • Jeśli występuje choroba niedokrwienna serca, niemożliwe jest obniżenie ciśnienia do normy.
 •   

 • Podczas wyboru terapii farmakologicznej bierze się pod uwagę inne dostępne choroby.
 •   

 • Lek powinien być zgodny z innymi lekami przyjmowanymi przez pacjenta.
 •   

 • Lek powinien działać długo, aby pacjent nie zażywał więcej niż 1 tabletkę dziennie. Tablety o dużej prędkości są przepisywane tylko w celu złagodzenia kryzysu nadciśnieniowego.
 •   

 • Istnieje kombinacja leków w małych dawkach, aby uzyskać lepszy efekt, chociaż monoterapia jest lepsza w leczeniu nadciśnienia u osób starszych.
 •   

 • Jeśli przyjmowanie jednego leku nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, musisz wybrać inny lek.
Przeczytaj artykuł -   Ciśnienie 210 do 110

Podczas leczenia pacjent powinien regularnie mierzyć ciśnienie krwi w pozycji poziomej i pionowej, a także monitorować metabolizm węglowodanów, równowagę elektrolitów z wodą oraz funkcjonowanie serca, nerek. Jeśli wybierzesz pigułkę na wysokie ciśnienie krwi zgodnie z tymi zasadami, leczenie nadciśnienia tętniczego u osób starszych może przynieść doskonałe wyniki.

Leki przeciwnadciśnieniowe nowej generacji

Poradzenie sobie z wysokim ciśnieniem krwi bez pomocy leków jest możliwe tylko na początkowym etapie rozwoju stanu patologicznego. Pierwszy stopień choroby można wyleczyć za pomocą odpowiedniego odżywiania, aktywności fizycznej, eliminacji czynników prowokujących, a także pozbycia się złych nawyków. Ale często nadciśnienie jest wykrywane już na etapie, gdy nie można tego zrobić bez przyjmowania tabletek. Właściwie dobrana terapia farmakologiczna wraz z właściwym stylem życia pomogą całkowicie pozbyć się problemu bez szkody dla organizmu.

Tylko dobry kardiolog powinien wybrać lek hipotensyjny. Właściwie wybrana grupa leków pomoże poprawić zdrowie, osiągnąć dobre wyniki i utrzymać je przez długi czas. W leczeniu nadciśnienia u osób starszych zalecane są następujące grupy leków:

    

 • Beta-blokery. Obniżają ciśnienie krwi, zmniejszając wpływ adrenaliny na mięsień sercowy. Są one głównie przepisywane na nadciśnienie powikłane niedokrwieniem, tachykardią, po zawale serca lub niewydolności serca. Beta-adrenolityki są najczęstszymi lekami wysokociśnieniowymi, które należy łączyć tylko z innymi grupami. Zabrania się ich przyjmowania w obecności cukrzycy, bradykardii, astmy oskrzelowej. Skutki uboczne obejmują zawroty głowy, zaburzenia erekcji, zimne kończyny, depresję.
 •   

 • Leki moczopędne. Diuretyki na nadciśnienie tętnicze u osób starszych są przepisywane najczęściej, ponieważ są bardzo skuteczne, mają niskie ryzyko działań niepożądanych, a także przystępność cenową. Przyczyniają się one nie tylko do stabilizacji ciśnienia krwi, ale także zmniejszają ryzyko powikłań, usuwając nadmiar płynu z organizmu i normalizując równowagę wodno-solną. Głównie przypisany dodziałanie sartanów lub inhibitorów ACE. W leczeniu nadciśnienia u osób starszych zaleca się stosowanie diuretyków pętlowych i tiazydowych.
 •   

 • Inhibitory ACE. Hamują tworzenie angiotensyny – substancji, która podnosi ciśnienie, a tym samym obniża wartości ciśnienia krwi. Leki z tej grupy są przepisywane częściej niż inne ze względu na dobrą tolerancję przez organizm i silny efekt hipotensyjny. Inhibitory ACE są uważane za leki szybko działające, dlatego zaleca się ich stosowanie w nagłych przypadkach, aby zatrzymać kryzys nadciśnieniowy. Mają dużą listę działań niepożądanych, dlatego należy starannie wybrać lek dla osoby starszej.
 •   

 • Antagoniści wapnia. Leki te są często przepisywane w leczeniu nadciśnienia tętniczego u osób starszych ze względu na ich bezpieczeństwo i skuteczność. Pomagają obniżyć ciśnienie krwi, oczyszczając serce ze złogów wapnia, przez co komórki serca są w ciągłym napięciu. Antagoniści wapnia mają tę zaletę, że są dobrze tolerowani przez pacjentów ze współistniejącymi chorobami. Ale pigułki mają długą listę działań niepożądanych, z którymi powinieneś się zapoznać przed zażyciem.
 •   

 • Sartany. Są to tabletki nowej generacji ciśnienia krwi, które są przepisywane w celu awaryjnego skurczu naczyń. Są bardzo skuteczne, szybkie i trwałe, przy minimalnych skutkach ubocznych. Ponadto tabletki normalizują rytm serca, obniżają stężenie kwasu moczowego we krwi i zmniejszają ryzyko udaru mózgu. Nie uzależnia.

Ponadto można przepisać leki w celu zmniejszenia ciśnienia u osób starszych w innych grupach leków: azotany, miotropowe leki przeciwskurczowe, sympatykolityki. Aby uzyskać lepszy i szybszy efekt, zaleca się leki o naturalnym składzie: środki uspokajające, fitoleki, medycyna alternatywna. Ale nie zaleca się ich przyjmowania bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Najlepsze pigułki na nadciśnienie dla osób starszych

Leczenie nadciśnienia tętniczego, szczególnie u osób starszych, jest długim i trudnym procesem, podczas którego bardzo ważne jest słuchanie wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego. Absolutnie bezpieczne i jednocześnie skuteczne, niedrogie lekarstwo na nadciśnienie nie istnieje. Ale ostatnio apteki oferują coraz więcej nowych ulepszonych leków, które mają wiele zalet w porównaniu do tabletek starej generacji. Właśnie te leki preferują lekarze, wybierając leczenie przeciwnadciśnieniowe u osoby w podeszłym wieku. Możesz zrobić następującą listę leków wywierających presję na osoby starsze:

    

 1. Blokowanie wersji beta:
    
 • Bisoprolol;
 •   

 • Nebival;
 •   

 • Lokren.
    
 1. Leki moczopędne:
    
 • Hipotiazyd;
 •   

 • Indapamid;
 •   

 • Triampur.
    
 1. Inhibitory ACE:
    
 • Kapoten;
 •   

 • Enap;
 •   

 • Lisinopril.
    
 1. Sartans:
    
 • Losartan;
 •   

 • Candecor;
 •   

 • Istar.
    
 1. Antagoniści wapnia:
    
 • Norvask;
 •   

 • Nifedipine;
 •   

 • Adalat.

Ponadto lekarze często zalecają leki przeciwnadciśnieniowe nowej generacji:

    

 • Nebivolol;
 •   

 • Physiotens;
 •   

 • Monoxidine;
 •   

 • Labetalol;
 •   

 • Rilmenidyna.

Aktywnie przepisywane są kombinacje leków z 2-3 grup leków lub środków skojarzonych, w których jest już kilka aktywnych składników o różnych efektach. Należą do nich Burlipril Plus, Norliprel, Kaptopres. Każdy lek na nadciśnienie ma w pewnym stopniu negatywny wpływ na organizm. Ale lekarze próbują wybrać najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy lek. Surowo zabrania się samodzielnego wybierania tabletek na wysokie ciśnienie, ponieważ pierwszą rzeczą jest zidentyfikowanie przyczyny nadciśnienia i bezpośrednie działanie na nią.

Przeczytaj artykuł -   Główne objawy nadciśnienia tętniczego

Co wziąć z ostrym skokiem ciśnienia?

Osoby starsze cierpiące na wysokie ciśnienie krwi znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia kryzysu nadciśnieniowego – gwałtowny skok ciśnienia krwi do poziomów krytycznych. Zwykle nagły wzrost liczby do 180/110 lub więcej jest zwykle uważany za kryzys. Ale każda osoba ma indywidualny organizm, który reaguje inaczej na zmiany. Dlatego dla niektórych objawy kryzysu nadciśnieniowego występują również przy 140/90 mmHg. Art., Podczas gdy inni czują się normalnie nawet przy wskaźnikach 160/100. Jeśli rozpoczął się atak nadciśnienia, bardzo ważne jest, aby udzielić pacjentowi pierwszej pomocy na czas i podać odpowiednie leki.

Aby zatrzymać gwałtowny skok ciśnienia krwi, należy umieścić pod językiem tabletkę Nifedypiny lub Kaptoprylu. Leki te mogą być zastąpione przez Konirfarm, Kapoten lub Kaptopresom. Jeśli pacjent jest bardzo zdenerwowany, ma niewytłumaczalny strach przed paniką, możesz mu podać walidol, korwalol lub walerianę. W przypadku bólu serca konieczne jest rozpuszczenie tabletki nitrogliceryny. Możesz także pomóc starszemu człowiekowi podczas ataku, jeśli zapewnisz mu napływ świeżego powietrza, połóż plastry gorczycy na jego łydkachlub ramiona i szybujcie nogami. Przy wysokim ciśnieniu krwi lub silnym pogorszeniu samopoczucia należy wezwać karetkę pogotowia. Nie czekając na jej przybycie, możesz podać pacjentowi dożylny zastrzyk siarczanu magnezu.

Częste błędy w leczeniu nadciśnienia tętniczego u osób starszych

Większość osób w wieku powyżej 60 lat nie ufa nowoczesnym lekom i woli leki, o których dawno zapomniano: klonidynę, Adelfan. W apteczce wielu starszych ludzi może znaleźć Corvalol, Valerian, Citramon, Validol, a także starą maść na stawy. Wszystkie te leki dawnej straży od dawna próbują nie przepisywać na nadciśnienie, ponieważ Klofelin i Adelfan mają nie tylko dużą listę działań niepożądanych i negatywnie wpływają na stan organizmu, ale także uzależniają. Dzisiaj, kiedy wypuszczanych jest wiele nowych bezpiecznych leków przeciwnadciśnieniowych, starają się nie przywoływać narkotyków starej straży.

Innym częstym błędem w leczeniu nadciśnienia, które popełniają osoby starsze, jest niewłaściwe stosowanie leku. Większość osób starszych uważa, że ​​wystarczy pić pigułkę tylko podczas silnego wzrostu ciśnienia krwi, a przez resztę czasu nie ma potrzeby zatrucia organizmu chemią. Jest to jednak zasadniczo błędne, ponieważ leki przepisywane przez lekarza należy przyjmować regularnie przez długi czas. W przeciwnym razie normalizacja ciśnienia nie nastąpi i mogą wystąpić poważne komplikacje. Leczenie metodami alternatywnymi może również znacznie podważyć zdrowie. Wyjaśniwszy dziadkom te proste chwile, możesz przedłużyć ich życie o kilka lat. I wskazane jest, aby w przypadku wystąpienia ataku nadciśnienia osoba starsza stale nosiła ze sobą tabletki Captoprilu, nitrogliceryny i walidolu.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )