Mapa strony Polityka prywatności

Niedociśnienie i nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie i niedociśnienie. Czy można przejść do drugiego. Gorzej i zapobieganie

Pacjenci z nadciśnieniem mają zwiększone ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Raz w życiu wystarczy przetrwać kryzys nadciśnieniowy, ponieważ większość narządów wewnętrznych zakłóca funkcjonowanie. Okazuje się, że osoby z hipotonią mogą również dostać ataku serca i głodu tlenu w mózgu. Czym jest niedociśnienie i nadciśnienie, czym się różnią? Czy nadciśnienie może przerodzić się w niedociśnienie?

ReCardio - lek normalizujący funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Obniża ciśnienie krwi, eliminuje bóle głowy, normalizuje funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zatrzymuje ataki arytmii.

Lek ReCardio na nadciśnienie

Jest dostępny w postaci kapsułek, nie wpływa niekorzystnie na wątrobę i nie ma skutków ubocznych. Na głównej stronie naszej witryny możesz przeczytać szczegółowy opis Recardio, dowiedzieć się o jego składzie i zasadzie działania komponentów.

Nacisk na zdrową osobę

Jakie ciśnienie krwi (BP) na ściankach naczyń krwionośnych uważa się za bardziej niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego – wysokie czy niskie? Przy wysokich częstościach (powyżej 140/90 mm Hg) rozwija się nadciśnienie, a przy niskich (poniżej 100/60 mm Hg) rozwija się niedociśnienie.

Żadna zdrowa osoba nie może mieć ciśnienia krwi zawsze na tym samym poziomie – 120/80. Dlaczego Ponieważ w tej chwili możemy pracować spokojnie, w następnej – denerwować się, martwić, wieczorem – uprawiać sport, aw weekendy – relaksować się na ulicach.

Punktem odniesienia dla normalnego zdrowia jest wartość ciśnienia krwi od 120 do 80. Różnica w podwyższeniu lub spadku ciśnienia krwi wskazuje na patologię.

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą układu sercowo-naczyniowego, w której osoba stale ma wysokie ciśnienie krwi do 140/90 mm Hg. i więcej Niedociśnienie jest odwrotnym stanem nadciśnienia. Pacjent ma tak niskie wskaźniki na tonometrze, że nie wystarcza to do zdrowego stanu zdrowia. U pacjentów z niedociśnieniem ciśnienie krwi spada poniżej 100/90.

Niebezpieczeństwo nadciśnienia

Wiele osób wie, że przy podwyższonym poziomie ciśnienia krwi występuje kryzys nadciśnieniowy. W przypadku kryzysu nadciśnieniowego ciśnienie krwi wzrasta do 220/120 mm Hg. Ten stan zagraża życiu pacjenta. Podczas gwałtownego skoku ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych aktywność mózgu jest hamowana, następuje ogromne obciążenie mięśnia sercowego. Jednocześnie istnieje ryzyko udaru mózgu, zawału mięśnia sercowego, utraty wzroku, zaburzenia czynności nerek.

Po cierpieniu na stany patologiczne – udar i zawał serca, powrót do poprzedniego stanu jest trudny lub prawie niemożliwy. Część mózgu (z udarem) lub mięsień sercowy (z zawałem) pozostaje uszkodzony, co zaburza funkcjonowanie całego narządu. Zapobieganie polega na tym, że pacjent będzie musiał stale monitorować swoje zdrowie, brać leki obniżające ciśnienie krwi i zawsze mieć je pod ręką. W przeciwnym razie kolejny udar lub atak serca może być ostatnim w życiu.

Przeczytaj artykuł -   Objawy i leczenie nadciśnienia nerkowego

Niebezpieczeństwo niedociśnienia

Co jest gorsze – nadciśnienie czy niedociśnienie? Przy niskim ciśnieniu krwi 100/65 mm Hg głód tlenu występuje w ludzkim ciele. Jak wiadomo, poprzez krew do narządów wewnętrznych, w szczególności do serca i mózgu, dochodzi do podania przydatnych składników odżywczych. Niskie ciśnienie krwi nie pozwala na przepływ krwi przez naczynia i osiągnięcie celu – zapewnienia funkcjonowania organizmu.

Głód tlenu w mózgu prowadzi do ciągłych warunków omdlenia, gwałtownej utraty przytomności (a człowiek nie może przewidzieć takich zmian w ciele). Prawie wszystkie leki hipotensyjne rozwijają dystonię naczyniowo-naczyniową.

Cierpi na jakość życia pacjentów z obniżonym ciśnieniem: przez większość dnia czują się zmęczeni, osłabieni. Hypertryzykują odwodnienie narządów wewnętrznych, co wywołuje zaburzenia świadomości, zawroty głowy, śpiączkę.

Czy nadciśnienie może przerodzić się w niedociśnienie?

Pacjenci bardziej obawiają się nadciśnienia niż niedociśnienia. Pacjentom wydaje się, że z tej choroby nie ma wyjścia, będą musieli stale monitorować swoje zdrowie. Niewiele osób przywiązuje wagę do niskiego BP. Jakie jest niebezpieczeństwo osłabienia, łagodnego bólu głowy, chronicznego zmęczenia?

Według kardiologów pacjenci z nadciśnieniem tętniczym muszą zwracać większą uwagę na swoje zdrowie. Wraz z niedociśnieniem rozwijają się uporczywe choroby: niedokrwistość, zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego i zapalenie wątroby. Prawie wszyscy pacjenci z niedociśnieniem cierpią na dystonię naczyniowo-naczyniową. Ale głównym niebezpieczeństwem niedociśnienia jest to, że stan ten bardzo szybko przekształca się w nadciśnienie. Dlaczego nadciśnienie ustąpiło miejsca niedociśnieniu?

Zarówno nadciśnienie, jak i niedociśnienie występują, gdy dochodzi do naruszenia czynności sercowo-naczyniowej, a raczej jej regulacji nerwowej. Z wiekiem każda osoba fizjologicznie zmniejsza ton i elastyczność naczyń krwionośnych. U kobiet proces ten występuje bardziej intensywnie niż u mężczyzn z powodu zmian hormonalnych: miesiączki, ciąży, menopauzy. U pacjentów z niedociśnieniem ośrodkowy układ nerwowy nie radzi sobie z regulacją czynności serca, po pewnym czasie stałe niskie ciśnienie zmienia się w chroniczny wysoki poziom.

Dlaczego nadciśnienie zmienia się w niedociśnienie? Faktem jest, że wraz z wiekiem niedociśnienie w 90% przypadków klinicznych staje się hipertoniczne z powodu utraty elastyczności ścian naczyń krwionośnych i tętnic. Prowadzi to do wzrostu ciśnienia krwi w układzie naczyniowym.

Co jest bardziej niebezpieczne – nadciśnienie lub niedociśnienie?

Niedociśnienie w jego wpływie na układ sercowo-naczyniowy jest uważane za bardziej niebezpieczne niż wysokie ciśnienie krwi. Dla osób z hipotonią istnieje tak zwana własna skala normy ciśnienia i odchyleń od tej normy. Oznacza to, że jeśli osoba 20- Po 30 latach życia zaobserwował presję 100/70 i niższą, a następnie do udaru mózgu musi wzrosnąć do 130/90.

W przypadku nadciśnienia obniżenie ciśnienia poprawi jedynie samopoczucie i doprowadzi do zdrowego samopoczucia. Nawet niewielki wzrost ciśnienia krwi podczas nadciśnienia nie wpłynie na pracę serca i narządów wewnętrznych, podobnie jak w przypadku niedociśnienia.

Warto od razu powiedzieć, że lekarze sceptycznie podchodzą do niewielkiego wzrostu ciśnienia. Karetka nie zawsze trafia do pacjenta, który skarży się na nieznaczne pogorszenie samopoczucia. Niestety, nawet sam hipotoniczny nie przywiązuje wagi do swojego ciśnienia krwi i jego naruszenia. Należy pamiętać, że nie należy skupiać się na ogólnej idei wysokiego ciśnienia (140/90 mm Hg lub wyższej), ale na dobrym samopoczuciu.

Przeczytaj artykuł -   Menu dietetyczne na tydzień z nadciśnieniem 2

Niedociśnienie może być śmiertelne! Nawet niewielki wzrost ciśnienia krwi o 5-10 jednostek wywołuje atak serca lub udar. Musisz wezwać karetkę pogotowia z uczuciem osłabienia, silnym bólem głowy, chęcią wymiotowania, nudnościami, zawrotami głowy, bliskim omdlenia. Na tle tych negatywnych objawów konieczne jest natychmiastowe przyjmowanie leków obniżających ciśnienie krwi: Losartan, Walsartan, Eprosartan, Mikardis. Jeśli lek nie działa, a tonometr nie zmniejsza się, konieczna jest natychmiastowa pomoc medyczna.

Niewiele osób wie, że niedociśnienie w jego działaniu jest znacznie bardziej niebezpieczne niż nadciśnienie. Zmniejszone ciśnienie podczas życia może wzrosnąć. Powodem jest związana z wiekiem (fizjologiczna) i patologiczna (z powodu choroby) utrata napięcia i elastyczności naczyń krwionośnych. W przypadku hipotoników nawet niewielki wzrost ciśnienia krwi o kilka jednostek wywołuje głód tlenu w mózgu i atak serca. Zadbaj o swoje zdrowie i często bierz tonometr w ręce.

Lek Recardio przeciwko nadciśnieniu zwalcza główną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi - hormony stresu (kortyzol, adrenalina). To z ich powodu dochodzi do wzrostu częstości akcji serca, serce działa do granic możliwości, pompując więcej krwi.

ReCardio lek zmniejsza szkodliwe działanie hormonów poprzez przywrócenie metabolizmu tlenu. W rezultacie działanie wszystkich składników ma złożony wpływ na organizm, przyczyny choroby są eliminowane. Tak więc u pacjentów poziom cukru i cholesterolu spada, nadwaga znika.

Ponadto Recardio jest zalecany dla tych, którzy wracają do zdrowia po udarze, ponieważ dzięki połączonemu działaniu naturalnych ekstraktów w kapsułkach odnowa ciała będzie znacznie łatwiejsza.

Zalecamy przeczytanie recenzji pacjentów i opinii kardiologa na temat Recardio.

Życzymy ci zdrowia!

Rating
( No ratings yet )